696 Shares 4344 views

Instrukcje: jak zrobić ogień. Gdzie można rozpalić ogień w lesie. Jak rozpalić ogień bez zapałek

W chwili obecnej umiejętności hodowlane ognia, zwłaszcza jeśli mieszkasz w cywilizowanych obszarach kraju nie są już tak pilnie potrzebne, jak, na przykład, ma tylko sto lat temu. Ale każdy człowiek czasami chcesz coś przygód. Nawet wiek nie jest przeszkodą do jakoś nagle iść na wycieczkę z namiotów lub ulegać zaproszeń do energicznych przyjaciółmi latem odpoczywać dziki. A dla dzieci istnieje obozy harcerskie (zamiast były pionierem, ale w „dzikich” warunkach), które ostatnio stały się bardzo popularne. A jeśli dziecko instruktor-Scout łatwo nauczyć niezbędny do przeżycia (i dość wygodne) umiejętności w kampanii turystycznej będą musieli radzić sobie na własną rękę (również z porad doświadczonych przyjaciół).


Jedną z najbardziej przydatnych umiejętności w „dzikim” kampanii będzie możliwość i wiedzę, jak rozpalić ogień w każdych warunkach, a nawet więcej środków pod ręką. I nawet jeśli potem shikanete tej umiejętności tylko podczas smażenia grilla, gdzie znajduje się grill, nadal będzie z siebie dumny!

Rodzaje otwartym ogniem

Zacznijmy od tego, że dość dziwnie dla mieszkańców miast, ogień może być inna. Na przykład, fire-pit jest w domu bez dachu drewnianej ramie jak: dzienniki są ułożone kwadrat, wewnątrz którego, w rzeczywistości, jest ogień. Z takim naciskiem płomień niski i szeroki, jest to wygodne do przygotowania owsianki lub zupy. Coster-gwiazdy złożony z gruby listowia zagięte końce krzyżują. On jest bardzo dobry na noc: konieczne jest ciągłe monitorowanie go nie tylko od czasu do czasu przejść do centrum kominkiem. Innym bardzo korzystne dla noc pożaru lasu – tajga. Kłody są umieszczone jedna na drugiej, jak warstwa dodana do chipsów, gałązek, wióry drzewne – dla zapłonu. Zaloguj dno powinno być grubsze. Taki ogień świeci całą noc i nie wychodzić w godzinach porannych, można nawet zrobić herbatę. Mimo, że podwyżka jest mało prawdopodobne, aby być użytecznym. Największą korzyścią z niego będzie zapłon między ekranami i dwustronnych, ponieważ jest ona przeznaczona zarówno do ochrony przed dużymi drapieżnikami, lub na ciepło w ekstremalnym zimnie. Chociaż wiedzieć, jak rozpalić ogień tego typu, nie będą zbędne. Polowanie będzie łatwiej zwolnić trzy niezbyt grube, ale nie cienką dziennik umieszczony na klawiaturze – a także nie wymaga uwagi, zapalił się do 8 godzin, tylko przenieść do wypalonej ognia.

Jest to przydatne na ogień, przyszedł do nas, jak sama nazwa wskazuje, z Polinezji. Rosyjskich myśliwych i górnicy, jest on znany jako dołka. Korzyści ma kilka. Przede wszystkim, nie należy zadawać pytania o tym, gdzie można rozpalić ognisko, dla „Polinezji” wykopali zagłębienie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pożaru niemal do zera, szczególnie jak łatanie ścian wyłożonych jakiś suchy kamień lub dziennika. W zasadzie, polinezyjski ogień, a raczej szpieg wywiadu, czy też znajduje się pod kamiennym baldachimem lub pod grubym drzewie, ostrość nie będzie widoczna z każdej strony. Warunkiem koniecznym do Polinezji spyware ognia – bezdymny opał.

Kilka małe jest lepsze niż jeden duży

Byłoby miło, aby pamiętać, że małe ognisko w zdolności do wsparcia państwa łatwiejszy niż duże, a zużywają mniej paliwa oni. I choć kilka „dzieci”, znajdujące się dookoła, ogrzeje jest lepsza niż wielki pionier ognisko.

dobre miejsce

Podstawowym warunkiem przy wyborze polanę, gdzie można rozpalić ogień – bezpieczeństwo pożarowe. Jeśli to otacza martwego drewna, lub całość rozliczeń w suchej trawy, poszukaj innego. Ogień w lesie – coś apokaliptyczny, a nie zostać zapisane, i zniszczy las na wiele kilometrów wokół.

Mokre, deszcz lub wiatr

Jeśli trzeba myśleć o tym, jak zbudować ogień na mokrej ziemi, pomyśl o potrzebie warstwy między mokrej ziemi i ognia. Pomaga również, gdy ogień powinny być rozłożone na śniegu. Jako „pad” idealnym rozwiązaniem byłoby suche kłody. Ale często biorą ich nigdzie. Wtedy twój wybór – kamienie. Nawet mokre, schną znacznie szybciej niż drewno i będzie niezawodna ochrona przed niepotrzebnym wody. W przypadku złej pogody w połączeniu z wiatrem, warto pamiętać o reflektorów. Zapobiegają one wydmuchiwania ogień i oddzielenia pożarowego w niepożądanych kierunkach. Reflektory mogą być nawet plastikowy tkaniny, które mają płaszcze przeciwdeszczowe zamiast wystarczy umieścić je z dala od ognia. Ponadto, dobrze umieszczone lustro może pomóc skierować ciepło we właściwym kierunku.

Zużycie paliwa – to jest ważne

Wiedząc, jak rozpalić ogień w lesie, nie można pomylić z wyboru w większości podpałkę i „dressing” na ogniu. Ideałem byłoby martwe drewno, miły w użyciu, a suche gałęzie na drzewie żyje. Nawet kuszące, aby wziąć drewno z ziemi nie zawsze jest konieczne, jeśli w ciągu ostatnich kilku dni były deszcz, dziennik przynajmniej mokra, a jeżeli deszcze były długie, a zgnił. Najlepszym ognisko drewna są sosna, świerk, olcha i brzoza. Ale pamiętaj: Brzoza pędy! jarzębina, modrzew i osika zapewnić wystarczająco dużo ciepła. może wystąpić świeżych igieł dymu, iskier i suche, co jest niebezpieczne dla oczu, ubrania i ognia. Ale nie jest to dobry sposób, aby pożar w lesie, zalane przed deszczem. Ostatnio zwalone drzewo, to jest możliwe, suche drewno wewnątrz pnia. Wiedząc o tym, że jest łatwe do wykonania pożar.

rozrusznik ogień jest również ważne

Suche wióry, świerk i sosna suka, porostów (! Tylko suche), suszone grzyby, Paproć, znowu suche drewno zgniłe nici-płaszcz – to jest coś, co powinno się zwrócić uwagę. Kora brzozowa zdjęto (uwaga: drzewa powinny być żywe) jest bardzo żywiczną, rozpala od razu, ale ogień z przerwami, podczas tankowania ogień trochę lepiej, aby przejść dalej. Suchy konopie mogą być również przydatne, nawet jeśli górna część pnia mokry, konieczne jest, aby wybrać je otworzyć, i podpałka – w magazynie. Składa się shalashika i doskonale tankowania cienkie gałęzie, z którego zapalają się gruba.

Gdy ogień jest już palenie

Załóżmy, że wszystkie prace, a ogień jest sama w sobie wspomaga prawidłowe płomień. Głównym wyzwaniem – wspieranie ogień, więc nie gaśnie. Jak rozpalić ogień – jedno zadanie i jak ją zachować – jest zupełnie inna. Zapisywanie pożaru wymaga znacznie mniej wysiłku niż jego hodowli, więc warto zwrócić uwagę na mały ogień. Wiatr – jeden z głównych wrogów. Jeśli jest on bardzo silny, ma blok ognia poprzez dmuchanie. W nocy, w zasadzie, ogień musi być ugaszony, ale jeśli zima jest zimna, a ognisko nie znajdują się pod gałęziami dostępnych do ognia, może być pozostawiona do ogrzania w ciągu nocy, ale środki ostrożności. Główne z nich to: płomień nie powinien być gwałtowny i wysoka przestrzeń spalania powinny być chronione przez kamienie lub czymś niepalnym. Jeżeli warunki pogodowe nie są uciążliwe, trzeba wypełnić węgle z popiołów, będą wychodzić w ogóle, a rano będzie można ożywić ogień.

Mecze są lub mecze – nie

Oczywiście, jeśli masz zawsze ze sobą mecz, nawet w niecywilizowanej kampanii masz szansę, aby nie stracić twarzy. Ale wielu ludzi teraz nie palę, a zatem i mecze nie mają. A te, które palić, nie myśleć o zachowaniu ich źródła ognia. I notatka: „Jak wyhodować ogień” nie zawsze zawierają przypomnienia: „Przechowywać w suchym mecze!” Ale co najważniejsze, gdy mecze są mokre, jest mało prawdopodobne, aby zapalić bardzo suchego drewna.

A jeśli nadal istnieje?

Oczywiście, opcja, gdy zostali otoczeni przez pustynię bez zapałek, mało prawdopodobne. Niech przypomina ekscytującą historię przygodową, ale to się zdarza. Zaczęli szukać grzybów – Lost … został oddzielony od grupy – oczekiwanie na rano … Prawda będzie potrzeba żadnych alternatywnych sposobów zarabiania pożar. Krzesiwo wykonane z dowolnego materiału suchego łatwopalne: kory, drewna, wypełnienie i uzupełnić gniazda ptaków itp Jeśli podejrzewasz, że tkwią w warunkach opisanych, nie aż do wieczora, rub muszą być chronione, czyli do ukrycia, na przykład, w plastikowej torbie .. i upewnić się, że nie będzie zmoknąć.

środki

Ekstremalne sytuacja: brak dopasowania, pomoc nie będzie wkrótce (jeśli chodzi). Jak rozpalić ogień bez zapałek, staje się problemem. Jeśli masz co najmniej aparatu lub latarki, jesteś już szczęście: ich soczewka skupia się na krzesiwo i ogień już masz. Zwłaszcza jeśli słońce jeszcze nie ustawione. Jeśli wsi – poczekać do jutra. Ale jeśli jest drut ze stali bar z drzewa, słońce nie może czekać. Drut jazdy w górę iw dół na pasku (szybko!), A jeśli masz szczęście – nic zapalić łatwopalny.

Kulami będzie więcej zabawy i łatwiej. Gdyby tylko nie było wiatru. Para kul wylano prochu pobliżu podstawy złożonej shalashika. Następnie Take 2 stosunkowo płaski kamień. Na jednym z nich toczenia w proszku, aw ciągu trzech kamieni. Iskry zapalić proszek, a od niego i podpałkę.

Jak rozpalić ogień w lesie, już wiemy. Okaże się zaskoczony pytaniem: „Co nie jest tchórzem”

Nie zgub się – to jest ważne. I nawet jeśli wydaje się, że jesz borsuki – walczyć! W zasadzie, borsuki nie są tak przerażające zwierzęta …