123 Shares 9152 views

Choroby serca u noworodków. Objawy.

Wady rozwojowe układu sercowo-naczyniowego systemu u noworodków z powodu bardzo złożonych zaburzeń w narządach języczka podczas rozwoju płodu i towarzyszy ciężkim kompromisu hemodynamicznej, które w zależności od rodzaju i nasilenia choroby mogą wystąpić albo natychmiast po kilku godzinach po urodzeniu, albo po kilku latach życia. Niektóre wrodzone wady serca nie są kompatybilne z życia i wymagają natychmiastowej operacji. W przeciwnym razie dziecko może umrzeć.


Co do zasady, dzisiaj wada serca u noworodków jest również określana w macicy w czasie ciąży przez USG. Rodzice od razu powiedzieć, co to oznacza i jakie środki należy podjąć po urodzeniu dziecka.

Istnieje wiele różnych klasyfikacje wad układu sercowo-naczyniowego u dzieci. Oto jeden z nich.

Wszystkie wady są podzielone na dwie główne grupy:

– biały (z lewej i prawej strony bocznik), gdy te wady są nie mieszanie krwi tętniczej i żylnej.;

– niebieski (z prawej lewej przecieku), gdy nie jest mieszanie krwi tętniczej z żylną.

Z kolei te grupy są podzielone na kilka innych grup. Tak białe wady to wady, które towarzyszą zatłoczonym krążeniu płucnym, czyli płuc (przetrwały przewód tętniczy (PDA), ubytek przegrody międzykomorowej i (ASD VSD), otwarte połączenie przedsionkowo-komorowy, itp.);

Obejmują one również wady serca u noworodków ze zubożenia krążenia, tj całe ciało, są to takie wady często występujące w aorty koarktacją (zwężeniem aorty).

Niebieskie obejmują wady wrodzone przelewowy krążenia płucnego i obejmują transpozycji aorty, kompleks Eisenmengera, jak również choroby związane z napadu krążeniu płucnym (tetralogii Fallot, etc.).

Jeśli wada serca u noworodków nie można wykryć w czasie ciąży, a następnie jest on zainstalowany później w manifestacji klinicznych. Mogą one być bardzo różne, ale istnieje kilka objawów klinicznych, które towarzyszą wszelkie usterki.

Objawy chorób serca:

– ostra lub przewlekła niewydolność serca, towarzyszy odyshechno-sinicą ataków, bladość marmurkowy lub sinicą skóry, która jest związana z przewlekłą hipoksją dziecka, bladość nosowo trójkąta, że dziecko nie jest utrzymywanie temperatury ciała, itd.

– Objawy sercowe rozwijać później wraz z rozwojem dziecka, są one tak skarg bólu w sercu, może rozwinąć się garb serca (jak klatka piersiowa noworodka bardzo giętki), słuchałem różnych szmery sercowe, serce na badaniach modyfikować konfigurację i podstawowe naczynia.

– niewydolność oddechowa rozwija się z jakiejkolwiek formy skazy. Towarzyszy jej braku powietrza, dziecko wstrzymuje oddech, zdyszany, szybkość oddychania jest znacznie wyższa niż normalnego rytmu oddychania. Czasami są wycofywania miękkich obszarów klatki piersiowej podczas oddychania.

– w przyszłości dzieci niepełnosprawnych rozwija się przewlekłe niedotlenienie, co jest widoczne objawy „clubbing” na paliczków, opóźnienie w rozwoju każdej części ciała lub do całego organizmu.

Absolutnie zawsze wada serca u noworodków towarzyszy szmery sercowe, które mogą słuchać tylko do doświadczonego kardiologa, choć wiele hałasu brutto i oczywistej słychać żadnego pediatry. Gdy idziesz do zaplanowanego skanowania do pediatry, kładą nacisk na fakt, że słuchał serca przynajmniej, nie wspominając o tym, że konieczne jest, aby zmierzyć długość ciała, obwód głowy, częstość oddechów, tętno i ciśnienie krwi. Konieczne jest podstawowe badania przesiewowe noworodków.