153 Shares 3647 views

„Pojedynek”, Czechow: streszczenie, analiza

Bardzo ważne kwestie etyki i moralności wpływa na historię „Pojedynek” (Czechow). Podsumowanie i analiza to znajdziesz w tym artykule. Pytania na temat prawdy, sensu życia, odpowiedzialności za innych ludzi – wszystko jest zawsze aktualne. Jego zrozumienie odwiecznych problemów przedstawionych w pracy „pojedynek” Czechowa.


streszczenie

Miasto, położone na wybrzeżu Morza Czarnego, dwaj przyjaciele rozmowy podczas kąpieli. Jeden z nich – Laevsky Ivan Andriejewicz, 28-letni młody człowiek, a drugi – Samoilenko, lekarz wojskowy. Iwan Andriejewicz dzieli ze swoim przyjacielem szczegóły jego życia osobistego. Tak zaczyna się historia „Pojedynek” (Czechow). Podsumowanie Dyskusja podane poniżej.

Historia Laevsky

dowiadujemy się z rozmowy z przyjaciółmi, że 2 lata temu Laevsky znajomych z zamężną kobietą. Wyszli z Petersburga do Kaukazu, chcąc rozpocząć nowe życie zawodowe. Jednak miasto ich nie lubi. Ludzie były nieciekawe miejsce – nudny, i ciężko pracować na ziemi Laevsky nie mógł i nie chciał. Więc czułem się jak bankrut od pierwszego dnia. W związku z tym kobiety, Nadieżda Fiodorowna, Laevsky widzi już kłamstwo, więc nie można z nią żyć dłużej. Chce wrócić do północy. Jednakże, nie można zerwać: kobieta nie ma pieniędzy i rodzinę i pracować Nadezhda Fiodorowna nie wiem jak. Ponadto przyszła wiadomość o śmierci męża, który oznacza, że można z nią ożenić. Samoilenko doradza swojemu przyjacielowi, że nie tylko.

skaleczenie Laevsky

Wszystko, co robi i mówi Nadieżda Fiodorowna, wydaje się Iwan Andriejewicz albo kłamać, albo coś podobnego kłamstwa. Podczas śniadania, ledwo mógł ukryć irytacji. Ciężki nienawiść czyni go nawet wtedy, gdy kobieta połyka mleko. Nie pozostawia pragnienie, aby szybko dowiedzieć się relacje i wyjść.

Laevsky zwykle znaleźć swoje życie wyjaśnienie i uzasadnienie w pewnego rodzaju stylów literackich i teorii. On porównuje się do Pieczorin i Oniegina, z Hamleta, Anna Karenina. Laevsky jest gotów przyznać, że nie ma przewodnią ideę, że gdy mężczyzna i przegrany, uzasadnia się. Jak tylko bohater uważał, że Kaukaz uratuje go od pustki w życiu, teraz uważa, że konieczne jest, aby udać się do Petersburga, pozostawiając Nadzieja Fiodorowna. Z tym, że ma nadzieję żyć wesoły, inteligentny, życie kulturalne.

Outlook Von Koren

W Samojlenko tabeli wygrać, tylko ukończyć szkolenie w seminarium, a Von Koren, młoda zoolog. Rozmowa przy kolacji przychodzi Laevsky. Zoolog mówi, że dana osoba stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, jak mikrob cholery. Laevsky psuje morale mieszkańców miasta, że jest do picia i innych stopów lutowniczych, otwarcie mieszka z żoną innego mężczyzny, on mnoży długów, karty do gry, nic nie robiąc. Jeśli ludzie lubią to, mnożenie, poważne niebezpieczeństwo zagrozi ludzkości. Dlatego Iwan Andriejewicz trzeba rozbroić w trosce o dobro wspólne.

Risible śmiech Kościół minister i Samoylenko oszołomiony. On może tylko powiedzieć, że jeśli wiszą i utopić ludzi, a następnie jest on przeciwko takiej cywilizacji.

Nadzieję Fedorovny relację Laevsky

Nadieżda Fiodorowna niedzielę rano, idzie do kąpieli w dobrym nastroju. Kobieta taka jak ona, ona jest przekonana, że człowiek podziwiał cały licznik. Nadieżda Fiodorowna czuje się winny przed Laevsky. Zrobiła dużo długu w sklepie Achmianova przez 2 lata i jeszcze nie odważył się powiedzieć. Ponadto, kobiety dwukrotnie miał związek z Kirilina, inspektor policji. Jednak jest to z przyjemnością myśli, że jej dusza nie był zaangażowany w zdradę. Nadieżda Fiodorowna nadal kocha Iwan Andriejewicz iz Kirilina dawna skończona.

piknik

W rozmowie z kobietą kąpielowym Bityugovoy Marya Konstantinovna, starsza pani. Jest to kolejny znak, który wcielił się w historii „pojedynek” Czechowa. Opis rozmowy, która miała miejsce między nimi, nie przedstawi. Wystarczy powiedzieć, że od tej kobiety współlokatora Laevsky dowiaduje się, że społeczności lokalnej w wieczornym pikniku, który odbędzie się w górskim potoku.

Von Koren na drodze do rzeki opowiada o swoich planach na diakona. Mówi, że ma zamiar udać się na wyprawę do odkrywania wybrzeży Arktyki i Pacyfik. Iwan Andriejewicz udał się do innego wagonu i beszta krajobrazy Kaukazu. Cały czas czuje niechęć Von Koren i już żałuje, że zdecydowała się pójść na piknik. Firma zatrzymuje się tatarskiego Kerbala.

Nadieżda Fiodorowna jest w żartobliwym nastroju. Kobieta chce flirtować, złośliwiec, śmiać. Jednak jej radość przysłania Kirilina ścigania, a także porady Achmianova strzeżcie inspektor policji. Iwan Andriejewicz, zmęczony nieskrywaną nienawiść zoolog i piknikowe przerwy na Nadieżda Fiodorowna, który nazywa się flirt. Von Koren w drodze powrotnej Samojlenko uznał, że jeśli społeczeństwo czy państwo byłoby polecił mu zniszczyć Laevsky, on chętnie uczyniły.

Porozmawiaj z Laevsky Samojlenko

Po piknik, w domu, Laevsky mówi Nadieżda Fiodorowna, jej mąż zmarł. Czuje się jak w więzieniu, który podkreśla w swojej pracy „pojedynek” Czechowa. Bardzo krótkie podsumowanie, niestety, nie zdobywa szczegółów wewnętrznych przeżyć bohatera. Wystarczy powiedzieć, że A. Iwan postanawia iść do Samoylenko. Laevsky błaga go, aby pożyczyć 300 rubli, on obiecuje, że go z matką, aby zorganizować wszystko z Nadieżda Fiodorowna. Samoilenko mówi, że trzeba pogodzić się także z Von Koren, ale Laevsky odpowiada, że jest to niemożliwe. Był gotowy pożyczać zoolog rękę, ale on na pewno skończyłby się od niego. To brutalne, twardy charakter i ideały to za stosowne. Dla niego ludzie – nicość. To nie działa z miłości bliźniego, ale przez wzgląd na tych pojęć abstrakcyjnych jako przyszłych pokoleń ludzkości, idealny typ człowieka … Von Koren zabiłby każdego, kto wykracza poza wąskie konserwatywnych obyczajów, i to tylko przez wzgląd na „poprawę rasy.” Despoci jak notatki Laevsky zawsze iluzjonistów. Ivan A. mówi, że realizują swoje własne braki. Ma nadzieję, że ponownie wzrosnąć, aby zmienić. Jest to szczególnie podkreśla Czechowa ( „Pojedynek”). Streszczenie po rozdziale kontynuuje historię przyszłych zdarzeń w życiu Laevsky konkubiny.

Gorączka Nadzieja Fiodorowna

3 dni po pikniku nad rzeką Maria K. przychodzi do Nadieżda Fiodorowna. Nie będziemy opowiadać szczegółowo całą rozmowę, wystarczy opisać jego podsumowanie. „Pojedynek” Czechow napisał nam myśleć o ważnych sprawach. Więc staraliśmy się opowiedzieć tekst, koncentrując się na nich.

Więc, Mary K. oferuje konkubent Laevsky stać się swat. Ale Nadieżda Fiodorowna uważa, że ślub jest teraz niemożliwe. Kobieta nie może powiedzieć tylko jej przyjacielem. Wyszła uwikłany w związku z młodym Achmianovym i Kirilina. Z doświadczeń w Hope Fiodorowna zaczyna się gorączka.

Iwan Andriejewicz czuje winę przed nią. Mają one jednak tak uchwycił myśl o opuszczeniu następną sobotę, pyta Samoylenko, który przyszedł odwiedzić chorych, czy udało mu się zdobyć pieniądze. On odpowiada przecząco. Samoilenko chciałem zapytać von Koren $ 100 w długach. Zgadza się, ale pod warunkiem, że Laevsky zostawić Nadezhda Fiodorowna.

powołanie pojedynek

Następnego dnia, w czwartek, Samoilenko informuje o tym stan Laevsky odwiedza Marya Konstantinovna. Gości, w tym zoologa i zabawy. Ivan A. zaangażowany w grze automatycznie. On myśli o tym, jak wiele musi kłamać, że nie pozwoli mu się zmienić, zacząć nowe życie. Musisz zdecydować się na coś radykalnego, ale Laevsky nie może tego zrobić. uwaga Echidna, który został wysłany, najwyraźniej, Von Koren, powodując Iwan Andriejewicz histerię. Jednak wieczorem, jak gdyby nigdy nic, poszedł do gry w karty.

Kirilin realizuje Nadzieja Fiodorowna w drodze do domu. On zagraża kobiecie skandal, jeśli nie powoła się na spotkanie z nim dzisiaj. Ten człowiek jest obrzydliwe Nadezhda Fiodorowna, błaga ją opuścić, ale wciąż jest gorszy. Atchmianov ich oglądanie.

Następnego dnia, Ivan A. wysłany do Samoilenko. Chce wziąć od niego pieniędzy, ponieważ po tym napady złości nie może pozostać dłużej w mieście. Jednak Laevsky wyszukuje tylko Von Koren. Pomiędzy nimi znajduje się krótka rozmowa. Ivan A. uświadamia sobie, że zoolog wiadomo o jego planach. Laevsky czuje nienawiść i pogardę. Kiedy Samoilenko Iwan Andriejewicz, w przypływie oskarżył go o ujawnienie sekretów innych, a także obraża zoologa, który tak i czekał. Von Koren jest Iwan Andriejewicz do pojedynku.

W przeddzień meczu

Jest już blisko do ostatecznego podsumowania sporządzonego przez nas. „Pojedynek” (Czechow) zakończone dość interesująca. Prace finał kochasz.

Przed walką Laevsky początkowo czuje zoologię nienawiść, a następnie, na kartach i wina staje się nieostrożny. Jakiś czas później, Ivanom Andreevichem uruchamia własny lęk. Kiedy Atchmianov Laevsky prowadzi do domu, w którym widzi Nadzieja Fiodorowna i Kirilina wszystkim uczucie jak znikają z jego duszy.

Tego wieczoru Von Koren mówi z diakona o tym, jak trzeba zrozumieć naukę Chrystusa, miłości bliźniego. Uważa on, że szkodzi ludziom, którym grozi niebezpieczeństwo dla nich, musi zostać wyeliminowane. Niebezpieczeństwo zagraża ludzkości przez fizycznie i psychicznie nienormalny. Muszą one zostać zniszczone. Diakon prosi go o tym, co kryteria odróżniające, nie pomylisz. Zoolog mówi, że groźba powodzi nie ma potrzeby bać się mokrymi stopami. Uważa on, że w przypadku Laevsky pomóc pojedynek. Czesi (co ma do powiedzenia), oczywiście, nie mógł się z nim zgodzić.

W nocy przed walką Laevsky słuchanie burzy za oknem, wspomina swoje życie, w którym widzi tylko kłamstwo. Czuje się winny w upadku jego konkubiny, i jest gotów błagać Nadzieja Fiodorowna mu wybaczyć. Gdyby udało mu się przywrócić przeszłość, znalazłby sprawiedliwości i Boga. Przed udaniem się do pojedynku, Laevsky idzie do sypialni swojej konkubiny. Ona patrzy na niego z przerażeniem, ale Iwan Andriejewicz, przytulając ją, zdaje sobie sprawę, że jest to tylko krewni i przyjaciele z jego ludzi. Zamierza wrócić do domu żywy.

Pojedynki i zamknięcia imprezy

I nikt nie zna zasady pojedynku, pamiętam jej opis Turgieniewa, Lermontowa … Iwan Andriejewicz strzela pierwszy. Boi się, że zabije zoolog, więc strzelanie w powietrze. Przeciwnik kieruje jego pistolet prosto w Iwan Andriejewicz. Deacon rozpaczliwie krzyczy: „On chce go zabić!” To sprawia, że Von Koren przegapić.

Tu dochodzimy do finału, opisując podsumowanie. Czechowa ( „Pojedynek”) był zainteresowany losami bohaterów. Więc wymyślił następujące ostateczne.

3 miesiące po walce, w dniu wyjazdu w zoolog wyprawy towarzyszy diakona i Samojlenko jedzie do molo. Rozmawiają o zmianie, która odbyła się z Laevsky. Ivan A. jest teraz żonaty Nadieżda Fiodorowna. Pracuje od rana do nocy, aby spłacić dług. Decydując się przyjść do niego, Von Koren wyciąga rękę. Zoolog pozostał wierny swoim przekonaniom, ale przyznaje, że nie miał racji w sprawie Laevsky. Mówi, że nikt nie zna prawdy. Laevsky zgadza. Uważa, że w jej dążeniu ludzie robią dwa kroki do przodu, jeden krok do tyłu. Może kiedyś będą one osiągnąć prawdę …

Tak kończy się historia „Pojedynek” (Czechow). Fabuła ją, oczywiście, ma charakter zaznajomienia. W celu pełnego zrozumienia tego produktu, prosimy o kontakt z oryginału. On jest o wiele lepiej niż podsumowaniu.

Czechowa ( „Pojedynek”) zawsze był zainteresowany w trudnych pytań naszego istnienia. Każdy z bohaterów jego utworów na swój sposób stara się na nie odpowiedzieć. Jakie są pozycje, które są zajęte przez bohaterów opowiadania „Duel” (Czechowa)? Analiza produktów pomoże Ci zrozumieć.

analiza

Głównymi bohaterami opowieści, a także głównymi przeciwnikami ideologicznymi są Laevsky i Von Koren. Ostatecznie ich wzajemna niechęć prowadzi do pojedynku. Von Koren myśli na początku prac przyczynach tej antypatii. W Laevsky czuje nadzwyczajnego rozwiązłości i oszustwa.

Iwan Andriejewicz, z kolei uważa, że Von Koren – mocny, solidny, ciężki ręką natury. Sam opisuje on jako upadły, bezwartościowy, pusty człowiek, który kupił mu życie kosztem tchórzostwo, lenistwo i fałszu. Von Koren Darwinistą i przeciwnikiem wszystkiego, co jest w stanie zranić ludzi.

Dr Samoylenko uważa, że jeśli ludzie niszczą, a następnie do diabła z takim cywilizacji. Postać ta nie bierze pod Iwan Andriejewicz, że gardzi usługę, pije dużo, wyrzucać pieniądze, karty do gry. To Samojlenko w produkcie jest nośnikiem „ogólnej idei”. Ten hojny i rodzaj osoba dostaje Iwan Andriejewicz pieniędzy, chociaż zrozumiał, że on uciekał od odpowiedzialności. W monolog wewnętrzny Samojlenko to na swój sposób wyjaśnia, dlaczego w poszukiwaniu prawdy, ludzie popełniają błędy ( „dwa kroki do przodu, jeden krok do tyłu”). Nuda życia, cierpienia, braku idei „ogólnych” utrudniają im. Z tego powodu człowiek jest nie tylko moralnym impas. Jest umierający żywą osobę, że przedstawiony w dziele „pojedynek” Czechowa. Analiza ta prowadzi do zakończenia. Proponujemy czytelnika do zastanowienia się nad odczytu.

Problemy, które mają wpływ na autora, są bardzo ważne. Nie na darmo w programie nauczania obejmowały historię „Pojedynek” (Czechow). Synopsis do pamiętnika czytelnika można dokonać na podstawie powyższego.