479 Shares 7178 views

Uprawa rukoli

Dzięki wielu pozytywnych właściwości, rakieta objął pozycję lidera wśród zieleni. Jego zastosowanie uszlachetnia każdą potrawę, tym samym przynosząc zdrowia i urody. Ponadto, rukola może być uprawiana nawet w domu! W związku z tym, uprawa rukolą przyciąga wielu ogrodników lub zwykłych gospodyń domowych.


Rukola, rukolla, rukola – według filologów, te trzy opcje są równie dobre i poprawne. Szczególnie nazwę odmiany tej zielonej trawie wielki cud wystarczy – rakieta, eruka, Indus, gusenichnik i rukolą. Ale bez względu na to, jak nazwać tę niezwykłą roślinę, to nie przestaje być jednym z najbardziej poszukiwanych na krajowym kuchni świata i rośnie rukola zyskuje wielką dynamikę.

Z wyglądu przypominają małe liście rukolą liści rzodkiewki. Rocket – roślina jednoroczna, krzyżowych ma owoce Podobne do wydłużonych strąkach i kwiatostan jest szczotka z małych żółtych i białych kwiatów. Rośnie nie więcej niż sześćdziesiąt centymetrów, a także w procesie wzrostu jest coraz więcej i bogaty smak i aromat.

W chwalebnej historii dawnej i rukolą wykorzystanie rozległej geografii. Jej biografia ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie. Rzymianie czcili rukolą względu na swoje właściwości, był używany jako przyprawa, a nasiona wykorzystywane w produkcji pachnących olejków. Nowoczesna Europa, zwłaszcza Włochy i Francja, uprawiane rukola – risotto, makaron, pizza, sałatki nie są bez ich zastosowania. Nasz kraj nie spotkał się z tej rośliny pod koniec ubiegłego wieku, a nawet pierwszy zdobył tytuł smakoszy zieleni granicą. Dalsza uprawa rukolą zakupione krajowy charakter masowy i kupić stało się możliwe tylko na rynku.

W konsekwencji, po nabyciu statusu popularnej, rosnącej rukola z różnych metod i technik w chwili obecnej została gruntownie przebadana przez florystów. Miło zgrać z własnego ogrodu rukolą uprawiane własnymi rękami. Zwłaszcza, że rakieta jest absolutnie skromny – nie wymaga specjalnej gleby i wilgoci, jest odporna na zimno i brak obfitym świetle słonecznym.

Pozytywną stroną jest fakt, że rakieta szybki zieleni, a jego uprawy w odstępach dwadzieścia do trzydziestu dni, masz dużo czasu, aby zapewnić sobie wspaniałą część swoich ulubionych potraw. Jak rosną rukolą przedłużyć żniwa? Wystarczy wybrać stale rosnących liści. Jeśli po prostu nie będzie go używać, można je umyć, osuszyć i przechowywać w lodówce do dwóch dni. A w czasie, aby zebrać nasiona, lub napotkasz problem zatykania fabuły.

Niestety, wielu z nich nie ma pole bramkowe, to jak uprawiać rukolą w domu? Ze względu na swoje właściwości, nie jest łatwo docenić ich pędy, aw mieszkaniu, wygodnie ukryty w oknie lub na balkonie. Jeśli nie można wykonać specjalny pojemnik bezpiecznie sadzić nasiona w zwykłych doniczek. I wierzcie mi, wnętrze pokoju nie zepsuć rakiety. Ale z należytą starannością to daje i przyjemny aromat i wyśmienity smak, a latem i jesienią.

Rukola zasługuje na szczególną lokalizację, kiedy dowiedziałeś się o jej zdrowe i pożywne właściwości. Ta zielona trawa, z powodu jego niskiej kaloryczności, będzie odwołanie do wszystkich zwolenników różnych diet. I miłośnicy zdecydowanie powinien umieścić go w swojej romantycznej kolacji, bo rakieta od dawna słynie z pomocy w sferze intymnej – jest to świetny afrodyzjak.

Ponadto, rakieta – magazyn witamin, które znacząco wzmocni układ odpornościowy i metabolizm dostosuje. Rukola rośnie szczególnie przydatne dla tych, którzy zwolnili hemoglobiny i karmiących piersią, aby zwiększyć laktację. Rakieta także poprawia jelit, moczopędny i wykrztuśny. A właściciele piegi powie specjalne podziękowania dla niej – była również pomaga w ich wydalania.