580 Shares 1362 views

Obrzęk stóp – jak z nim walczyć?

obrzęk nóg – to dość powszechny problem, który dotyczy zarówno mężczyzn jak i panie. Ciężkości w nogach, ból, zmęczenie, obrzęk – wszystkie te objawy, przyczyny, które leżą daleko głębiej.

Obrzęk nóg: Przyczyny

Najczęstszą przyczyną obrzęku jest, oczywiście, zmęczenie, co jest szczególnie ważne dla ludzi, którzy spędzają cały dzień na nogach. Ponadto, nogi zaczynają puchnąć więcej w upale. Dość często, ból i uczucie ciężkości w nogach narzekać sportowców i ludzi ciężkiej pracy fizycznej. Obrzęk może być spowodowany przez przyjęcie szeregu hormonów. Nie jest obcy dla tego problemu i dla kobiet w ciąży. Inną grupą ryzyka – osoby z nadwagą.

Nasilenie i gromadzenie się płynu w nogach mogą także występować w wielu chorobach nerek i dróg moczowych, i wątrobę, układ sercowo-naczyniowy, węzłów chłonnych, tarczycy. Znacznie więcej problemów z obrzękiem diagnozuje się u osób starszych. W niektórych przypadkach, syndrom ciężkich nóg występuje, gdy niedobór białka w organizmie, która jest często spotykane wśród fanów różnych surowych diet.

Dlaczego płyn zaczyna gromadzić się w tkankach organizmu? Wynika to przede wszystkim z naruszeniem krążenia limfy i krwi w organizmie. Ponadto, w przypadku zmiany i mineralnej równowagi, w szczególności – potas i sód. Do normalnego funkcjonowania organizmu zawsze musi zachować równowagę pomiędzy tymi dwoma elementami. W przypadku poziomu sodu zwiększona płynu wewnątrzkomórkowego się w przestrzeni pomiędzy komórkami, w wyniku pęcznienia i nóg.

Jeśli jesteś ciągle opuchnięte nogi, czujesz ociężałość, zmęczenie i ból, należy najpierw skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być prekursorem żylaków oraz szereg innych, bardziej poważnych chorób.

Obrzęk nóg: leczenie za pomocą diety

Jak już wspomniano, obrzęk – jest wynikiem zwiększenia ilości sodu w organizmie i zmniejszenia stężenia potasu. Jeśli obrzęk – to jest Twój problem, należy dostosować swoją dietę trochę.

Po pierwsze, konieczne jest, aby zmniejszyć ilość sodu. Jego głównym źródłem – to sól. Jeżeli jesteś fanem słony, pikantny i pikantnych potraw, należy być ostrożnym. Spróbuj zmniejszyć ilość soli do minimum.

Ponadto, konieczne jest, aby uzupełnić ilość potasu. Okaże się w żywności, takich jak pietruszka, rzodkiewka, kapusta, groch, marchew, porzeczki, squash, figi, miód, ocet jabłkowy cydr, śliwki, winogrona, dynia, grejpfruta i morele.

Zaleca się pić tylko czystą wodę. Unikaj napojów gazowanych i piwa, ograniczenie ilości kawy i herbaty.

Jak usunąć obrzęk nóg w domu: express – metody

Co zrobić, jeśli jesteś wieczorem ledwo dotarł do domu i nawet nie można umieścić w buty pantofle, bo nogi stają się zbyt duże? W tym przypadku można wziąć jakiś prosty i szybki sposób.

Aby rozpocząć, leżeć i umieścić go pod nogi kilka poduszek, tak aby były one nad głową. Teraz trochę odpocząć w takim położeniu, że płyn był w stanie równomiernie w całym organizmie. Może być używany z balsam.

Pamiętaj, że obrzęk nóg – jest to problem, który należy zwalczać, gdyż w przeciwnym razie mogą wystąpić niezamierzone konsekwencje.

Teraz przygotować sobie specjalną kąpiel dla stóp. Woda powinna być letnia, prawie chłodna. Rozpuścić w niej kilka łyżek soli morskiej (w przypadku braku można użyć zwykłej książki kucharskiej). Zanurz stopy w wodzie, a więc zachować co najmniej 20 minut.

Po kąpieli wykonać masaż stopy i kostki – jest całkowicie normalizować krążenie krwi i normalizuje drenaż limfatyczny tkanek.