824 Shares 2545 views

Mukoed Surinam: Opis. Jak pozbyć się błędów w zbożach?

Producenci żywności uważnie monitorować jakość swoich surowców, ponieważ mówimy o zdrowie ludzi. Jednakże produkty mogą być zanieczyszczone błędów, które następnie pojawiają się na otwarciu opakowania z dealerem. Ten tak zwany mukoed Surinam.


Chrząszcze mogą pojawiać się we wszystkich zbóż, a to nikt nie jest bezpieczny. Beetle ciemno brązowego lub czarnego długości osiąga 2-3,5 mm. zauważysz szkodników czasami trudny gołym okiem.

Opis owada. Zasilanego Surinam mukoed?

W rozwoju chrząszcza ma kilka etapów: jaja, larwy, Pupa, dorosłych. Złowione w mąki lub kaszy, chrząszcz rozpoczyna aktywne życie. Dorośli i larwy żywią się, pozostawiając łuskę, odchody i inne zanieczyszczenia. Surinam mukoed może uszkodzić wiele pokarmów, ziarna, mąki, płatków, słodyczy, suszonych owoców i warzyw, nasion oleistych, orzechów i innych.

Mukoeda żywotność – około trzech lat, podczas których kładzie 100-600 jaj. Dla jednego sprzęgła, światło pojawia 20-30 jaj, które przez 1-2,5 miesięcy stają się dorosłe chrząszcze. Jeżeli warunki dla najlepszych mukoeda jak, na przykład, temperatura 25-27 stopni, a wilgotność 65%, to prędkość odtwarzającego będzie maksymalna. Zauważ mukoeda jaja jest prawie niemożliwe, są białe i mniej niż 1 mm długości.

Mukoed Surinam boi się słońca i blasku, i zbóż, jak wiadomo, są przechowywane w ciemnych miejscach, stwarza korzystniejsze warunki dla jego życia.

Jeśli dotkniesz chrząszcza, od razu zwraca na piechotę i udaje, że żyje. Wielu, wierząc, że martwego żuka, zamiatać ją z miotłą w kosza. Beetle czołga się pomyślnie i nadal szkodzą.

Jeśli utworzono niekorzystne środowisko dla mukoeda, zamyka przetchlinek i ruszyć w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Beetle ginie w temperaturze poniżej -15, więc zaleca się umieścić w zamrażarce zboża do ich eksterminacji. W odniesieniu do wysokich temperatur, grzywna chrząszcz może czuć się w temperaturze powyżej +50.

Skąd mukoed?

Mukoed Surinam bezpretensjonalny i może pojawić się w dowolnym miejscu i w dowolnym miejscu, aby żyć. Najbardziej komfortowe środowisko do rozmnażania i istnienie chrząszcza – spichlerze i młyny. Dlatego też, gdy opakowanie płatków on pojawia się w domach.

Pozbyć się niechcianych pasażerów jest bardzo trudne, ponieważ chrząszcze składają jaja wszędzie. Nie wystarczy po prostu rzucić pakiet ziarna, trzeba podjąć bardziej drastyczne środki.

Obrażenia od chrząszczy

Niewiele osób będzie jak mieszkanie Surinam mukoed. Jak niebezpieczne jest to, ponieważ jest przede wszystkim fakt, że chrząszcz niszczy zapasy zbóż. Równie dobrze może trafić budżet hosts, ponieważ produkty zanieczyszczone szkodnika, jest już za nienadające się do spożycia przez ludzi. Mukoed nadaje substancji toksycznych produktów, po czym stosowanie może być reakcje alergiczne i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Z tego powodu trzeba bardzo uważnie monitorować stan zbóż, nawet jeśli nigdy nie napotkał ten problem.

Walka mukoedami w produkcji

Wyeliminować ryzyko mukoeda – główne zadanie sektorze spożywczym. magazynowe i produkcyjne Obiekty ziarna są przetwarzane przez specjalne substancje chemiczne.

Poza sposobami z zastosowaniem ogrzewania, chłodzenia i czyszczenia ziarna, ziarna są starannie osuszono i przechowywano w niskiej temperaturze. To pomaga zapobiec pojawieniu się chrząszcza.

działów jakości monitorowanie czystości każdej partii produktów wysyłanych do licznika. Jednak nieuczciwy relacja na tym etapie produkcji jest obecny i przynosi owoce – istnieją błędy w kupujących kuchennych i zarażać innych produktów.

wyeliminować szkodniki

Jeśli nagle odkrył mukoeda domu, trzeba zbadać informacje na temat sposobu, aby pozbyć się błędów w zbożach. Zwalczanie owadów nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Leżeli jaja w bardzo różnych miejscach i niewidoczne dla ludzkiego oka. Nie widzą w pakiecie z jęczmienia, ale nadal mnożyć. Proces, który pomoże błyskawicznie pozbyć się błędów, nie istnieje. Jednak mukoed Surinam może zniknąć z domu ze względu na niektóre z metod.

Aby zwalczyć będą musiały:

  • dezynfekujący;
  • Słoiki szklane z pokrywą;
  • czosnek;
  • gałka muszkatołowa;
  • liść laurowy.

Wszystkie zanieczyszczone produkty powinny być odrzucone. Nawet jeśli uważasz, że jest trochę błędów, będą nadal mnożyć dalej. Powinna to być przegląd wszystkich zbóż, worki z mąką, herbatniki, jednym słowem wszystkich produktów piekarniczych i kasze. Mąka – najbardziej ulubionym uczta chrząszcz, należy natychmiast wyrzucić.

należy użyć do płukania dezynfekujący dokładnie wszystkich szafek kuchennych. Lepiej zrobić to kilka razy. Niezakażonych zboża powinny być umieszczone w workach i pozostawić w lodówce. Jeśli po pewnym czasie nie zauważysz oznaki obecności Garbusa za możliwe jest, aby zalać płatki w słoiku i zamknąć pokrywę.

Następnie musimy umieścić w schowkach liść laurowy, czosnek i obrane – W rogach. Band-Aid na gałki muszkatołowej i wlać również rozszerzone na rogach szafy. Po tych procedur, błędy w kuchni mało prawdopodobne, aby ponownie pojawić.

profilaktyka

Aby wyeliminować występowanie błędów, trzeba podjąć pewne środki zapobiegawcze. To nie wystarczy, aby utrzymać pakiety ziaren w lodówce. Konieczne jest, aby materiał torby płócienne, które gotować przez godzinę w słonym rozwiązania. Po tym, osuszyć i żelaza żelazo. W przypadku składowania zbóż w tych workach, można zabezpieczyć się przed pojawieniem mukoeda. Może być również zakupiony zbóż umieścić w zamrażarce na kilka dni.

Jeśli masz jakieś błędy w kuchni, nie rozpaczaj, myśląc, że jesteś bałaganienie gospodyni. Mukoeda może przynieść na odzież lub jęczmienia ze sklepu, a tam nie jest to kropla ludzkiej winy. Najważniejsze – aby wiedzieć, jak pozbyć się błędów w zbożach i działać szybko.

Spędzić czyszczenia kuchnie regularnie leczyć dezynfekcyjne, przetestować wszystkie produkty starannie.