754 Shares 1327 views

Permogorskaya malowanie: od początków do dnia dzisiejszego

W starożytnych czasach malowane szkła i różnych przedmiotów gospodarstwa domowego były najbardziej popularne rzemiosła. Kolorowe malowidła zdobiły rzeczy dosłownie w każdym domu, a warto zauważyć, że oszałamiające piękno wzorów wywnioskować prostych chłopów. W tworzenie swoich niewielkich obrazów ludzi wylewa swoje serce i duszę, być może, dlatego starożytne rysunki podziwiać jej malownicze nawet dzisiaj.

Permogorskaya malowanie, które pojawiły się w 18 wieku, jest jednym z najbardziej prosty, ale zarazem najpiękniejsze rodzaje sztuki ludowej. Z „Permogorye” molo, znajduje się na wysokim brzegu rzeki Dźwiny Północnej, oferuje piękny widok na zielone pola ze złotymi kolorami, majestatyczne koronach drzew i lustrzanych wód powierzchniowych. Szczególnie piękne północne natura podczas zachodem a wschodem słońca, gdy niebo jest wypełniona kolorach purpurowych. Jest to naturalny kolor w starożytności inspirowała artystów do tworzenia kolorowych murali, teraz nazywa po powstaniu Meta.

Permogorskaya malarstwo opiera się na kilku motywów, najważniejszą z nich – kwiatowy wzór, symbolizujące pomyślność i szczęście. Najczęściej artyści przedstawiono rozległego drzewa, gałęzie, które są ozdobione słodkimi panieńskie ptaków – Sirin. Innym częstym elementem rysunków Severodvinsk – sceny z życia chłopów. To może być Maiden spotkania, cywilny lub herbata, takie jak sankach.

Główne kolory tego typu malarstwa są czerwony, czarny, zielony, biały, czasem dalsze mistrzami używany złoty odcień. Przed rozpoczęciem pracy drewniany obiekt zagruntować klej i kredę, a następnie pokryte wapnem (były one następnie tło). Po wyschnięciu farba biała, Sorochyi lub pióro wycofane czarny kontur wzoru. Następnie rysunek był pełen jasnych barwach i wreszcie cały pokryty lakierem.

obrazy często obecne na drewnianych artykułów gospodarstwa domowego, takich jak kołowrotku, kołyski, boksy dla chleba, tueski, żywności i zabawek Permogorskaya. Malowane wyroby przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego przetrwały niektóre produkty.

Dziś permogorskaya malarstwa nabiera drugiego życia: panowie jej ozdobienia przedmiotów gospodarstwa domowego i tworzyć oddzielne, niezależne obrazy. Naczynia z wzorami ludowymi był nie tylko ozdobą stołu, ale także element wystroju. Szczególnie popularne dania podpis – widowiskowa Spodek przynieść niepowtarzalny smak do wnętrza domu

Jeśli chcesz opanować technikę tego rodzaju sztuki ludowej i każdy może. Aby stworzyć piękny wzór wystarczy trochę praktyki na papierze lub w ogóle nie gotowy do podjęcia tylko skorzystać z wzornika.

Aby utworzyć wzór na czaszy będzie wymagać specjalnego trwały tusz (barwione szkło lub akryl), kilka pędzli i trochę wolnego czasu. Należy zauważyć, że chociaż farby i są wodoodporne, ale z jedzeniem, nie mogą one dotknąć. Dlatego też, jeśli Garnki przeznaczone do gotowania, a nie dla dekoracji, lepsze wzorce wyświetlania na jego zewnętrznej stronie.

Młodzi artyści zaleca się opanować technikę malowania jedno uderzenie. Metoda ta opiera się na kolor rysunku rozciągania: Odcień płynnie w ciemności, a więc przeciwnie. Ze względu na ten efekt nawet najbardziej skromny dane uzyskane jeśli „na żywo”.

Jeden skok malowanie jest bardzo proste: szeroki pędzel płaski jest całkowicie zanurzone w farbie koloru bazowego, a następnie zanurza się w krawędzi kolorów barwiących. Przy stosowaniu takich rozmaz odcień podstawowy otrzymany dominujących i wtórne barwy, łącząc się z głównego formularza łagodne przejście z jednego koloru na inny.