834 Shares 6886 views

kamieni nerkowych. Dieta w trakcie leczenia choroby

kamienie nerkowe, dieta , w której muszą być koniecznie przestrzegane, to poważna choroba. Polega ona na tworzeniu w nerkach i innych narządach układu moczowo-płciowego kamieni systemowych. Narażone na choroby przez ludzi w różnych kategoriach wiekowych. typ skały jednocześnie różni się w zależności od wieku pacjenta. Starsi ludzie często mają powstawanie kwasu moczowego, ale nadal duży odsetek pacjentów z przeważającym zmieszanego ich składu. Uformowanych tak, kamienie w nerkach i pęcherzu. Są one w stanie osiągnąć duże rozmiary, jeśli nie zostały one wykryte. Jeśli chodzi o małe kamienie, są one nazywane „piasek”. Następnie powiedzieć trochę o żywieniu podczas choroby i jej leczenia.


Kamienie nerkowe – dieta

Jeśli istnieje predyspozycja do choroby, w tym przypadku istotne jest, aby trzymać się diety, która wyklucza produkty o wysokiej zawartości kwasu szczawiowego. Są to zielone warzywa takie jak kapusta, szpinak, szczaw, pietruszka, seler. Nie zaleca się również spożywać orzechy, rodzynki, figi, fasola, czekolada, buraki, jak ser, jogurt, kwaśne mleko i produkty mleczne. W szczególności nie jest to zalecane do spożywania produktów mlecznych, w połączeniu z kwasem szczawiowym, ponieważ powoduje kamieni nerkowych. Dieta zawiera kompletny brak pikantnych potraw, które mogą zwiększyć kwasowość moczu, co prowadzi do szybkiego rozwoju choroby. Dlatego odżywianie dla kamieni nerkowych powinny być kontrolowane i poprawne.

Co do żywności, które powinny być spożywane, a takie są następujące: słodkie ziemniaki, marchew, brokuły, dynia, ryby, owoce morza, banany, awokado. Mają wystarczająco dużo witaminy A i B6, która przyczynia się do dobrej pracy układu moczowego. Zaleca się, aby przejść do bardziej lub zajmują się w różnych działaniach fizycznych. To również powinno się pić więcej wody, które pomogą sprawić, że mocz nie jest tak skoncentrowany. Zaleca się raz w tygodniu na czczo, jedząc jednocześnie dużą ilością płynu. Dieta z kamieni szczawianu, a także w innych, wymaga użycia soli i węglowodanów redukujących. Należy pamiętać, że zasilacz z chorobą powinien być powołany do lekarza. Ale czy są kamienie w diecie nerek zawiedzie, to wymaga innego, bardziej radykalnego leczenia.

obróbka kamieni

Jeśli tam jest obecność kamieni o małej wielkości (około 4-6 mm), tutaj najlepiej jest użyć leczenie zachowawcze, ponieważ w większości przypadków możliwe jest ich wyładowanie własnych. Naturalnie, taki wniosek można zrobić tylko lekarz, który określi ich lokalizacji.

Gdy kamienie wielkości 7 mm lub więcej jest wymagane pozaustrojowego Litotrypsja fala uderzeniowa, która zależy również od umiejscowienia kamienia i jego gęstości. Dodatkowo ureteroscopy stosowane, co przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub sinalnoy. Zatem lekarz łamie kamienie na małe kawałki, a następnie usunąć je za pomocą specjalnego zacisku. Większość małych kawałków blakną z czasem na własną rękę. Ta operacja jest dość skuteczny, ale to zależy od wielkości utworzonych kamieni.

Jeśli powyższe metody leczenia nie pomogą w tym przypadku pacjent jest oferowana chirurgii laparoskopowej, co jest uważane za alternatywę w porównaniu z innymi metodami usuwania kamieni. Takie działanie odbywa się w ramach ogólnego znieczulenia , stosując małe nakłucie.

Należy zauważyć, że takie zabiegi są powoływani wyłącznie po przejściu wszystkich wymaganych testów. I jeśli obecność kamieni w nerkach i narządów moczowych jest potwierdzona, wyznaczony przez odpowiednią obróbkę dla każdego pacjenta indywidualnie. I pamiętaj, że kamienie nerkowe, dieta, w której jest obowiązkowe – jest to bardzo poważna choroba.