410 Shares 8524 views

Samsung J1 Smartphone: opinii użytkowników, opis, funkcje i recenzje

Korea Południowa firma "Samsung" przeszła długą drogę, pełna trudów i przeciwności, a także tryumfów i zwycięstw, zanim ostatecznie stała się liderem międzynarodowej areny mobilnej. Nie zapominamy szczegółowo o historii firmy, ponieważ nie jest to praktyczne. Dzisiaj porozmawiamy o smartfonie Samsung J1, opinie o tym, które są prezentowane na oficjalnej stronie firmy.


Podstawą sukcesu "Samsung"

Stało się stosunkowo niedrogimi urządzeniami budżetowymi. Właściwie wykazali idealny stosunek wskaźnika "jakości do ceny", wyznaczając dźwięk na całej arenie międzynarodowej i wskazując, które standardy powinny być stosowane wszędzie. Co charakteryzuje urządzenia koreańskiego producenta? Po pierwsze, odpowiednia cena. Po drugie, naprawdę istotne specyfikacje techniczne. Obejmuje to takie kryteria jak niezawodne materiały montażowe i jakościowe. Być może te składniki stały się podstawą chwały, którą firma nabyła kilka lat później. Niemniej jednak, jak to się dzieje z wieloma producentami, pojawiły się urządzenia w składzie, które wykazały, że inżynierowie i projektanci nie powiedzieli się, że zanurzyli reputację firmy. Oto jeden z tych urządzeń i stalowych Samsung J1, których opinie nie są najlepsze.

Samsung daje luzu?

W ostatnich latach kilkudziesięciu ekspertów zauważyło, że producenci z Korei Południowej coraz częściej kierują się na nowe parametry, ignorując podstawowe zasady, które pozwoliły firmie osiągnąć tak naprawdę szaloną popularność. W ten sposób firma rozwija nowy trend, czyli że modele budżetowe o skromnych cechach mają przeoczoną wartość. Nic takiego nie jest praktycznie uzasadnione, tylko przez samego markę. Z zewnątrz może wyglądać, jakby firma Samsung starała się wydawać mniej, ale zarabiać wyłącznie na popularności. Punktem kulminacyjnym tej historii był Samsung J1. Opinie o tym urządzeniu potwierdza fakt, że nie uzasadnia rzeczywistych kosztów.

Wymiary i użyteczność

Telefon jest w dłoni wygodnie. Wymiary zostały wyraźnie wybrane przez projektantów firmy, co w zasadzie jest zauważalne z pierwszym kontaktem dotykowym. Mało kto zadzwonić do smartfona nie zawróci. Jednocześnie nie jest wielkie. Korzystanie z gadżetu jedną ręką nie powoduje żadnych trudności. Mówiąc o konkretnych figurach, ma 129 mm wysokości, 68,2 na szerokość i 8,9 grubości. W tym samym czasie masa smartfonu wynosi około 120 gramów. Jeśli tak, to dokładnie 122. W każdej z kieszeni urządzenie będzie mogło się dokładnie ukryć. Dla wygodnego użycia jest jeden klucz mechaniczny umieszczony centralnie, od spodu na przedniej ściance. Z boku są standardowe przyciski dotykowe. Być może budowa jakości, użyteczności i wyglądu jest jedyną rzeczą, która jest idealna dla tego modelu.

Wyświetlacz

Wyświetlacz urządzenia ma przekątną 4,3 cala. Rozdzielczość ekranu wynosi 480 na 800 pikseli. Urządzenie zostało utworzone w segmencie budŜetu, o czym wspomniano wcześniej. Ciekawe, że producent zdecydował się na produkcję matrycy displayowej, a nie w technologii IPS, ale z technologią TFT. Należy zauważyć, że matryca ma wystarczającą jakość dla urządzenia tej klasy. Ona dobrze pokazuje się w różnych warunkach oświetlenia. Obecny jest rezerwy jasności, aby zapobiec blaknięciu obrazu w słońcu, co jest czymś bardzo zachęcającym. Są jednak wady. Na przykład nie ma czujnika światła, który określi poziom i zmieni intensywność oświetlenia. A zatem użytkownik będzie musiał wykonywać te czynności ręcznie, osobiście. W tej części niewiele osób oszczędza w tej chwili, ale deweloper z Korei Południowej postanowił to zrobić. Co w tej dziedzinie może zadowolić? Czy jest to dostępność różnych czcionek, które można wybrać właścicielowi telefonu.

Trochę o serii jako całości

Jeszcze wcześniej wszyscy myśleli, że seria J (łącznie z Samsung J1, którą można się dowiedzieć na końcu przeglądu) miała być przedstawiona opinii publicznej jako niemal najczęstsza i dostępna. Była to jednak tylko teoria. W praktyce mamy co najmniej inny wynik tego. Okazało się, że Samsung Galaxy J1 SM J100F, recenzje, które od razu zakreśliły międzynarodową sieć, stały się znacznie gorsze niż produkty z linii "Lumiya", która jest promowana przez firmę Microsoft. Oczywiście porównywanie dwóch różnych platform zawsze było czymś niezwykłym i niedopuszczalnym, ale w tym przypadku oznacza to, że model był niewydajny na placu.

Założenia dotyczące utworzenia urządzenia i modyfikacji

Czasem wydaje się, że w rozwoju tego urządzenia uczestniczyło więcej niż jedna osoba, ale prawdziwa armia ekspertów w danej dziedzinie. Uważać, że seria budżetu J w ogóle została opracowana przez ściśle ograniczony kontyngent staje się praktycznie niemożliwe. Chodzi o to, że oznaczałoby to bezwzględną niedyskryminację potencjalnego dewelopera trendów zachodzących w sferze urządzeń przenośnych. W praktyce uzyskujemy stosunkowo stary, można by powiedzieć, zaległy w miarach czasów towary, "ubrani" i "shod" w pięknej owijce, aby zwrócić uwagę.

W naszym przypadku mamy do czynienia z normą. Ten Samsung Galaxy J1 LTE, recenzje, które pojawiły się w sieci wkrótce po rozpoczęciu sprzedaży. Ale mówimy raczej o anty-standardzie. Ponieważ ten koreański producent tym razem wyraźnie pokazał światu, jak nie rozwinąć i produkować urządzeń. Cóż, lub jak nie przeoczyć ceny takich urządzeń. Należy rozumieć, że smartfon ma wiele odmian o zmienionych charakterystykach. Na przykład wariant Samsung J1 LTE, którego opinie są na wielu forach, działają szybciej niż ich "krewni". Ta zaleta jest w zasadzie przy użyciu innej platformy.

Projekt

Smartfon Samsung Galaxy J1, recenzje, na które możesz się nauczyć przez przegląd, jest podobny do innych urządzeń tego producenta. W niej przewidziano standardy projektowania wielu urządzeń "Samsung". To wygląda jak całkiem dobrze zbudowane urządzenie. Na ekranie smartfonu jest niewielka krawędź. Automatycznie przyciąga oko, zmuszając się bliżej przyjrzeć się smartfonie, choć nie jest to warte. Na pewno czytelnik pamięta słowa, które były nieaktualne w pięknym opakowaniu. Niemniej jednak estetyka w żaden sposób różni się od podobnych urządzeń. Wszystkie te same typowo standardowe "Samsung". Z wyglądu nawet budżet nie jest pomijany. Jeśli mówimy o rozwiązaniach kolorowych, to są trzy. Pierwsza jest biała, druga jest czarna, a trzecia, a nie klasyczna, jest niebieska.

Jakość materiałów

W tym parametrze nie można zgłaszać roszczeń do Samsung Galaxy J1 SM J100F. Opinie mogą powiedzieć, że materiały są wystarczającej jakości, możemy powiedzieć, że montaż jest również poza pochwały. Wśród wielu modeli budżetowych J1 wyróżnia się dzięki temu parametrom. Tak, nie w pełni pokrywa braki, ale tworzy, można powiedzieć, częściowo zwycięską sytuację dla odpowiedniego aparatu.

Krawędzie i końce

Jeśli spojrzymy na lewą stronę urządzenia, możemy znaleźć klucz głośności. To nazywa się huśtawką. Umożliwia dostosowanie dźwięku w aplikacjach multimedialnych, a także zmianę trybu dźwięku samego smartfona. Tradycyjnie prawa strona jest zajęta przez przycisk zasilania. Umożliwia wyłączenie lub włączenie urządzenia, a także jego zablokowanie. Dolny koniec zawiera złącze do synchronizacji z komputerem osobistym. Jest to gniazdo micro-USB. Po przeciwnej stronie znajduje się port stereofonicznego zestawu słuchawkowego w formacie 3,5 mm. Zdejmij pokrywę. Tam zobaczymy baterię, a także złącza do kart SIM. Jest też gniazdo zewnętrznego urządzenia pamięci masowej micro-SD.

Wszystkie zalety i wady

Spróbujmy przejść przez wszystkie punkty charakterystyki technicznej urządzenia w celu określenia, jaką ocenę można przydzielić urządzeniu. Zacznijmy od projektu. To jest absolutny plus. Oryginalny, kolorowy, wygodny i niezawodny. Jeśli chodzi o wygląd, materiały i jakość konstrukcji, urządzenie w pełni uzasadnia koszt, za który sprzedaje go koreański producent. Idę dalej. Na drugim miejscu mamy wyświetlacz. Przekątna wynosi 4,3 cala, z rozdzielczością 480 na 800 pikseli. Przy podobnej przekątnej jest to normalne, ale nadal chciałbym zobaczyć większy ekran. Przynajmniej 4,7 cala. Jeśli chodzi o segment budżetu, matryca standardu TFT nie jest zła, ale w ogóle nie okaże się językiem jakościowym. Trzy parametry zamykają baterię. Jest przeznaczony do 1850 miliamperów na godzinę. Jeśli intensywnie korzystasz z smartfona, ładowanie trwa kilka godzin w 6. Nie jest to najlepsze osiągi, prawda? Sytuacja będzie jeszcze gorsza, jeśli procesor był silniejszy. Przy okazji, porozmawiajmy o nim. Wewnątrz smartfonu są dwa rdzenie pracujące z częstotliwością zegara 1,2 gigaherty. Aby zapewnić pracę w trybie wielozadaniowym, wystarczy. Również dla niewymagających gier. Jednak najnowsze zabawki urządzenie w żadnym przypadku nie będzie ciągnąć. Testy wydajności, w których elementy trójwymiarowe są stosowane, po prostu blisko, pokazując, że jego poziom jest niski. Procesorem jest obwinianie tego lub 512 (w sumie!) Megabajtów pamięci RAM, to po prostu niemożliwe do powiedzenia. Niemniej jednak, pozostaje faktem. Kończymy analizę w aparacie. Rozdzielczość "przedniej" wynosi 2 megapiksele. Głównym modułem jest 5. Chociaż w rzeczywistości zdjęcia zrobione przez takie urządzenie nie pokazują nam tego poziomu. A jeśli sytuacja z aparatem przednim jest mniej lub bardziej zła, to do głównej są duże i ciężkie roszczenia. W rezultacie okazuje się, że wszystkie zalety smartfonu mają charakter zewnętrzny. Ale część sprzętowa, niestety, nie chce.

Smartphone Samsung Galaxy J1 SM J100F: opinie klientów

Co można powiedzieć ludziom, którzy kupili ten model telefonu? Wielu nabywców zauważyć, że techniczne cechy modelu tak-tak. Nie jest to imponująca kamera, ani wielkość wbudowanej pamięci, ani procesor. Standardowe zadania są wykonywane na dobrym poziomie, wielozadaniowość działa dobrze. Ale wszystko to samo "Samsung" nie oferuje poziomu odpowiadającego im ceny. Obecnie na rynku smartfonów jest wiele modeli innych producentów, którzy pokonali J1 w prawie wszystkich parametrach. Jednocześnie ich wartość jest albo znacząca, albo zupełnie inna. Dobra opcja zakupu to tylko Samsung Galaxy J1 SM J100F LTE. Opinie mówią, że model odróżnia moduł, ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma już żadnych zalet.