92 Shares 2204 views

4-suwowy zaburtowe silniki: cechy, producenci, cena

Każdy, kto kiedykolwiek myślał o nabyciu silnika do łodzi motorowych, w obliczu tego samego problemu – duża gama produktów. Wśród modeli wszystkich popularnych producentów trudno jest mieć oko na egzemplarzu, który może odpowiedzieć na zestaw wymagań, ale jednocześnie będzie miał przystępnej cenie.

Dziś szczególnie popularny zyskują 4-suw silniki przyczepne dzięki jego charakterystycznych zalet w stosunku do modeli 2-suwowych. Jednak ich zakres jest dość duży, i zrozumieć wszystkie zawiłości wybór nie jest siła wszystkich.

silniki różnice

Daj porównawczą opis wszystkich 4 taktnikov tylko porównując je z 2T. Pierwszą cechą tego modelu jest opisany bardziej złożonej konstrukcji. Ich cykl roboczy składa się z czterech suwów – wtryskowych, prasowanie mieszaniny paliwa i zapłonem i ekspansji gazów wydechowych problemem. Ponad to wszystko jest w kompleksie, system zaworów harmonijnie roboczego.

Ale ze względu na skomplikowany system kanałów wlotowych i wylotowych silników zaburtowych 4-suwowy wymagają wysokiej jakości paliwo. Ale zużycie paliwa specyficzny jednocześnie jest znacznie niższa. Średnie zużycie pojemności 600 modelowego 80 litrów. a. wynosi około 12 litrów na 100 km.

silniki czterosuwowe są bardziej „wygodny” – poziom drgań wytwarzanych przez nich jest znacznie niższy niż w przypadku modeli 2T. Wynika to z ich konstrukcji. Jako ostatnia korzyść można nazwać niezawodność i trwałość. Według opinii użytkowników, opisanego modelu są 2-3 razy dłużej.

Aby wybrać silnik 4-suwowy?

Modele 2T słyną które mogą w krótszym czasie zebrać maksymalną prędkość. Co więcej, moc takich silników jest znacznie większa, ze względu na bardziej efektywne wykorzystanie energii łatwopalnego paliwa. Dla porównania, silniki zaburtowe 4-suwowy może wydawać się zbyt „spowolnienie”.

Rzeczywiście, cztery model powoli nabiera tempa, a nie może się pochwalić dużo koni mechanicznych. Dlatego są one lepiej dostosowane do tych, którzy cenią sobie przede wszystkim niezawodność i trwałość, zgadzają się co do prawidłowego podróż wzdłuż rzeki i oszczędza czas.

Moc silnika łódź

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju jednostki wybrać, uwagę trzeba skupić się na prawidłowym wyborem modelu sieciowego. Jeśli zamierzasz korzystać z łodzi do wędkowania, to lepsze dopasowanie silniki przyczepne 4-suwowy z 2-3 litrów. a. Wydajność urządzenia 30 litrów. a. wentylatory muszą podróżować szybko i narty wodne.

Ponadto konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wymagania dotyczące mocy silnika narzucić producentom sprzętu pływackiego. Zbadać tę opcję, można pływać w środkach dziennika. Nie możemy zapominać, że wraz ze wzrostem wydajności elektrowni spada (zwiększa zużycie paliwa).

Silniki zaburtowe z Yamaha Motor

Transcontinental Yamaha Motor Corporation zajmuje się produkcją silników do łodzi od 1960 roku. W tym czasie ukazał się ponad 6 milionów egzemplarzy, które były wysoko cenione przez użytkowników na całym świecie i oznaczone jako niezawodne, wydajne i trwałe. Silniki zaburtowe 4-stroke „Yamaha” dostępny w Rosji tylko jedna seria – czterosuwowy. Kopie tego zakresu mają pojemność od 2,5 do 250 litrów. a.

Najtańszy przedstawiciele tej linii kosztuje około 60 tysięcy, najdroższe – .. Ponad 1,5 miliona minimalna pojemność silnika 139 metrów sześciennych. cm, maksymalna – 5330. Wprowadzenie odbywa się za pomocą rozrusznika elektrycznego i ręcznie. Pojemność wbudowanego zbiornika paliwa wynosi 25 litrów. Kontrola może być zdalnie lub Rumpel zaprezentowane.

Ogólnie rzecz biorąc, opinie na temat modeli wykonanych w Japonii są pozytywne. Podkreśla się wysoką niezawodnością, zespół wysokiej jakości, niski poziom hałasu i wibracji. Niektórzy użytkownicy narzekali na dużą masę niektórych silników – może przekraczać 350 kg.

Silniki do łodzi z Suzuki Motor

Podział japońskiej firmy SUZUKI MARINE produkuje silniki do łodzi od 1966 roku. W numerze modelu są obecne jako 2-i 4-suwowy zaburtowych silników „Suzuki”. Wszystkie kopie są znane z niezawodności, wydajności i optymalny stosunek wagi do wydajności.

Modele mocy w przedziale od 2,5 do 300 litrów. a. Najtańsze urządzenie kosztuje około 35 tysięcy. Rubli. W średniej mocy silnika 4 do 6 litrów. a. będzie musiał zapłacić 60-70 tys., na przykład z 8-20 litrów. a. z was będzie wymagać od 120 do 200 tys. rubli. Cena najdroższych i potężny silnik znajduje się na poziomie 1,2 mln.

Opinie silniki przyczepne SUZUKI 4-suwowy firmy generalnie pozytywne. Posłowie podkreślają także ich klasyczną wydajność. Podkreśla wystąpień masy, co odpowiada mocy, tak że model dopasować charakterystykę większości łodzi.

rtęć zaburtowe

Najstarsza producentem łodzi motorowych na Merkurym zajmuje wiodącą pozycję na rynku nie jest przypadkowy. Produkty firmy są stale udoskonalane, tak aby ich jakość i niezawodność nie można wątpić. Wśród czterech-przedstawicieli na szczególną uwagę zasługują modele serii Salt Water i Verado.

Pierwszy zaprojektowany specjalnie do pracy w trudnych warunkach. Przedstawiciele linii Verado zaskoczenia z ich konstrukcji. Czterocylindrowy czterosuwowy układ rzędowy cylindrów i turbodoładowanie spotkają się na rynku często.

Najtańszy silnik łodzi „Merkury” 4-suwowy kosztuje około 50 tysięcy, najdroższe. – ponad milion. Warto zauważyć, że masa pojemności silnika naimoschneyshego 3000 metrów sześciennych. cm nie przekracza 210 kg. To właśnie dzięki tym indeksie, jak również wysoką niezawodnością, montaż wysokiej jakości, użytkownicy z całego świata pod uwagę silniki zaburtowe wśród najlepszych.