150 Shares 5905 views

Objawy niepłodności u mężczyzn


Natura jest okrutna, zapobiega swobodnej reprodukcji gatunków. W genach rozsądnej osoby gromadzi się ogromna liczba mutacji i patologicznych nieprawidłowości, które w pewnych warunkach wpływają na dalsze rozmnażanie się pojedynczej osoby.

Około 20% ludzi na Ziemi ma pewne objawy niepłodności, które uniemożliwiają im opuszczenie ich pełnego potomstwa.

Zwykle lekarze zaczynają rozbrzmiewać alarmem, jeśli w trakcie aktywnych prób para nie może zajść w ciążę w ciągu roku. Około połowa wszystkich koncepcji w normie jest nieudana, zygotuje się zygot. Rodzice płodne 15% embrionów umiera na długo przed porodem i spontanicznie przerwano. Tak więc niemożność posiadania dziecka może okazać się chwilowym zjawiskiem, nie związanym z zdolnościami reprodukcyjnymi mężczyzny. Chociaż nadal trzeba konsultować się z lekarzem w tej sytuacji. Charakter, objawy i przyczyny niepłodności można określić dopiero po starannej analizie i egzaminach.

Możemy wyróżnić następujące najpowszechniejsze oznaki niepłodności u mężczyzn.

  1. Oligospermia to erupcja plemników z niewystarczającą ilością do poczęcia. Takie plemniki zawierają zbyt mało plemników, zazwyczaj w granicach 50-100 milionów, wszyscy umierają w seksualnym ciele kobiety.
  2. Astenospermia jest niską mobilnością plemników, co prowadzi do opóźnienia ich ruchu wzdłuż przewodu pokarmowego. Prowadzi to również do śmierci wszystkich plemników, dopóki nie mają okazji dotrzeć do komórki jajowej. Ponadto, nawet jeśli zdarza się cud i takie plemniki osiągają swój cel, nadal nie będą mogły zapłodnić jajka.
  3. Azoospermia jest całkowitą bezruchem plemników.
  4. Nekroza – śmierć plemników ze względu na ich słabość lub wady w strukturze.

Te objawy niepłodności mogą objawiać się mężczyźni jeden po drugim lub w połączeniu ze sobą. Nekroza i azoospermia są najczęściej konsekwencją powikłań przenoszonych chorób wenerycznych lub zapalnych.

Również bardzo niebezpieczne jest wpływ na krążenie krwi w mosznie. Zapewnia pewien reżim temperaturowy dla testów, które zwykle nie mogą spermy wytwarzać plemników w temperaturze zbliżonej do normalnej temperatury ciała lub w zbyt niskiej temperaturze. Niska temperatura zazwyczaj powoduje obniżenie funkcji seksualnych. Naruszenie krążenia krwi w okolicach pachwinowych i mosznowych prowadzi do naruszenia produkcji plemników.

Objawy niepłodności są również charakterystyczne dla przewlekłych alkoholików. Nadmierne spożycie alkoholu zmniejsza aktywność plemników lub prowadzi do wad w ich strukturze. Często w spermie alkoholika istnieją plemniki o dwóch głowach lub słabo rozwiniętym ogonie.

Trzeba powiedzieć, że niemożność poczęcia dziecka zawsze oznacza beznadziejną sytuację mężczyzny i całkowitą niepłodność. Objawy słabości funkcji rozrodczej mogą mieć charakter przejściowy, ale funkcja ta jest po prostu osłabiona, ale pozostaje w ciele. Pozostawia to szanse na poczęcie dziecka po odpowiednim wsparciu specjalisty.

Na przykład takie objawy bezpłodności u mężczyzny jako niewystarczająca ilość lub mała mobilność plemników mogą być łatwo pokonane za pomocą zapłodnienia in vitro. Ten środek nie traktuje męskiej niepłodności, ponieważ nie wpływa na zdolność reprodukcyjną mężczyzny, ale może prowadzić do pojawienia się zdrowego potomstwa. W czasie zapłodnienia in vitro plemnik nie zapobiega przyklejaniu jajka, a jeden z nich zapłodnieje bez przeszkód. Potem zapłodnione jajko jest umieszczane z powrotem do kobiecych organów seksualnych, gdzie jest ono mocowane i zaczyna się dzielić.