442 Shares 7395 views

Główną różnicą między netbook od laptopa. Małe porównanie laptopów: plusy i minusy każdego typu urządzenia

Każdego dnia na całym świecie przenośnych elektroniki jest coraz lepiej i rynek otrzymał nowe modele kompaktowych komputerów osobistych. Wielu kupujących zwrócić uwagę, że Internet i specjalistyczne sklepy coraz narysować linię, która oddziela laptopy na dwie kategorie – laptopów i netbooków. Ale nie wszyscy użytkownicy wiedzą, co jest główną różnicą między netbook od laptopa. Ten artykuł mówi o funkcjach tych laptopów i czytelnik otworzy swój główny cel.


Przed rozpoczęciem wymienić główne różnice między netbook od laptopa, załóżmy na chwilę spojrzeć na historię komputerów przenośnych. Notebooki (na zachodzie są one często nazywane laptopy) pojawił się znacznie wcześniej netbooków. W rzeczywistości były one stać się pełnoprawnym zamiennikiem stacjonarnym PC, ale z tą różnicą, że notebook jest łatwo być przeniesiony do innej lokalizacji, a nawet w trakcie tego ruchu, to może być uwzględnione z powodu autonomicznym zasilaniem.

Z biegiem czasu, laptopy zostały podzielone na kilka grup, na wiele sposobów, w zależności od ich przeznaczenia. Nawet dzisiaj, laptopy mogą być podzielone na modelu budżetu, biurowych, gier, wysokiej wydajności, i tak dalej. Niektóre notebooki mogą całkowicie zastąpić nieporęczne, komputery stacjonarne, a niektóre wydają się być wykonane w celu ich wykorzystania wyłącznie w drodze. Wraz z rozwojem technologii i coraz głębszej integracji Internetu w życiu każdego postępującej osoby nie było potrzeba, aby stworzyć niewielki, przenośny komputer, z którego można by rozwiązać problem dostępu do sieci i aplikacji biurowych z praktycznie dowolnej lokalizacji. To, w jaki sposób światło i pojawiły się młodszymi braćmi laptopy – netbooki.

Główną różnicą między netbook od laptopa jest jego zakres. Netbook jest kompaktowym urządzeniem dostępu proste (głównie biurowe) aplikacji i Internetu, a laptop może zastąpić komputer stacjonarny i rozwiązać szereg zadań określonych przez użytkownika.

Istnieje kilka cech, które można łatwo odróżnić od netbooka laptopa. Pierwszym z nich jest wielkość. Jeśli laptopy z ekranem o wielkości mniej niż piętnaście cali w naszych czasach na rynku są niezwykle rzadkie, netbook, liczba ta nie przekracza dziesięciu lub dwunastu cali. Plusy netbooki są kompaktowe rozmiary i waga poniżej dwóch kilogramów. W tym samym czasie, bardziej masywne i ciężkie użytkowników laptopów będzie cieszyć się wysokiej jakości wyświetlacz o znacznie większej przekątnej.

Ze względu na różnice w wielkości, istnieje inna zasadnicza różnica między netbook od laptopa. W kilku laptopów markerów łatwo można umieścić mocniejszy „wypychania”. Dlatego, laptopy są o wiele bardziej wydajne niż ich kompaktowych braci, którzy są zmuszeni zadowolić się prostym i mały rozmiar w procesorach, które nie wymagają obszernych systemów chłodzenia. Z tego samego powodu, wszystkie netbooki brak napędy do odczytu i zapisu płyt CD / DVD – po prostu nie ma miejsca w małym opakowaniu dziecka. Ale różnica jest netbook od laptopa prowadzi do jeszcze jednej istotnej różnicy. Ze względu na mocniejszy „żelaza” oraz dostępność systemu chłodzenia, napęd DVD i większy wyświetlacz, na jednym ładowaniu baterii laptop może pomieścić co najwyżej dwa lub dwa i pół godziny. Jednocześnie baterii netbook potrwa osiem do dziesięciu godzin.

Przed zakupem laptopa Należy zauważyć, że w kosztach pomiędzy laptopem i różnicy netbook jest dość znaczna. Jeśli pokorny netbook do pracy z programami biurowymi i surfowanie po Internecie można kupić za dwieście dolarów z małym, a nawet notebooka budżetu trudno będzie kosztować mniej niż czterystu dolarów. Nie zapominaj, że netbook i laptop, różnice między nimi są dość istotne, przeznaczone do zupełnie innych celów. Wystarczy, aby wyartykułować dlaczego trzeba przenośny komputer jako decyzję, co do wyboru, byłoby oczywiste.