285 Shares 1141 views

Silniki ZMZ-405: dane techniczne, ceny

Rodzina benzynowych silników ZMZ-405 może być słusznie uważany za jeden z przedmiotów dumy ich producenta – „roślina silnik Zavolzhsky” JSC Wysoka jakość tych silników jest potwierdzone działanie przez wiele lat, a często w dość trudnych warunkach. 4-cylindrowy rzędowy silnik wtrysku ZMZ-405 pojawił się na rynku w 2000 roku. Stało JSC „GAZ” Głównym konsumentów. Silniki te zostały zakończone GAZ-3111. Następnie agregat wielokrotnie lepsza. W ten sposób, po przeprowadzeniu kompleksowej prace nad adaptacją, która rozpoczęła się w 2009 roku, to modyfikacja z rodziny 405 – silnik ZMZ-40524,10 – zaczął wyposażyć samochody Fiat Ducato. We współczesnych warunkach Urządzenia serii 405 są wyposażone zarówno w samochodach osobowych i dostawczych i lekkich ciężarówek.


projekt

Silnik „fabryka Zavolzhsky” – jednostka mocy czterech samochodów z układu liniowego cylindrów i tłoków. Dopływ paliwa w porty wlotowe cylindrów zapłonowe i sterowane przez układ elektroniczny. Aparat wyposażony jest w zewnętrzne formowanie mieszanki paliwowo-powietrznej. Postępowo-zwrotny ruch tłoka jest przekształcany w obrotowy przez jedno wspólne dla wszystkich tłoków na wał korbowy. Dwa wałki rozrządu z głową. Układ chłodzenia stanowi zamkniętą typu, ciekły chłodnicy wymuszony obieg. Układ smarowania silnika 405 o – połączone. Smary ruchomych części jest doprowadzany pod ciśnieniem przez natryskiwanie.

Blok silnika i wał korbowy

Ulepszony zespół 405 silnika z żeliwa sferoidalnego, w połączeniu z bardzo precyzyjnych technik obróbki metalu w procesie wytwarzania znacznie zmniejsza odkształcenie walca w czasie pracy. W starym blokiem próbek zostały podane w szczeliny 2 mm pomiędzy cylindrami w układzie chłodzenia. Dla ZMZ-405 bloku silnika takie szczeliny nie są przewidziane. Dodatkowo gwintowe studzienki do śruby głowicy zostały zwiększone.

Wał korbowy strukturalnie identyczny ZMZ-406, ale jest odlany z wysokiej jakości i bardziej wytrzymałego żeliwa. Budownictwo – polnoopornaya dwie przeciwwagi dla każdej korby. Poprawa odporności na siły odśrodkowe i momenty gnące poprawie.

Charakterystyka silnika

W benzynie ZMZ-406 był używany jako podstawa do silnika. 405-te został zmodyfikowany pochodną wtryskowego. Nowoczesne przodujące silniki ZMZ-405 w pełni zgodne z normami „Euro-3”. Są one instalowane w samochodach znaków „Gazelle”, „UAZ” i „Fiat”. Producent opracował i wdrożył wiele innowacyjnych rozwiązań projektowych.

Zatem jednostka ZMZ-405 był łatwiejszy 1,3 kg, z powodu całkowitego demontażu biegu jałowego z głowicy. Silnik jest kontrolowany przez elektroniczną przepustnicą. Jest możliwe, aby dać się niektóre akcesoria: rurę oddział przepustnicy regulator biegu jałowego, połączeń lotniczych bezczynny, czujnik położenia przepustnicy.

Sam blok cylindrów zachował swoje początkowe właściwości po zmniejszeniu masy ciała. Ponadto, sztywność bloku została zwiększona. Odlewania pomiędzy cylindrami zostały wyeliminowane poprzez innowacyjną poprzecznych szczelin w układzie chłodzenia.

Poprawa głowicy cylindra

Engineers, zakład produkcyjny poprawiona izolacja cieplna ZMZ-405. W celu uzyskania bardziej niezawodnego siłownika uszczelniający zamiast wzmocnionego uszczelki głowicy pojedynczej warstwy bezazbestowego materiału zastosowano metal dwuwarstwową. Jego aktualizacji oraz zastosowanie nowych elementów konstrukcyjnych, w szczególności elementów sprężystych zygzak, zapewnia lepszą szczelność i kanały smarowania stawów gazu, a ponadto, jak to możliwe w celu poprawy procesu chłodzenia. Grubość r Nowa konstrukcja zmniejsza się trzykrotnie oryginalnej miękkiej uszczelki z przewodów metalowych, a tylko 0,5 milimetra. Zmniejszy to konieczność wykonywania dokręcenie śrub, w porównaniu do tych samych części, co z kolei sprawia, że jest możliwe zmniejszenie odkształcenia walca w czasie pracy.

W silnikach 405-ci serii „Euro-3” służy do jednostki pomocnicze wydłużony pas napędowy i wałek samonatyazhnoy. Szacunkowy koszt usługi wideo wynosi 150 tysięcy kilometrów. W silnikach z serii 405th znacznie zmniejszone zużycie oleju i paliwa. Silniki te spełniają międzynarodowe standardy i dopuszczalne normy emisji spalin, a także charakteryzuje się zwiększoną niezawodnością.

ZMZ-405: Dane techniczne

Zaprojektowany na bazie ZMZ 406,10 silnik ZMZ-405 "Euro-3" ma następujące cechy:

 • Urządzenie przeznaczone jest do montażu samochodów dostawczych i małych ciężarówek.
 • Typ silnika – silnik spalinowy, benzyna, inline z wtryskiem paliwa.
 • Liczba cylindrów – 4 z 16 zaworów.
 • Objętość – 2,46 litrów.
 • współczynnik kompresji – 9,3.
 • Średnica cylindra – 95,5 mm.
 • skok tłoka – 86 mm.
 • Podana pojemność 152 litrów. a. (111,8 kW) przy 5200 obrotów na minutę.
 • Zużycie paliwa – 198 g / l. a. za godzinę, zalecana liczba oktanowa paliwa – 92.
 • Chłodzenie silnika – ciecz.
 • Wyposażony waga – 192.2 kg.
 • Zaprojektowany z myślą o środowisku „Euro-3” standardów podczas katalizator trójdrożny.

Jaka jest zasadnicza różnica między silnikiem rdzenia i ZMZ-405? Dane mocy wzrosło o 4.8%, podczas gdy zwiększenie objętości skokowej 7,9%.

Nowoczesny silnik ZMZ-405: Cena

Silniki benzynowe ZMZ-405 seria nowoczesnych modyfikacji (40524.1000400-100, 101) w produkcji fabrycznej OAO „ZMZ” pochodzą z 2013 roku. Z ostatnio ulepszenia można zauważyć zoptymalizowany pokrywę zaworu zębate łańcuch rozrządu i lepsze przewietrzanie zawór gazowy w skrzyni korbowej z odbiornikiem. Ostatnie zmiany konstrukcyjne pozwoliły stworzyć silnik nie tylko „Euro-3”, ale także normy środowiskowe „Euro-4”.

Nowy silnik ZMZ-405, którego cena w sieciach dealerskich wahają się od 124 do 152 tysięcy rubli, z gwarancją z zakładu produkcyjnego do konwersji samochodów wierszu „Gazel Biznesu”.

Możliwość dostroić ZMZ-405

Tuning każdy silnik zapewnia przede wszystkim wzrost mocy. W ZMZ-405 można to osiągnąć na trzy główne sposoby: wtłaczanie, turbirovanie lub sprężarki instalacji.

Pierwszy przykład wykonania dostrajania się tradycyjnych, stanowi raczej szeroki zakres działań: ustawienie aktywnego powietrza wlotowego zakończenia komór spalania, wzrost objętości odbiorniku zastąpienie standardowego zaworu, sprężyny, wałki i elementy tłokowe polepszone, podniesienie układu wydechowego. W rezultacie działanie wyścigów silnika przejmuje barwę i moc wzrasta do 200 litrów. a.