124 Shares 4914 views

Zasady życia i Chatsky Molchalin. Charakterystyka Molchalin i Chatsky

To dwa wieki po dziesięciu latach, jak na scenach teatrów z wielkim sukcesem jest komedia „Biada z Wit”. Wśród wspaniałych bohaterów, którzy są przedstawiani w swojej pracy Griboyedov – Chatsky i MOLCHALIN. Dla nich jest to dedykowany do naszego artykułu.


Klasyczna literatura rosyjska z początku XIX wieku była niezwykła osobowość: znakomity dyplomata „stoi 20000th armię”, jeden z najbardziej wykształconych ludzi swego czasu. Urzeka widza modelu stworzonego przez dramatopisarza arystokratycznej Moskwie społeczeństwa przeciętne. Postacie Griboyedov komedia – żywe i istotne.

W szczególności są to koncepcyjne zasady życia i Chatsky Molchalin, dwóch młodych mężczyzn, 23 i 24 lat, począwszy od ich życia społecznego w społeczeństwie rosyjskim. Pierwszy zbiór zasad do zniszczenia fundamentów pańszczyzny. Drugi kojarzy się wyłącznie na skutecznej kariery w stanie stabilnym.

Porównanie statusy społeczne Chatsky i Molchalin

Charakter aktywności społecznej osób w pewnej mierze zależą od ich statusu społecznego. Pochodzenie Aleksandra Andreevicha Chatskogo i Aleksiej Stepanovich Molchalin – różne. Chatsky – arystokratą, nie jest w służbie, posiada stałe źródło dochodu. I nie tylko zapewnia „chleb”, ale także pozwala, aby przejść do „nauczyć umysł” w Europie. zasady życiowe Chatsky Molchalin i zasady są różne grupy społeczne: szlachta gardził pracą i entuzjazmem Rewolucji Francuskiej i członków ludu, ich pracy, aby szukać uznania.

Chatsky ironicznie nazywany „ognisty prorok”

Przybyciu do domu, arystokrata Chatsky zainspirowani co widział postęp Europejskiej, w słowach Aleksandra Isaevicha Solzhenitsyna, pozycjonuje się ze statusem „ognistego proroka”, który nie może sobie nawet wyobrazić, jak może być realizowany w Rosji deklaratywnych zasad sformułowanych przez niego.

Zwroty Chatsky gryzienie i prawidłowe. Alexander – utopijna i samolubny. Jego komunikacja z innymi ludźmi jest zredukowana do ognistej monologów i ostrym Parry przeciwstawnych poglądów. Aleksandr Isaevich zauważył komunikatywną niekompetencję tego bohatera Griboyedov, chęć słowa „bat wpływem chwili” swoich przeciwników, a także ponieść procesu.

Puszkin, mówiąc o Chatsky, był jeszcze bardziej ironiczny – „zabawnym facetem.”

Chatsky i MOLCHALIN inny stosunek do społeczeństwa

W przeciwieństwie do swoich bogatszych rówieśników, Alex czuje się społeczeństwo, w którym przebywa. Jego takt i uczynność przynieść mu premie społecznych. Jest to więcej niż sekretarzem wojewódzkim, faktycznie – prawej Famusov. On zaspokaja gostyaschy dom famusovskom przyjaciół swego patrona.

Czy prawa Chatsky marki „dwulicowy”, „gad”, „podły” sekretarza? Po tym wszystkim, nie jest on nawet nie próbuje zrozumieć, jakiego rodzaju osoby Alex. Cechy porównawcze Chatsky i Molchalin naraża dwie całkowicie różne osobowości, posiadają różne rodzaje inteligencji. One – jasny, graficzny, ideologiczne, drugi – praktyczny, ekonomiczny. Wszakże w rzeczywistości Alex Stepanovich MOLCHALIN działa w ramach przyzwoitości i tolerancji.

W końcu, można je przenieść i wdzięczność Famusov – jego dobroczyńca, osoba, dając pracę i dach nad głową. MOLCHALIN nie myśleć o rzeczach (w słowach Przemienienia profesor Bułhakowa) „kosmicznej skali i przestrzeni głupoty.” Robi więcej niż mówi. Ponadto charakterystyka Molchalin i Chatsky pokazuje, że pierwszy nie jest lojalny tylko dla firmy, ale jest to użyteczny środek ciężkości. Po drugie, należy przypisać grupie dodatkowych ludzi w swoim kraju po Evgeniem Oneginym i Pieczorin. On jest zgodnie z logiką pracy autora, pozycjonuje się jako jedyny „inteligentnego człowieka” wśród „głupca”.

Zasady życia i Chatsky Molchalin – porównywalne. Pomysł pierwszej rosyjskiej odcięci od życia, są one po prostu wspólne hasła. Przed ich wdrożeniem – przepaść.

Tak czy „podstępny” MOLCHALIN?

Alex MOLCHALIN, w przeciwieństwie do swojego przeciwnika, w rzeczywistości sprawia, że usługi dzienną. Jego życiowe zasady testowane w praktyce. On jest sekretarz pracy, mieszka w domu swego patrona Paul Afanasevicha Famusov faktycznie niosąc mu wszystkie stanowiska rządowe sterowania urzędniczy. Innymi słowy, MOLCHALIN – urzędnik i księgowy. On pielęgnuje swoje miejsce pracy. Więc czy to obwiniany za „umiarkowania i dokładności”?

Ponadto młodzi ludzie są zjednoczeni przez konflikt miłości. Chatsky Famusov jak córki Zofii; a ona z kolei, jak Alekseyu Hlestakovu. Zasady życia i Chatsky Molchalin różne, w tym w stosunkach z płcią przeciwną. Więc Chatsky którzy wyobrazić sobie idealne, nie ma pojęcia, dlaczego fajne uczucie dziewczyny do niego.

MOLCHALIN – „żywy” charakter błądzących

MOLCHALIN nie znaleźć odwagę, by przyznać się natychmiast Sophia, że jej nie kocha. Jednocześnie jest to delikatny w kontaktach z nim i nie naruszyć dziewczynę. Griboyedov na obrazie pokazuje Molchalin karierowicz, nie mając szlachetną tytułu, ale pragmatyczne. Krok po kroku, powinien być, aby osiągnąć korzystną pozycję w społeczeństwie. Molchalins nie uzależniony od idei, krytykę. Ich element – codzienna ciężka praca.

Griboyedov łączy te dwie postacie w konflikcie ideologicznym: Chatsky i MOLCHALIN. Po tym wszystkim, są młodzi ludzie, według autora, będzie określał oblicze „przyszłym wieku”. Jednak czytelnik zrozumie, że sekretarz nie Famusov takie obliczenia potwór, jak to wyraża Chatsky. Ponadto, Alex naprawdę mylić – z jednej strony, chcąc relacji z Lisa, którą kocha, a druga – stara się być miły dla córki właściciela. Sophia przypadkowo słyszy jego wyznanie pokojówkę. Chatsky jest w zasięgu ręki.

Kariera Molchalin rujnuje "Barskaya Lyubov"

Sytuacja nie jest na korzyść Molchalin. Najprawdopodobniej będzie on stracić pracę instytucji Sekretarz publicznego. Jednak nic złego, na dużą uwagę, że nie. Reakcja była również usłyszeć na uznanie Sophia można nazwać „burza w szklance wody”. Lubiła Alex, a ona nafantazirovala sobie, że ją kocha. Niespójność jest wyobraźnia rzeczywistości przedstawiony jako córka Famusov Molchalin podłości. Chatsky jak otwarcie gloating.

Jednak wie, że jego pozycja w domu Famusovs dość chwiejny. Dlatego mądry fraza powiedziała Lisa, katastrofalne skutki dla człowieka prostego klasy jako „gniew pana” i „Pan miłości” – dotyczy go bezpośrednio. Jest to „Barskaya Lubow” staje się przyczyną upadku jego pracowników przyszłej kariery. Porównawcza charakterystyka Chatsky i Molchalin wskazuje zatem, że drugi właściwy sociability, wstydliwy, samo woli.

Oczywiście, te cechy i spowodowało sympatię Sophia.

zamiast wniosku

Chatsky MOLCHALIN i mają inny rodzaj myślenia. Aleksander Andriejewicz bardzo wybuchowy wyraża myśl, że dość jasno uzasadnia wybrana pozycja, natychmiast skrytykował przeciwników i nic nie robi, a następnie usuwane z poszkodowanej widokami. Warto pamiętać, że szybki przepływ idei i jałowych miłośników literatury rosyjskiej już spotkał się jeden znak. Jest to znane nam wszystkim, Ilja Iljicz Obłomow.

Oczywiście, Chatsky – bardziej dynamiczny charakter. Jednak pierwszym krokiem na drodze Ili Ilicha on już zrobił – zaniedbane pracy. Nic więc dziwnego, Alex MOLCHALIN wezwała na niego w tym zakresie.

Jednak charakterystyczne i Molchalin Chatsky, autor niniejszego produktu daje powód do odejścia od klasycznych cechach. I słusznie. Po Chatsky – nie tak pozytywne, a MOLCHALIN w rzeczywistości – nie potencjalnego złoczyńcy.