221 Shares 5098 views

Żanna Prochorienko: przyczyną śmierci. Prywatne życie, biografia i filmografia aktorki

Rosyjski i radziecki aktorka Żanna Prochorienko, pochodzący z ukraińskiego miasta Połtawie, urodził się 11 maja 1940. Ojciec zmarł półtora roku na froncie i Zhanneta (jej prawdziwe nazwisko) przeniósł się z matką w Leningradzie, gdzie rozpoczęła karierę. Ona naukę w szkole teatralnej w Pałacu Pionierów Żdanow, na Newskim Prospekcie, dom 39. Jest przyszłość gwiazda filmowa wygrał pierwszy umiejętności aktorskie, które są przydatne do niej później, kiedy został przeniesiony do Moskwy, złożył dokumenty do VGIK i przesłuchaniu w komisji selekcyjnej.


gwiazdowe koledzy

Instytut Kinematografii Żanna Prochorienko, biografii, które następnie otworzyła swój pierwszy twórczą stronę, został przyjęty oczywiście Sergeya Apollinarievicha Gerasimowa i natychmiast dostał się do gwiaździstego środowiska. Jej koledzy byli Galina Polski, Jeanne Bolotov Larisa Luzhin, Lidiya Fedoseeva (przyszła Fedoseyev-Shukshin) i Sergey Nikonenko. Jednak wszystkie z tych studentów miał jeszcze stać się gwiazdą filmową pierwszej wielkości, a Prokhorenko, jedyny z całej grupy, został zaproszony przez znanego reżysera Grzegorza Chuhraja rola Szura w filmie „Ballada o żołnierzu”.

Głównym film o życiu

Żanna Prochorienko, dziewczynka od osiemnastu lat, nawet nie make-up, to jest całkowicie spójny z wizerunkiem bohaterki. „Ballada o żołnierzu” był punktem kulminacyjnym aspirująca aktorka – Joan świetnie poradził sobie z ich ról. Film otrzymał wiele nagród i została ujęta w kronikach światowego kina jako jeden z najlepszych prac na temat Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Jak to zawsze mówi, Żanna Prochorienko „Następnego ranka obudziłem się sławny.” Sława przyszła i Władimir Iwaszow, który grał tytułową rolę w „Ballada o żołnierzu” – Alekseya Skvortsova, żołnierz znokautował dwóch niemieckich czołgów na raz i dostać urlop na dwa dni jako nagroda. Tak, sukces filmu przekroczyła wszelkie oczekiwania, mówiąc o obrazie na Zachodzie. Amerykanie zaproszeni Jeanne i Ivashov w Nowym Jorku, do „wymiany doświadczeń”, a młody aktor i aktorka udał się do Stanów Zjednoczonych. Tam natychmiast ubrana w tradycyjne ubrania kowbojów i Ivashov podał również bałałajce. Jednym słowem, to było zabawne.

„A jeśli to jest miłość?”

Dwa lata po premierze filmu „Ballada o żołnierzu”, już trzymał aktorkę Żanna Prochorienko wystąpił w filmie w reżyserii Yuliya Rayzmana „A jeśli to jest miłość?” Obraz bohaterki, desyatiklasnitsy Ksyushi Zavyalovoy, tym razem w pełni spójne z wizerunkiem aktorki. Prohorenko przekonująco grał umiejętnie z wysokim stopniem niezawodności.

zapisy aktorka

Następnie Jeanne Prokhorenko, aktorka biografia który właśnie się rozpoczął, zaczęły pojawiać się w wielu filmach radzieckich. Od dyrektorów zaproszenia nie było uwolnienie. Kilka razy Prohorenko aktorka nawet umieścić rodzaj zapisu, działając w ciągu jednego roku w kilku obrazach.

W 1964 roku zagrała w filmach:

 • „Miłosierdzie Train” – reżyser Iskander Khamraev, umieścić w studiu filmowym „Lenfilm”. Rola Zhanny Prohorenko – Lena Ogorodnikova.
 • „Poszli na Wschód” – dyrektor Dmitrij Wasiljew, studio filmowe „Mosfilm”. Prohorenko zagrała Katie.
 • "Małżeństwo Bal'zaminova" – reżyseria Konstantin Voinov, studia filmowego "Mosfilm". Rola Prokhorenko – Kapochka Nichkina.
 • „The House” – obraz reżysera Georgija Natansona, studia filmowego „Mosfilm”. Prohorenko odegrał pielęgniarki.
 • "Nepridumanaya Story" – w reżyserii Władimira Gierasimowa, Studio Filmowe "Mosfilm". Główną rolę – spawacz Varia Levchukova.
 • „Pierwszy śnieg” – w reżyserii Borysa Grigoriev, Gorkiego Film Studio. Żanna Prochorienko jako Mariana.

Gwiazda w sześciu filmów w ciągu jednego roku, w różnych studiach – na kilka osób może i Jeanne Prokhorenko udało. W 1973 roku aktorka powtórzyła swój rekord.

nowe inwestycje

Filmy w 1973 roku, w którym wystąpili aktorka Żanna Prochorienko:

 • "Syberyjski Dziadek" – reżyser George Kalatozishvili studio "Georgia-Film". Rola Anastazji.
 • „Kalina Krasnaja” – dyrektor Wasilij Szukszyn „Mosfilm”. Żanna Prochorienko grał detektywa policji.
 • „Drzwi bez zamka” – w reżyserii Adolfa Berkunkera, film studio „Lenfilm”. Dasha Sychev.
 • „Kowadło i młot” – dyrektor Hristo Hristov, bułgarska studio film „Boyana”. Prohorenko wystąpił Luba.
 • "Otwarcie" – dyrektor Baras Halzanov, Sverdlovkaya studio. Rola Anki.
 • "Naughty Limeryki" – Krótki film, wyreżyserowany przez Vera Tokareva, studia filmowego "Mosfilm". Żanna Prochorienko – główną rolę.

Pełna filmografia

Twórcze życie każdego aktora i aktorki są nieuniknione okresy aktywności i, przeciwnie, spokój, gdy spadki popytu, a wszyscy dyrektorzy rzadko zapraszani do strzelaniny. Jest to prosty dialektyka życia, podyktowane niepisanego prawa filmowego świata.

Aktorka Żanna Prochorienko, którego filmografia obejmuje 55 filmów przestał pojawiać się w 2002 roku, ponieważ jego rola nie jest już spełniać wymogi scenariusza. Po kioskershi roli w filmie „Drongo” aktorka nie będzie już odbierać zaproszenia. Cztery małe części bit w różnych filmach ponad ośmiu lat przez nie dzieje.

Filmy z całego życia

Prokhorenko Żanna, którego filmografia może służyć jako przykład sukcesu, nagle stracił wiarę w kino.

Lista filmów strzał Żanna Prochorienko:

 • 2010 – babka w filmie „Ryś”.
 • 2007 – Mihas matki w filmie "Smersh".
 • 2004 – Gleb matki w filmie "A Place in the Sun".
 • 2003 – Daria w filmie "Twins".
 • 2002 – kioskersha w filmie "Drongo".
 • 1998 – przyjaciółka Anna Siergiejewno w filmie "Streets of Broken Lights".
 • 1992 – Lekarz w „fikcyjnego małżeństwa”.
 • 1990 – Elena, siostra Mikołaja, w filmie „Nie obcej ziemi”. Dr Ingrid w filmie „Czarownice Cave”.
 • 1989 – Anna Pozdnyakov w filmie „Wejście do labiryntu.”
 • 1987 – Fomicheva w filmie „Upoważniony przez rewolucję”.
 • 1984 – na służbie w hotelu w filmie „Collier, Charlotte,” Paramonov w filmie „TASS jest uprawniony do deklarowania” Ekaterina Krawczenko, w filmie „Dwie wersje kolizji”
 • 1983 – Muhina Anna Sergeevna w "The Loop".
 • 1982 – Daria Lukyanova w filmie „Żyliśmy w sąsiedztwie.”
 • 1981 – Ozerov, podziemny myśliwiec w filmie „Oni byli aktorami.”
 • 1980 – Żona Małyszew w filmie „konie w midstream nie ja.” Maria Chernikova w filmie „zabłąkanej kuli”. Maroussia sierżant w filmie „Masz żyć.” Ciotka Lida w "Lalka-Rusłan".
 • 1978 – Anka w filmie „w nowym miejscu.” Talnikova Anna Vladimirovna w filmie "Intimate odległość".
 • 1977 – Mariya Vladimirovna Nesterova w filmie "Coming". Brunova Lily w filmie „kopalnia złota”.
 • 1975 – Irina Tikhomirov w filmie „Lęk wysokości”. Dr Marina Danilovna w filmie „płk”. Nadieżda Rozhnova w filmie „od świtu do zmierzchu”.
 • 1972 – nauczyciel w filmie "Point, po punkcie, przecinek".
 • 1971 – Anna Yaschurova w filmie „śmiertelny wróg”. Pietrowna w filmie „Jeśli jesteś człowiekiem.” Mironow Claudia „Antracyt”.
 • 1968 – Nina w filmie "One Chance". Maria w filmie „Miłość Serafim Frolov.”
 • 1967 – Anastasia w filmie „incydentu, którego nikt nie zauważył.”
 • 1966 – Luba w filmie „Do widzenia”. Moskalev Zinaida Afanasjewna w filmie „wuja snu”.
 • 1965 – Lena w filmie „Idę do burzy.” Dunia w filmie „Dwadzieścia lat później”.
 • 1962 – Katya w filmie "Vienna Woods".
 • 1961 – Ksyusha Zavyalova w filmie „? A jeśli to jest miłość”
 • 1959 – Szura, film „Ballada o żołnierzu”.

Żanna Prochorienko: miłość życia

Kiedy Jeanne był w moim drugim roku VGIK, spotkała się z Gennadiem Vasilevym, przyszłego reżysera. Spotkanie to odbyło się już po ekranach spośród filmu „Ballada o żołnierzu”. I, oczywiście, w oczach ucznia VGIK Vasileva Gennadiya Żanna Prochorienko była boginią. Postawy młodzieży rozwijać – Jeanne i Giennadij natychmiast postanowił się ożenić. W 1961 roku córka Katarzyna urodziła się para.

Rozwód aktorka i reżyser wziął kilka lat, kiedy Jeanne był już zaznajomiony z Arturom Makarovym, przyjętej syna Siergieja Apollinarie Gerasimov i Tamara Makarova, że ich dzieci nie miał. Future drugi mąż Zhanny Prohorenko powodzeniem pracował w studiu filmowym „Mosfilm” jako scenarzysta.

Cywilne małżeństwo aktorka

Prokhorenko Makarov i żył szczęśliwie przez ponad dekadę. A kiedy przyszedł czas 90s postreorganization Arthur opuścił pracę literacką i poszedł do biznesu. To otworzyło własną fabrykę do produkcji okuć meblowych i zaczął na oślep, aby poznać we wszystkich obszarach produkcji mebli. Na jesieni 1995 roku była tragedia – Arthur Makarov został zabity w swoim domu przez niezidentyfikowanych uzbrojonych bandytów. Rabusie zabrali wszystko wartości: rzeczy, pieniędzy i antyki.

Po utracie męża, Żanna Prochorienko, którego życie osobiste stały się kruszą, odosobniony w chacie, zakupione na krótko przed morderstwem. Sporadycznie odwiedził córkę i wnuczka Katarzyna Xenia i Mariana. Aktorka często, co kilka miesięcy, wyjazd do Moskwy, aby wycofać się w następnej scenie.

Choroba i śmierć

01 sierpnia 2011 zmarł Artist Ludowej Żanna Prochorienko. Przyczyna śmierci – rak. Aktorka 71 lat, a za kilka lat przed śmiercią, żyła w spokojnej, wiejskiej okolicy. Mieszkańcy czcili Shura z „Ballada o żołnierzu” – bohaterka z filmu, że oglądał więcej niż raz.

W 2009 roku aktorka ujawniła nowotwór złośliwy przełyku. Chociaż Jeanne Prokhorenko, którego przyczyną śmierci, jak się okazało, leżał w nowotworach, początkowo nie przywiązują wagę do złego samopoczucia. Wierzyła, że złe samopoczucie winić jej przewlekłej depresji.

Po chwili aktorka pogorszyła i musiały zostać przetransportowane do Moskwy, gdzie przeszedł 12 sesje chemioterapii. Żanna Prochorienko, przyczyną śmierci, która przynajmniej wyjaśnia specyficzny raka był koniec życia są głęboko nieszczęśliwy człowiek z rozbitych marzeń. Ona jest ciągle w stanie głębokiego stresu, a ponadto został torturowanie jej samotność.

Aktorka spędziła wnuczkę

Na szczęście aktorka opuściła ten świat otoczony rodziną – w ostatniej chwili z wnuczką Mariana wspólne Spivak, który trzymał rękę babci.

Tak więc, w Moskwie, zmarł w '71 Żanna Prochorienko, przyczyny śmierci, która w ostatnich latach jej życia. Nie było to łatwe będąc w średnim wieku, nieodebrane aktorka, ostatni sukces i utalentowany. I choć Prokhorenko Żanna zmarłych, pamięć artysty Ludowej Rosji żyje. Wiele zdjęć z jej udziałem przyciągnąć widzów do dziś.

Cmentarz Chowański w Moskwie, na którym spoczywa wielu znanych ludzi, stał się ostatnim schronieniem dla aktorki, której imię Żanna Prochorienko. Grób zawsze usłana świeżych kwiatów.