315 Shares 5102 views

Lek do utraty wagi Orlistat: recenzje

Substancje blokujące tłuszcz to substancje, które zapobiegają wchłanianiu lipidów w jelitach i usuwają je wraz z kałem. Należą do nich kapsułki "Xenical", jak również lek "Orlistat", recenzje dotyczące nich mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Wydaje się, że przy takim narzędziu można jeść i schudnąć, ale to nie jest takie proste.

Lek "Orlistat": instrukcja

W swoim składzie jest substancją podobną do nazwy kapsułek, jest praktycznie nie wchłaniana z jelita do krwi, wiąże się z lipidami w przewodzie pokarmowym i prowadzi je na zewnątrz, tzn. Ma działanie obwodowe. Kapsułki "Orlistat" w żaden sposób nie wpływają na złogi tłuszczu, które już gromadziły się u ludzi.

Lek jest przepisywany w złożonej terapii otyłości i leczeniu cukrzycy typu 2. Udowodniono, że u osób z prawidłową masą ciała utrata masy ciała nie jest obserwowana. U osób z wysoką masą regularne stosowanie kapsułek pomaga zapobiec rozwojowi cukrzycy. Lek "Orlistat", opinie lekarzy, które daje pisanie, daje pozytywny wynik w leczeniu otyłości u nastolatków.

W przypadku efektu terapeutycznego wystarczy wypić jedną tabletkę z każdym posiłkiem, co dowodzi, że zwiększanie dawki nie zwiększa skuteczności leku.

Aby zapobiec zaburzeniu trawienia i poprawić skuteczność terapii, zaleca się przyjmowanie leku z dietą, w której zawartość tłuszczu jest zmniejszona, jeśli jest taka, jego ilość powinna być równomiernie rozłożona na trzy dawki.

W przypadku, gdy jedzenie absolutnie nie zawiera tłuszczy, można pominąć spożycie kapsułek.

Lek "Orlistat": skutki uboczne

Działania niepożądane pojawiające się podczas przyjmowania leku są związane głównie z jego mechanizmem działania. W wyniku upośledzenia wchłaniania tłuszczów wydalane są z kałem bez zmian, dlatego często są luźne stolce, oleiste stołki, zwiększone tworzenie się gazu, dyskomfort w jamie brzusznej, nietrzymanie stolca lub wydalanie z gazem.

Często obserwuje się również bóle głowy, lęki, osłabienie, nieprawidłowości w cyklu menstruacyjnym.

W rzadkich przypadkach lek "Orlistat", którego ocena może być negatywna, powoduje alergie w postaci pokrzywki, obrzęku, skurczu oskrzeli i wstrząsu anafilaktycznego.

Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na płód podczas ciąży, a także na stopień jej narażenia na mleko, więc nie zaleca się przepisywania leku kobietom ciężarnym i karmiącym. Należy zachować ostrożność w leczeniu osób z chorobą nerek i wątroby.

Lek "Orlistat": recenzje

Opinie o kapsułkach różnią się zasadniczo, lek naprawdę pomógł wielu osobom tracić nadmiar kilogramów, ale ten lek nie wpływa w żaden sposób na model żywienia człowieka: zarówno je, jak i jada. Oznacza to, że po ustaniu terapii ciało zacznie wchłaniać tłuszcze z większą siłą, co prowadzi do powrotu ciężaru. I potwierdzić ten punkt widzenia na lek "Orlistat" opinie lekarzy.

Większość kobiet pisze o tym, że bez diety i minimalnego wysiłku fizycznego kapsułki w ogóle nie pomagają, a skutki uboczne powodują.

Ale są tacy, którzy pozostawili pozytywne komentarze na temat leku "Orlistat". Więc jedna dziewczyna pisze, że zawsze ma w sobie kapsułę, jeśli zostanie zaproszona na ucztę. Nie cierpi na nadwagę, a tabletka podczas przejedzenia pomaga nie za dużo. Inna pani używa kapsułek w weekendy do czyszczenia jelit, zastępując je lewatywem i środkami przeczyszczającymi.

Pragnę zauważyć, że bez przepisywania lekarza i konsultacji z dietetykiem, przyjmowanie leku Orlistat nie jest zalecane. Medycyna ma dosyć wysoką cenę (około 1000 rubli za opakowanie).