612 Shares 8182 views

Pikowanie: pomysły na inspiracji i wskazówek specjalistów

ponieważ często zdarza się, że hobby zamienia się w biznesie życia, przynosi nie tylko przyjemność, ale także znaczny zysk. Mieszkańcy naszego kraju związanej specjalnej robótki: w czasach kryzysu craftswomen ze złotymi ręce były panienki. Maszyna do szycia była niemal w każdym mieszkaniu, a dziewczyny wiedzą, jak używać go prawie nie wcześniej niż prawdopodobne długopisu. Z zakupionych kawałków tkaniny szyte casual, tekstyliów domowych, luksusowe suknie wieczorowe. Z pasemek pękata przędzy dzianiny jest ciepłe zimowe ubrania i lekkie fishnet kąpielowe, koronkowe serwetki i piękne szale.

W ostatnich latach, sztuka rękodzieła stała się trochę do przeszłości, ale te kobiety, które pozostały wierne do ich zainteresowań, zdolności i umiejętności studenta przeniesienie akcji, tajemnic i rozwoju długoterminowych. Jednym z niezapomnianych rodzajów użytecznej pracy jest pikowania. inspiracji szwaczka pomysły stale czerpać ze środowiska i dostępnych materiałów, rozwijając tę starożytną sztukę, nadając mu nowe życie.

Wielowarstwowe „Stitch”

Nie każdy wie, co krawcowa a kto quilter kołdra, nie wspominając o przeciętnego obywatela, w żaden sposób związane z rękodziełem. Jest to o wiele łatwiejsze do zrozumienia są terminy takie jak pikowania i patchworku, które mają coś wspólnego z ich braci zwanych pikowania. Pomysły na inspiracji, pchanie proces twórczy, tego typu Creative Commons, jak podobne materiały i techniki, co więcej, są one integralną częścią całości. „Jak to?” – Pytasz. Spójrzmy prawdzie w oczy.

Patchwork – technika szycia, który przewiduje stworzenie aplikacji na tkaninie. Podczas pracy szwaczki kładzie figurkę plaster na większym obszarze roboczym. Szczegóły w przyszłości mogą być usieciowane w dużo pracy – to maty i koce i ubrania. Jednak podstawą stał się produkty naprawcze patchwork, dekoracja postrzępioną, podarte części, plamy i inne wady, że trzeba zatuszować. Szmaty do ukrycia wszelkie niedoskonałości, a co innego – pikowania. Pomysły na inspiracji, a więc prace maszyn, były zupełnie inne. Produkty stworzone na nowo, ale zazwyczaj również ze starych rzeczy.

Początkowo kobiety szyte szereg artykułów gospodarstwa domowego, wyrobów włókienniczych, odzieży, ale także stworzonych w stylu pikowania, nie jest to długo czekać. Charakterystyczną cechą tej metody jest to, że jest wielowarstwowa. Produkt składa się z górnej powłoki dekoracyjnej, uszczelkę pośredniego podgrzewacza, co sprawia, że głośność pracy i praktycznych, jak również z dolnej warstwy, która będzie w kontakcie z ciałem.

To z pewnością się przyda w swojej pracy?

Jakby w domu lub szukać szmaciane dywany i koce, uchwyty garnka i panel, nazywamy proces tworzenia prostego języka nie włącza nikogo, kto kiedykolwiek próbował się w tej sprawie.

Do pracy potrzebne raczej specjalistycznego sprzętu i narzędzi, bez których niemożliwe jest stworzenie kołdrę po prostu:

  • maszyna do szycia – mogą być specjalne lub gospodarstwo domowe, ale dostosowany do pikowania. Pomysły dla początkujących inspiracji może dać nawet standardowe linie fabryczne i akcesoria, które są wyposażone w narzędzia (różne rodzaje szwów, dekoracyjne wykończenia). Zakup samochodu, ważne jest, aby zastanowić się, jakie będzie musiał uszyć razem wiele typów tkanek, w tym podpuchnięte dopełnienia poliestru, lub filcu, czyli tkanina „sandwich” powinny mieścić między stopką i transportera.
  • Narzędzie tnące – okrągły nóż, samoleczenia mat, nożyczki krawieckie. Pierwsze dwa punkty są wymagane dla kształcie wyciętych części, jest o wiele łatwiej zrobić za pomocą specjalnego narzędzia, zamiast zwykłych nożyczek.
  • Specjalne igły do ręcznego szycia – różnią się grubością (wyższej numerycznego wyznaczania igły, tak, że jest cieńsza) oraz ich struktury jest skonstruowany w inny sposób niż w konwencjonalnych igieł (zaokrąglone głowa nie umożliwiają otwory w tkaninie i wąskie ucho ułatwia proces szycie).
  • Kalka, zmywalne markery i ołówki, specjalna linia – obiekty, które sprawiają, że praca proces przejść łatwiejsze i bardziej precyzyjne.

Materiał – fantazyjne podstawa

Kiedy powstanie pierwszych elementów patchwork szafę i wnętrza, nie było absolutnie nie ma potrzeby szukać wzorów i pomysłów na pikowania. Produkty stworzone z materiału pod ręką, krawcowa szyła co było konieczne dla istnienia i normalnego życia. Przede wszystkim, patchwork, pikowanie – reakcją na złe warunki życia społeczeństwa. W Europie pikowania pochodzi dawno temu, ale rozprzestrzenił się tam sam i został wypożyczony w okresie wypraw krzyżowych w Azji.

Pierwszy przekształcił go w swój własny sposób Brytyjczyków i Holendrów, a one przyniosły ich sztuki w Stanach Zjednoczonych w momencie rozliczenia terytoriów zamorskich. Bieda zmusiła do szycia strzępy wszystko, czego potrzebujesz. Tkanina nie kupować specjalnie odpowiednich wycięć od używanej odzieży. Co więcej, były czasy, kiedy krawcowa nie pogardził nawet torby dostaw żywności.

Teraz, kiedy tak trudno dostać materiał nie ma tkaniny potrzeba dla każdego smaku, koloru i torebki można kupić w każdym sklepie odzieżowym, wykwalifikowani pracownicy mogą wybrać coś z którego będą one stworzyć arcydzieło. Aby zakończyć zewnątrz, w rzeczywistości, w najpiękniejszej części, mogą być używane Perkal, satyna, bawełna, jedwab, brokat, pościel, gobeliny, skóra – wszystko, co znajdzie piękny i odpowiednie. Czasami jeden kawałek tkaniny nadaje najbardziej niesamowite pomysły pikowania dla mistrzów inspiracji. Mogą zobaczyć obraz w swoim umyśle, w oparciu o ich doświadczenia, do oka, aby podnieść na jej brakujących elementów, montaż układanki patchwork w swojej wyobraźni.

Celem Pikowanie

Outsiders że kołdra będzie miejsce tylko w kraju, w formie kameralnej niemowlaków miękkie, co przyjemność ukryć nogi chłodny jesienny dzień, siedząc przy filiżance herbaty na werandzie. Ale w rzeczywistości, arcydzieła skrawki tkanin zajmie godne miejsce w mieszkaniu miasta, w luksusowej rezydencji. Utworzono z cech stylistycznych wnętrza są doskonale pasuje w każdym pomieszczeniu.

Aby pracować harmonijnie spojrzał w domu, trzeba długo nad nim i ciężko pracować. Doświadczeni szwaczki wiedzieć, że aby uzyskać wyniki jakościowe, których nie wstydzi się pokazać znajomym lub oddawania do dobrego przyjaciela, to jest niemożliwe bez żmudnej pracy. Gotowy produkt może się marszczyć, części twarde, aby dopasować się wielkością, niektóre elementy bańki lub osnowy, ostateczny wzór na tkaninie nie wygląda zrównoważony – to często towarzyszy kto wybrał sobie pikowania. Pomysły na natchnieniem papierze – to rady, które daje doświadczonych mistrzów nowicjuszy. Do wyniku ucztę dla oczu i schlebia próżności, konieczne jest, aby utworzyć szkic wzór na szczegóły transferu, starannie wyciąć elementy, przy jednoczesnym przestrzeganiu tych samych uprawnień, nawet najmniejsze i pozornie nieznaczne poprawki.

Dla ubogich ubrania

Pikowanie – Nie chodzi tylko kołdry, ale piękne ubrania. W tej technice nie będzie pracować, aby stworzyć prosty strój koktajl, ale można szyć piękne kołdry inne: kurtka, płaszcz, ciepłe kamizelki. Pochodzi z łaty szyte ubrania dla żołnierzy, mundury okazało dość gęsty, dobrze chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, owadów i roślin trujących, było trwałe.

Jeśli ten styl ubioru jest zbyt wiążące, zawsze można zrobić akcesorium w technice pikowania. Pomysły na inspiracji, aby zmienić obraz dać twórcom kapelusze, torebki i biżuterię, wiedzą jak włączyć kawałki tkanin w eleganckich akcesoriów, godnych najbardziej uprzedzeń mody.

Oryginalny komfort domu

Oczywiście, dekoracji wnętrz za pomocą tkanin – jest najwłaściwszym i logiczny sposób, aby utworzyć kołdry. Są one nie tylko kolorowe i jasne prowokacyjnie, to kolejny pikowania – delikatny, romantyczny i niezwykle wzruszające.

Wykwalifikowanych mistrzów stworzyć luksusowe narzuty i poduszki sofy, piękny poduszka liczne poduszki, która jest jednym z innych pięknych, ciężkie zasłony i pokrycia krzeseł. Nawet bardziej różnorodne pomysły na pikowania daje kuchnię. Tu jest miejsce, gdzie hulanki wyobraźnia latać. kołdry kuchenne mogą być dość praktyczne – uchwyty garnka, rękawic kuchennych, fartuchy i serwetki, podstawki do kubków i może być funkcja czysto dekoracyjny, jeśli je tworzyć w postaci paneli ściennych. Jednakże, ponieważ piękno i praktyczność musi iść w parze, zawsze możemy zbudować wspaniałą podgrzewacze teapot lub piękny kosz z chlebem, umieszczając go z kolorowych skrawków.

Pikowanie Art – sztuka współczesna

Quilter Wchodząc jakościowo nowy poziom kreatywności, to przestanie podobać zwykłych rzeczy i proste wzory geometryczne w produktach. Zainspirowany pomysłów i doświadczeń, mistrz swego rzemiosła stworzyć nie tylko tradycyjne tkaniny patchwork lub pikowania, nie, to zacznie się tworzyć dzieła sztuki szycia, którego nazwa – sztuki pikowania.

Jest to osobny obszar opisanego rodzaju robótek ręcznych, oznacza to, że gotowego produktu – kompletny obraz, w którym myśl o kolor, ozdoba, każdy ścieg i dekoracyjnych szczegółów. Art Quilter nie tworzyć ich obrazy i panele improwizowany, czasami koszt pracy jest wyrażona w ilościach astronomicznych, ponieważ jest wykonana do autora można użyć innego niż drogich tkanin, urozmaicone wystrój (kamienie, koraliki, perełki, kryształki, koronki).

Masters i szczęśliwymi posiadaczami unikalnych sztuk ubrań i wnętrze niepokojem strzec ich bogactwa, odsłaniając zabytkowe kołdry i nowo produkowane w specjalistycznych wystawach i aukcjach, zdobywając przy tym bardzo przyzwoite pieniądze.