157 Shares 6351 views

Jedzenie jest smaczne i zdrowe: recepta z karczocha

Topinambur jest popularnie nazywany topinambur. Roślina ta jest niezwykle przydatna dla odżywczo dać szanse wielu warzywach, oraz na obecność witamin nie jest gorsza od najbardziej popularnych produktów. Szczególnie dietetycy polecam to pierwiastek, tak podobne w wyglądzie do ziemniaków w menu dla osób z chorobami układu hormonalnego, aw pierwszej kolejności – diabetyków.

Zupa z tapinamburom

Proponujemy Państwu pyszne przepis na danie z karczocha. Ta zupa, miękkie w konsystencji, otaczającego i odżywcze działanie. Dla niego, trzeba będzie: 500-600 g warzyw korzeniowych, 3 łodygi porów (wziąć białe i jasnozielone części), 2 ząbki czosnku, trochę cebuli, selera, 2 garści tymianku (liście), 50 g oleju roślinnego i szklanka śmietany , Naturalnie, musimy sól – to jest kładzione do smaku. I trochę ostra papryka. Przepis z karczocha zaleca gotowanie go: karczoch oczyszczone, pokrojone w plasterki. Pokroić pory i zwykłe cebuli i selera. Zgnieciony czosnek w moździerzu. Na patelni wlać olej, ciepło, wlać dwa rodzaje cebuli i seler na wysoką temperaturę dusić je przez 5-7 minuty. W dalszym ciągu badać przepis danie z karczocha. Plastry wspomnianego głównego, czosnkiem i tymiankiem również wysłać w rondlu. Niech wszystko smażyć ma taki sam czas jak wskazano powyżej. Ogień nie zmniejszać. Teraz dodaj pół do dwóch litrów wody, poczekać aż dojdzie do wrzenia, a następnie skręcić w dół gaz do minimum. Gotować przez około pół godziny zupy (karczoch powinno być miękkie). Wyjąć szalkę z ciepła, mieszalnika, ścięcie grubą puree do uzyskania jednolitej masy. Sól, pieprz, umieścić z powrotem na gaz do zagotowania. W końcowej fazie procedury (topinamburu) przypomina protomai zupy przez kolejne 15 minut, wlać śmietanę. Bez doprowadzenia do wrzenia, gotować przez kolejne 2-3 minut i zdjąć z ognia. Danie serwowane na gorąco z grzankami z białego chleba.

topinambur z serem

W przeciwieństwie do ziemniaków karczocha Jerusalem, choć i zawiera duże ilości węglowodanów, nie zwiększa się poziom cukru we krwi. Bo to jest przydatne w żaden sposób, a korzeń stosowanie w żywności powinny być częściej. Przepisy dla diabetyków z karczocha zróżnicowaną a nawet najzwyklejszym posiłek można przygotować tak, Yum! Na przykład, każdy uwielbia smażone ziemniaki. A jeśli, zamiast smażyć to jest nasz główny? Tak więc, karczoch kilogram czyste, pokroić w kręgach i smażyć na oleju roślinnym przez około 20 minut, aż do zarumienienia. Doprawić solą i wymieszać. Posypać tarty ser, przykryć i wyłączyć gaz. Pieprz i służyć.

Wykroje z bulwy

Jak przygotować się do zimy karczocha? Zdjęcia, przepisy kulinarne, takie jak naczynia można znaleźć na różnych zasobów kulinarnych, oferujemy również sałatkę z warzyw korzeniowych z cytryną. To wymaga: Jerozolima karczoch 1 kg wziąć 500g marchewki, 1 cytrusy, cukier i sól do smaku. Zarówno główny rozdrabniania małych pasków. Rub cytryny (ze skórką), usunąć kości. Składniki wymieszać, dodać sól i cukier, pozostawić do niech warzywa sok. Przygotować małe słoiki, wysterylizować. Dystrybucji sałatkowy pojemności, gotować 10 (pół litra) i 20 (l) minut i zwijać.

Że takie było niesamowite – Sweet!