695 Shares 3407 views

Smartphone Samsung Galaxy Alpha: recenzje. "Samsung Alpha": Opis, cena

Samsung słynie z telefonów bardziej praktycznych, w przeciwieństwie do swojego bezpośredniego konkurenta Apple. Ten ostatni jest znany z produktów styl i piękno, a koreańska firma produkuje dość niski koszt urządzeń, ale praktyczne. Więc zapomnij o tych stereotypów. Jeżeli ostatni model – flagowy Galaxy S5 i było kilka skarg, większość z nich powinna spaść z telefonu, które zostaną omówione w tym artykule. A mówimy o „Samsung Galaxy Alpha” – urządzenie, które jest zasłużenie nazywany jednym z najbardziej piękne i stylowe w całej gamie koreańskiego producenta. Dowiadujemy się, co jest takiego specjalnego jest nowy, i że jest gotów zaoferować nabywcy.


Rozmieszczenie modelu

Więc najpierw przyjrzeć się, jak pozycjonowanie urządzeniu dewelopera – firmę Samsung. Wiadomo, że na krótko przed jego uwalniania przedstawiła długo oczekiwany flagowego modelu Galaxy S5, który teoretycznie miał „zbierać” całe zapotrzebowanie na siebie. Nieco później, widzimy prezentację kolejny smartfon, który nazywany jest „Alpha”, a wymienione w reklamach jako „cienka” i „stylowy”. W zasadzie, to można zauważyć cechy modelu S5 i elementów aluminiowych, co sprawia, że urządzenia podobnego do flagowego firmy Apple. Ale może się wydawać tylko na początku (zwłaszcza jeśli jest to „Samsung Alpha” złoto). W rzeczywistości, telefon komórkowy jest znacznie różni się od konkurencji, a tylko nieznacznie – od „wielkiego brata” z 5. generacji.

Co ciekawe, jeśli sprzęt na „Alpha” Indicator 5S nie można porównywać, to koszt telefonu są prawie identyczne. Odnosi się wrażenie, że Samsung podnosi cenę kosztem stylu. Może trakcie i uzasadnione, jeśli spojrzeć na doświadczenia Apple. Znowu trzeba zrozumieć charakterystykę urządzenia, aby porozmawiać o tym, co nabywca płaci.

Wygląd i design

Telefon „Samsung Alpha” prezentowana jest w przypadku aluminium, to powiedział, nawet reklamy slogany. W związku z tym modelu naprawdę wygląda elegancko, zwłaszcza w połączeniu z wąską metalową ramką wokół ekranu. Jak na tylnej okładce, jest zdejmowana i jest wykonana z tworzywa sztucznego, który czuje się jak skóra. W ten sposób utrzymać telefon poręczny i ładny.

Dzięki nawigacji w grzywny Samsung Galaxy Alpha. Tradycyjnie, producent, model jest wyposażony w centralny przycisk programów składany, dwa boczne przyciski „Właściwości” i „wstecz”, a także z innym mechanicznym przycisk blokady ekranu znajduje się na panelu bocznym. Jest wykonana z metalu, więc używać go ładnie. Ponadto, wykonuje dobrze, pozwala wcisnąć go bez większych trudności.

montaż obudowy Samsung Galaxy Alpha

Znowu, nie jest stereotyp, że telefon komórkowy klasy instalacja koreańskiego koncernu o rząd wielkości niższe niż w przypadku produktów Apple. Prawdopodobnie model ten został zaprojektowany, aby zniszczyć ten mit i udowodnić, że producent jest w stanie zrobić nie tylko stylowe, ale także wysokiej jakości „skóry” telefon.

Metalowa rama, która otacza Smartphone Samsung Galaxy alfa, ma nie tylko wartość ozdobną, ale również bardzo praktyczna funkcja daje sztywność ciała. Jeśli spróbujesz zadzwonić do gięcia ponazhimat dobry, brak luzów nie są odczuwalne. Wydaje się, że smartfon jest stały, choć tak nie jest – nawet na okładkę „Samsung Alpha” nie jest wymagane ze względu na to ciało.

Chroń swój telefon przed kurzem i wodą

Jak już wspomniano Galaxy S5, należy powiedzieć o jej znaczenie jako – pełną ochronę przed wodą i kurzem. Ten „układ” producent nie raz wspomniał w swojej kampanii i, w rzeczywistości, ze względu na jego koreańskiego modelu została umieszczona jako bardziej zmodyfikowane niż iPhone 5S.

Smartfon „Samsung Galaxy Alpha” nie jest. Model nie jest wyposażony w gumowy kapturek ochronny i ciasnych skrzyżowaniach w organizmie. W zasadzie, jeśli rozumowanie jest logiczne, takie podejście jest uzasadnione faktem, że telefon jest ustawiony jako stylowych dzięki subtelnym ciele; praktyczność ich wykorzystania w życiu codziennym jest osiągnięty przez zespół metalowy i silnego szkła na czujniku i wodoszczelnej konstrukcji, w zasadzie, że nie trzeba. Ponownie, technicznie izolować tak cienki model jako telefon „Samsung Alpha”, będzie to prawdopodobnie niemożliwe.

pokaz

Co ciekawe, model Alpha nie posiada ogromny wyświetlacz, które są tak lubi w Samsung. Telefon posiada ekran 4,7-calowy, zbudowany w oparciu o technologię AMOLED. Jeśli mówimy o działaniu go jako całość, możemy powiedzieć, że wyświetlacz transmituje wysokiej jakości zdjęcia, zachowuje odwzorowanie kolorów pod różnymi kątami iw ogóle – „Samsung Alpha” (przegląd „na żywo” jest potwierdzona) jest do zaakceptowania dla „neflagmana”.

Z drugiej strony, jeśli krytykować modelu sprzedawanego w cenie najbardziej zaawansowanym w linii smartfonów, możemy wspomnieć o technologii PenTile placement pikseli. Ze względu na jej zastosowanie w ekranie telefonu może nie wydawać się tak wysoką jakością, szczególnie podczas pracy z Alpha bliżej niż w odległości 20 centymetrów. Po prostu, jeśli wprowadzą Wyświetlacz oczy – piksele mogą być postrzegane.

Platforma "Samsung Alpha"

Jeśli mówimy o platformie, na której urządzenie jest przeznaczone, należy stwierdzić, że – Exynos 5 Octa, które składają się aż 8 rdzeni. Cztery z nich ma częstotliwość zegara 1,3; i 4 – 1,8 GHz. Przy takiej zasadzie, oczywiście, nowy produkt reaguje dość żwawo i dynamiczna: nie spowolnienie lub zakleszczenia w pracy maszyny zostały zgłoszone (i jest prawdopodobne, aby smartfon Samsung Galaxy Alpha zaczął się nie uda, trudno). Jeśli uważamy, że test AnTuTu aplikacji, urządzenie jest nawet szybciej niż S5 (co wpływa).

Jeśli chodzi o silnik graficzny, a następnie urządzenie stosuje Mali-T628 MP6, który jest w stanie dostarczyć do grafiki transferu FullHD. Jakość wyświetlania zdjęć ze smartfona na wierzchu.

Mobile Phone Memory Alpha

Odsłaniając cechy modelu, musimy również wspomnieć i to funkcja urządzenia. Według opinii „Samsung Alpha” nie jest wyposażony w gniazdo na karty; Zamiast tego, producent dał modelowi wewnętrzną pamięć 32 GB. Spośród nich, w sposób, może być używany, aby wypełnić całą 25,4 GB. Dużo czy mało? Trudno powiedzieć. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę jak wysokie jest transfer obrazów do smartfona, co może być uciążliwe zdjęcia wykonane za pomocą aparatu można narzekać na to, że 25 GB – to nie wystarczy do tego poziomu smartfona. Z drugiej jednak strony, zarejestrowany obraz może zawsze zostać pobrane do komputera i ponownie telefon, aby uzyskać masę wolnej przestrzeni. Być może twórcy mają rację, a więcej niż 32 GB w telefonie nie jest wymagane. Tym bardziej, że stałą ilość pamięci pozwala na bardziej precyzyjne optymalizacji wykorzystania przestrzeni na urządzeniu, które jest również ważna. Kolejny plus – na „Alpha” Samsung będzie jedna cena, podczas gdy spółka-zawodnik ustawia inną wartość w oparciu o ilość urządzeń pamięciowych.

kamera

Na niej, użytkownicy również zostawić opinie. „Samsung alfa” ma dwa urządzenia pobierającego obraz: przednią kamerę o rozdzielczości 2 m, oblicza się z powrotem 12 Mn. Jednakże wartość jest nie tyle liczba pikseli jak optymalizacja matrycy wykorzystywane do tworzenia obrazów. I, jak wynika z serii zdjęć wykonywanych przy użyciu Galaxy Alpha, ten smartfon wcale dobrze. Zdjęcia wyjdzie wielka; być może, że telefon można nazwać jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku w tym momencie.

„Alpha” jest oczywiście wyposażony w lampę błyskową. Ponadto, podobnie jak w przypadku Galaxy S5, obok niego znajduje się czujnik pulsu, który zachęca użytkowników do zdrowego stylu życia i fitness.

Bateria i wytrzymałość

Zdolność „Alpha” jest bateria, według oficjalnych danych, 1860 mAh. Jeśli to nie wystarczy, można zakupić specjalną osłonę dla „Samsung Alpha”, który jest zintegrowany akumulator do urządzenia wstępnego naładowania. Fakt, że twórcy wykorzystali ten szczególny baterię, ze względu na niewielki rozmiar urządzenia oraz, oczywiście, ograniczonej przestrzeni dostępnej pod pokrywą telefonu.

Na ogół, ze względu na sztywne oszczędności opłat, jak również ze względu na optymalizację wszystkich procesów, które odbywają się w urządzeniu podczas pracy, według opinii „Samsung Alpha” może pomieścić około 11 godzin aktywnego użytkowania. Jeśli porównać na przykład z iPhone 5S, który ma pojemność baterii 1560 mAh, Samsung dla takiego rozwiązania – rodzaj sukcesu. W S5 moc zainstalowana bateria 2800 mAh, ale przetwarza jest prawdopodobnie mniej zoptymalizowane ponieważ ładować urządzenie gospodarstwa jest znacznie mniej (niż Alpha z tej samej baterii). I tak – małe pionowe w baterii telefonu, który w klasycznym przypadku jest umieszczony pod pokrywą. Pobierz go, można, w rzeczywistości, w dowolnym momencie.

Modele cenowe na rynku krajowym

Sprzedaż na rynku krajowym w telefonie jest nadal w dniu 12 września ubiegłego roku. Zarówno wtedy i teraz jest on oferowany w cenie 24 990 rubli. Do tej kwoty osoba otrzyma stylowy, dobrze wyważony segmentów biznesowych telefonu, który może konkurować w wykonaniu zaawansowanych modeli koreańskiego giganta Samsung. Nie jest wykluczone, że „Samsung Alpha” cena będzie nieco niższy w małych sklepach internetowych.

wniosek

Tak więc, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, ogólny Alpha pozostawia miłe wrażenie. To prostsze niż S5, ale nie ustępuje mu w kwestii jakości wykonania, wydajność i funkcjonalność. Co więcej, możemy powiedzieć, że urządzenie przed styl modelu flagowego. Potwierdzają to opinie. „Samsung Alpha”, być może, będzie kolejna rewolucja w dziale rozwoju mobilnych Samsung historii kosztem zupełnie nowym formacie – stylowy metalowy wyższy telefon segmentu. I to oczywiście potwierdza wysoki popyt na model, pomimo faktu, że prezentacja nowych produktów przez długi czas upłynął.

Jeśli potrzebujesz telefonu, który jest dość praktyczny do rutynowego stosowania, ale w tym przypadku ma stylowy wygląd, to jest – oczywiście „Samsung Alpha”. Przegląd produktów udowadnia to stwierdzenie!

Aby sprostać alfa?

Telefon ma charakter uniwersalny. Tak, ma stylowy metaliczny korpus i pokrywa jest jasno określona jako „towarem luksusowym” z powodu plastikiem jak skóra. Jednak w tym samym czasie, model jest wyposażony w czujnik serca, a potwierdzają to opinie. „Samsung Alpha” można uznać za uniwersalne urządzenie, które nadaje się zarówno dla sportu i dla prowadzenia działalności gospodarczej.

W ten sposób urządzenie jest odpowiednie, a młody, energiczny ludzie, którzy dbają o swoje zdrowie; i tych, którzy są zajęci własnymi sprawami i musi produktywnego telefon, który pozwala kontrolować sytuację na własną rękę.