163 Shares 4603 views

Analogi "Estrovel" "Tazalok", "klimonorma", "Inoklym". Przygotowania w okresie menopauzy i jej powikłań

W życiu każdej kobiety przychodzi przejściowe zmiany hormonalne wieku – menopauza. Zwykle towarzyszy mu zły stan zdrowia: uderzenia gorąca, zawroty głowy, zmiany nastroju, nerwowość, nadmierne pocenie się i inne nieprzyjemne objawy. Ułatwienie stanu w tak trudnym etapie życia kobiet pomóc analogi „Estrovel” i samego preparatu.


Na przygotowaniu „Estrovel”

Składa się tylko z naturalnych składników, bezpieczny lek, normalizuje równowagę hormonalną w organizmie kobiety. Poprzez takie jakości „Estrovel” (stosowanie zaleca się w okresie klimatycznych, a także bolesne miesiączki, po usunięciu jajników, do zapobiegania przedwczesnym starzeniem) jest popularny w praktyce ginekologicznej. Obejmuje on:

 • izoflawony sojowe. składnik rośliny, podobne do żeńskich hormonów estrogenów.
 • Wyciąg z czarnego cohosh ratsimoza. Pozytywny wpływ na układ nerwowy, ratuje od uderzenia gorąca, pocenie się, zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy.
 • Ekstrakt Dioscorea. Analog hormon progesteron, chroni przed miażdżycą naczyń i dystonie.
 • Indolo-3-karbinol. Zapobiega to procesy patologiczne w błonie śluzowej macicy, co zmniejsza ryzyko zachorowania na raka macicy.
 • Ekstrakt z pokrzywy. Polepsza procesy krwiotwórcze i syntezy białka.
 • Fruktoborat wapnia. Odpowiedzialny za mineralizację kości.
 • Witaminy E poprawia skórę, włosy, paznokcie, B6 jest odpowiedzialny za syntezę endorfiny, kwas foliowy redukuje objawy menopauzy, zwiększa odporność.
 • Fenilalin – aminokwas, który wspomaga proces termoregulacji.
 • 5-hydroksytryptofan – przeciwbólowym.

Pomimo naturalnym składzie, przed przyjęciem leku trzeba skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazania obejmują wiek dzieci (14 lata), ciążę i laktację, a także indywidualna nietolerancja składników. Dla kobiet, które są przeciwwskazane odbiór, firmy farmaceutyczne oferują analogi „Estrovel”, które różnią się od niego pod względem składu, ale mają podobny wpływ na organizm.

"Tazalok"

Takie przygotowanie jest „Tazalok”, których cena waha się od 800 do 2000 rubli, w zależności od producenta i wielkości opakowania. Te ziołowe suplementy diety produkowane są w postaci kropli. Ma złożony wpływ na organizm – rozkurczowe, przeciwbólowym, przeciwzapalnym, środki uspokajające i środki przeciwbakteryjne. Do przygotowania „Tazalok” instrukcja obsługi zawiera następujące informacje:

 • Zaburzenia menopauzalne;
 • nieprawidłowości miesiączkowania, jego tkliwość;
 • zespół przedmiesiączkowy;
 • bolesne miesiączkowanie;
 • algomenorrhea.

Jako terapia skojarzona jest stosowana dla mięśniaków macicy, endometriozy, zapalenia sutka, choroby jajników.

Preparat składa się z ziołowych składników: świeżego korzenia selera, trawa bedstraw Obecnie, korzenia sześcioma płatkami meadowsweet, trawa Lenca zwykle, kwiatów nagietka, świeże kręcone korzenia pietruszki. Pomimo pochodzenia naturalnego leku „Tazalok” instrukcją użytkowania przed jego odbioru powinny być zbadane. Istnieją przeciwwskazania do alergii przychodzących komponentach, ciąży i laktacji, guzy nowotworowe, w wieku 14 lat. Nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia.

Dodatkowo do głównego celu „Tazalok” ma efekt terapeutyczny, gdy mastitis (pierwszy i drugi stopień), stan układu nerwowego oraz zmniejsza ból ICP i normalizuje aktywność jajników, a także obniża ciśnienie krwi i działanie moczopędne. Sądząc po opiniach preparatu „Tazalok”, których cena jest wyższa niż w innych podobnych produktów, można stwierdzić, że jest to całkowicie uzasadnione. Kobiety zauważyć pozytywny efekt i poprawy.

"Chi-Klim Alanina"

Lek ten jest stosowany w okresie menopauzy, jako zamiennik dla środków hormonalnych. Składa się wyłącznie z naturalnych składników. „Chi-Klim Alanina” – przygotowanie produkcji rosyjskiej z „Evalar”. Główny składnik aktywny – czarny cohosh ekstrakt, który jest w stanie zastąpić roślinnych do żeńskich hormonów estrogenów, nie powodując zwiększenia masy ciała. Kiedy menopauza lek jest stosowany do usuwania typowe objawy: uderzenia gorąca i pocenie się, zawroty głowy, bóle głowy. również pomaga normalizować rytmu serca i ciśnienia krwi eliminuje bezsenność, ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Po otrzymaniu pełnej szybkości jest wzrost wydajności, poprawa stanu skóry na podniesienie poziomu kolagenu i kwasu hialuronowego. Wpływ leku występuje w całości po 2-4 tygodniach leczenia, a ma łączny własności.

Ten suplement diety przeznaczony do stosowania w okresie menopauzy, jako środek wzmacniający ma korzystny wpływ na organizmem kobiety, a także może być podawany po operacji na organach rozrodczych. Przeciwwskazań do stosowania „Qi-alanina Clim” preparat idiosynkrazji może być dowolne urządzenie, ciąży i laktacji oraz nowotwory złośliwe. Odbiór oznacza dla mięśniaków macicy i endometriozy nie jest pożądane, ale możliwe, pod ścisłym nadzorem lekarza.

"Relax"

Ten uspokajający pochodzenia roślinnego, który składa się z ekstraktów waleriana, Melissa i mięty pieprzowej. Ma kojący i łagodne działanie przeciwbólowe. Co ma z menopauzą lek „relaks”? Instrukcje użytkowania znajdują się następujące oznaczenia: Łagodne formy nerwic, neurastenii, wyczerpanie umysłowe, którym towarzyszą zaburzenia snu, bóle głowy, napięcia nerwowego, niepokoju, lęku, zaburzeń pamięci. Zatem powszechnie przepisywany lek w okresie menopauzy do eliminacji tych objawów. Także „relaks” jest używany w leczeniu chorób układu pokarmowego (przewód żołądkowo-jelitowy i pęcherzyka żółciowego) oraz częstoskurcz.

Wśród przeciwwskazań do – Nadwrażliwość na 12 lat. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje potencjalne ryzyko i zdecydować, czy podjąć „relaks”. Instrukcje użytkowania ostrzega, że lek może zmniejszyć koncentrację i pracę, to nie jest zalecany do jazdy podczas jego podawania. Jednoczesne stosowanie innych środków uspokajających, leków nasennych i przeciwbólowych zwiększa ich działanie i zwiększa skuteczność etanolu na układ nerwowy.

"Klimonorma"

Innym protivoklimakterichesky lek – „klimonorma” instrukcja obsługi, który mówi, że jest to środek hormonalny. Zawiera estrogen i progestagen. Jest on używany do menopauzy i zaburzenia miesiączkowania. W zamian użyć pomaga uporać się z psycho-emocjonalnych i autonomicznych przejawów menopauzy: pobudliwości nerwowej, drażliwość, zaburzenia snu, pocenie się. Spowalnia proces starzenia się i zapobiega utracie tkanki kostnej, uzupełnia niedobór estrogenów w organizmie lek żeńskiej „klimonorma”. Instrukcje użytkowania zawierać następujące informacje:

 • Zaburzenia menopauzalne;
 • Niedobór estrogenów;
 • sterylizacja;
 • zaburzenia czynności jajników;
 • zapobieganie osteoporozie;
 • pierwotnego i wtórnego braku miesiączki;
 • nieprawidłowości miesiączkowania.

Lek jest dostępny w postaci granulek. Opakowanie to „klimonorma”, których cena jest w trakcie etapów 500-800 rubli, obliczone na 21 dni. To nie może zaakceptować obecność takich chorób:

 • zawał serca i udar mózgu;
 • Ostra zakrzepica tętnic;
 • onkologia;
 • krwawienia macicy;
 • zakrzepica żył głębokich.

Nie jest pożądane, aby jego stosowania u pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem, endometriozę, mięśniaka macicy, hiperbilirubinemii. Przeciwwskazane dawkę w czasie ciąży i laktacji, nadwrażliwość na składniki zawarte w kompozycji. Lek „klimonorma” cena i skuteczność, które przyciągają wielu kobiet, które nie mogą podjąć, przed kursem koniecznie badanie lekarskie bez recepty.

"Inoklym"

Ten suplement diety pochodzenia naturalnego. Główny składnik aktywny – ekstrakt z soi, które zawierają izoflawonów. zastępuje go roślin żeńskich hormonów płciowych. Lek jest stosowany jedynie w kulminacji i pomaga radzić sobie z negatywnymi objawami, takimi jak zaczerwienienie, uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia serca. Jako środek przyczynia się do normalizacji poziomu hormonów w organizmie kobiety i poprawić ogólny stan zdrowia.

Take „Inoklym” przez trzy miesiące, jedna kapsułka dziennie. W przypadku braku pożądanego efektu można zwiększyć do dwóch kapsułek lub wielokrotne dawki leczenia, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Lek jest podawany kobietom w wieku powyżej 40 lat w okresie menopauzy. Pomimo naturalna kompozycja oznacza „Inoklym” instrukcją obsługi, opinie należy przeczytać przed użyciem starannie.

Przeciwwskazania Nadwrażliwość na składniki i ciąży. Jeśli wcześniej obserwowane reakcje alergiczne na rośliny strączkowe, lek lepiej wykluczyć. Przed użyciem należy zawsze skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych i poinformować fachowca.

"Medisoya"

Preparat ten, jak również niektóre inne analogi „Estrovel” zawiera substytutami roślinne estrogeny. Oni nadrobić braku hormonów w organizmie kobiety, a jednocześnie bezpieczne i nie mający przeciwwskazań, takich jak środki hormonalne. „Medisoya” mogą być podjęte jeszcze przed menopauzą, aby opóźnić jej wystąpienie.

Zaleca się dla kobiet, których ciężar mniej niż 60 kg, w celu zapobiegania osteoporozie i wczesnej menopauzy – do 40 lat do poprawy stanu układu hormonalnego, stosując niskokaloryczny i mono-diety. Po menopauzie lek łagodzi objawy i poprawia ogólną kondycję organizmu. Pomaga pocenie się, uderzenia gorąca, wahania nastroju, suchość pochwy. To uniemożliwia wypłukiwanie wapnia z kości. Kompozycja zawiera ekstrakt z soi – źródło fitoestrogeny, fosforan wapnia, witaminy D2 i D3. Chociaż nie istnieją żadne przeciwwskazania, z wyjątkiem nadwrażliwości nie są dostępne, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem „Medisoya” lek. Instrukcja obejmuje przyjmowanie jednej kapsułki dziennie podczas posiłków, czas trwania kursu zależeć będzie ekspert.

"Klimaton plus"

Narzędzie posiada kompleksowy efekt: uspokajające, przeciwzapalne, cardio i angioprotektivnoe. Również pomaga wahania nastroju, składa się z analogów hormonów roślinnych. Preparat składa się z następujących składników:

 • zioła mankiet zawiera flawonoidy, steroidy, witaminy C, lipidy;
 • Hypericum składa fenolowych kwasów węglowych, olejki eteryczne, giperin, quercitrin, leykotsianidy, tanin;
 • Krwawnika zawiera witaminę K, tanina, alkaloid ahillein, saponiny;
 • Motherwort – irydoidy, alkaloidy stahidrid, diterpenoidem kardenolidów, flawonoidy;
 • Koncentrat soku z żurawiny – flawonoidy, katechiny, kwasy organiczne, pektyny, saponiny.

„Klimaton plus” jest stosowany do zapobiegania i leczenia objawów menopauzy, takich jak:

 • zmęczenie, osłabienie;
 • nerwowość, płaczliwość;
 • depresja;
 • uderzenia gorąca, pocenie;
 • zespół dysfunkcji autonomicznego;
 • profilaktyka chorób układu krążenia na tle menopauzy.

Lek rozpuszcza się trzy razy dziennie przed posiłkami, 1 łyżeczka rozpuszczanie granulek w ciepłej wodzie. Czas trwania kursu jest zidentyfikowanie lekarza, ale nie więcej niż 6 miesięcy. Istnieją przeciwwskazania: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, uczulonych na składniki preparatu.

"Klimakt Khel"

Lek ten, podobnie jak inne analogi „Estrovel” łagodzi objawy menopauzy i poprawia stan zdrowia kobiet w tak trudnym okresie dla niej. Łagodzi, wywieranie pozytywnego wpływu na overexcited układu nerwowego, normalizuje przysadki i podwzgórza, jajnika przywraca działanie. „Klimakt Khel” może znacząco poprawić stan zdrowia kobiet bez leków hormonalnych. zawiera takie składniki w swoim składzie:

 • Ignacy gorzki ma działanie uspokajające, pomaga huśtawki nastroju, zmęczenia psychicznego, histerii;
 • Sanguinar kanadyjski – dotyczy to przypływy i migrenowe bóle głowy;
 • tsedron pomaga w nerwobólach i gorączka;
 • Ekstrakt tuszu twy jest stosowany do usuwania pocenie, letarg, uderzenia gorąca, depresja, pożądanie w płaczu, niepokój;
 • Siarka pomaga także uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się;
 • metalicznej cyny łagodzi ból i koi.

Jaka jest Twoja opinia o użytkownikach narkotyki Klimakt-Hel? " Liczba kobiet mówić o jego pozytywny wpływ na organizm przez zaburzenia układu nerwowego, jajnika, z dystonią naczyń, opracowanego na tle menopauzy. Lek jest dostępny w postaci tabletki do ssania, otrzymując trzy razy dziennie, a czasami połączeniu z innymi lekami, w razie potrzeby. Przeciwwskazane w przypadku uczulenia na składniki składniki, ciąży i karmienia piersią. Ze szczególną ostrożnością i dopiero po poradę lekarza, podejmując poważną chorobę wątroby.

"Kleverol"

Kompozycja według tej postaci obejmują protivoklimaktericheskogo ekstrakt z koniczyny czerwonej, który zawiera fitoestrogeny i środki pomocnicze. Lek „Kleverol” Instrukcja wymaga użycia 1-2 kapsułki raz dziennie. Dawka i czas trwania leczenia jest wybrane specjalisty indywidualnie dla każdej kobiety. Stopa wstęp powinien wynosić nie mniej niż miesiąc, ale zazwyczaj mają dłuższe terminy. Być może stosowanie leku przez okres dwóch lat przed i po menopauzie.

„Kleverol” dotyczy organizmu, takich jak leki hormonalne, ale zawiera ona jako składnik czynny ekstrakt tylko koniczyny. Wynika to z faktu, że instalacja składa się z materiału podobnego do płci żeńskie hormony estrogen i skutecznie je wymienić. W związku z tym lekiem to zmaga się z wszystkich negatywnych objawów związanych z menopauzą (psychiczne i emocjonalne, zaburzenia naczyniowe). Praktyka przyjmowania aż do menopauzy w celu zapobiegania i łagodzenia bolesnych stanów.

Zabrania się brać leki w czasie ciąży i laktacji, z indywidualnej nietolerancji składników. Od czasu do czasu w trakcie leczenia skutków ubocznych Doświadczenie: przyrost masy ciała, napięcie w gruczołach sutkowych, wydzielina, jak menstruacyjny.

"Saguenay"

Preparat Protivoklimakterichesky zawierające substancję czynną Sygethin (dihydratu dipotasowy mezodietiletilendibenzolsulfonata) i składników pomocniczych. Ma działanie normalizujące na podwzgórza i przysadki zatrzymuje gonadotropowych funkcji gruczołów nadnerczy, wzrost stężenia we krwi beta-lipoproteiny, zwiększa skurcze macicy i ukrwienie narządów płciowych, że uelastycznia przywrócenie funkcji mięśni moczu. Dzięki swojemu działaniu na organizm usuwa typowe objawy menopauzy, poprawia stan skóry i ogólnego stanu zdrowia, a ten zdobył „Saguenay” pozytywne opinie znaków.

Gdy zwiększa efekt terapeutyczny tarczycy wspólne zastosowanie kwasu foliowego. Lek zwiększa wrażliwość na insulinę, co jest istotne w przypadku pacjentów chorych na cukrzycę. Przebieg leczenia jest 20-40 dni (za radą lekarza). Istnieją przypadki, w których efekt otrzymaniu pierwszego tygodnia nie występuje, wówczas konieczne jest, aby zrezygnować z używania narkotyków.

Przeciwwskazania do leczenia „Sagenitom” to nadwrażliwość, choroby nerek i wątroby, krwawienia z macicy, zakażenia układu moczowo-płciowego nowotworów. Ostrożnie i pod opieka lekarza przyjmowania leków na choroby układu krążenia.