148 Shares 7760 views

Światowy Dzień czekolady: nowa tradycja zabawy

Światowy Dzień czekolady – stosunkowo nowe święto. Od 1995 roku, z lekką rękę Francuzów ten słodki produkt został uhonorowany na całym świecie w dniu 11 lipca. Ale w rzeczywistości jest to bardzo stary napój – to znaczy, ze gorzka i zimna. „Chokoatl” jest tłumaczony z języka Olmeków „gorzkie wody.” Kiedy Kolumb pierwszy postawił stopę na kontynencie zwanym Ameryka, plemiona przedstawił go jako znak szacunku dla misce pełnej cieczy przygotowanej z ziarna kakaowego, wody, pieprz, chilli i goździków. Sailor odmówił dar. Ale Cortes i jego konkwistadorzy, Meksyk było zdobycie w 1519 roku, cieszył się napić. Jednak one spożywane jako rodzaj dopingu. Wierzono, że gorzka woda wzmacnia siły. Europejczycy pierwszy wystarczająco inteligentny, aby złagodzić gorycz cukru trzcinowego.

Przez długi czas czekoladą – jest słodka, ale ciecz – był know-how z Hiszpanami, którzy starannie strzeżoną tajemnicą jego sporządzenia. Ale w 1615 roku udał się do mody na dworze królowej Anny Austrii, a następnie we wszystkich „dobrych domów” w Europie.

Bardziej konwencjonalna forma bryły słodyczy otrzymał już w XIX wieku, kiedy to holenderski Houten wynalazł prasę do uzyskiwania oleju z ziaren kakaowych. Po raz pierwszy zaczął produkować płytki „Fry and Sons” w fabryce angielskim, Belgowie wynaleźli praline, a Niemcy otworzyli muzeum tego produktu smaczne i pożywne. Festiwale czekolada odbywały się w różnych miastach (we Lwowie, na przykład), aw rosyjskiej Pokrov pomnika tę słodycz. Jak widać, Światowy Dzień czekolady po prostu zapytać w naszym kalendarzu.

Jak można uczcić ten wielki dzień? Jeszcze ugruntowane rytuały ludzkość nie wymyśliła. Ale Światowy Dzień czekolady daje możliwość wyrażenia własnej wyobraźni. Można po prostu kupić pudełko czekoladek, ale można spróbować zrobić je samodzielnie. Można odwiedzić z wyjazdów na salonach z jakiejś fabryki cukierków. We Lwowie, na przykład, istnieje wiele herbaciarnie pod nazwą „Chokolyadka”, gdzie proces gotowania wszystko można obserwować z okien.

Gdzie indziej można zastosować, aby uczcić Światowy Dzień? Dziecko może zostać przeniesiony do najstarszego muzeum czekolady w Kolonii, gdzie uczy się, jak uczynić ten produkt. Trasa rozpoczyna się w szklarni, gdzie rosną rośliny tropikalne wykorzystywanych w produkcji, a kończy się w sklepie, gdzie można kupić dachówkę i cukierki lub napój z ogromną fontanną czekolady. Czy to możliwe, aby uczcić datę i w Belgii, słusznie uważany za królestwo tego słynnego deseru.

Światowy Dzień czekolady jako Zazwyczaj przedmiotem kontrowersji na temat korzyści i zagrożeń związanych z tym produktem. Mówią, że to – lek, ponieważ powoduje produkcję endorfin, centra nagrody w mózgu w mózgu i wciągająca. Ale słodki twierdzenie, że produkt ma działanie przeciwnowotworowe, tonowanie, przeciwbólowe, wzmacnia mięsień sercowy. Ostatnio, słodycz jest stosowany w kosmetyce do maski, kąpiele i okłady.

Nawiasem mówiąc, kolejny pomysł obchodzimy Światowy Dzień czekolady: jest to możliwe do zrobienia z ich wyglądu i zastosować ten słodki produkt do celów kosmetycznych. I w tym samym czasie, aby zobaczyć film poświęcony temat „czarnego złota”, „Czekolada” i „Charlie i fabryka czekolady”. Następnie oczekujemy innego pamiętnej daty – 13 września, kiedy czekolada Międzynarodowy dzień.