569 Shares 7296 views

Jak odróżnić łopatka od gęsi: zewnętrzne, behawioralne i anatomiczne

Hodowla gęsi dzisiaj jest jedną z najbardziej dochodowych firm. Nie każdy początkujący hodowca drobiu wie, jak rozróżnić łopatka od gęsi. Jest to jednak bardzo ważne i dla osiągnięcia optymalnego wskaźnika samic i samców w stadzie.

Jak odróżnić łopatka od gęsi zewnętrznymi znakami

Zdjęcia osobno osobiście biorących udział w różnym seksualności tych ptaków wodnych są niemal identyczne. Ale kiedy porównaj ściśle rozmieszczone samce i samice, możesz złapać różnicę. Niektóre gatunki gęsi mają wyraźną bryłę u podstawy dzioba, jest większa niż gęsi. W większości samic tego gatunku jest zupełnie nieobecna. Ale, na przykład, gęsi z rasy Lind nie mają tego charakterystycznego znaku.

Ponieważ odróżnia się szczupak od gęsi tego gatunku jest dość trudne dla niedoświadczonego hodowcy drobiu, należy pamiętać, że mężczyźni są zwykle znacznie więksi niż samice. A ich waga jest znacznie większa. Ale ponieważ łajdak można odróżnić od gęsi wielkością i wagą tylko w stadzie, gdzie dzikusy były wychowane od dzieciństwa i pod warunkiem, że każdy jest zdrowy, ten znak nie może zagwarantować 100% poprawnej odpowiedzi. Wszakże wygląd niektórych ras tych ptaków wodnych jest prawie taki sam. Cóż, jak rozróżnić gniew z gęsi na zewnętrznych znakach, których zdjęcie jest prawie lustrzanym odbiciem siebie?

"I daj, moja gęś, głos!"

Prawie wszyscy mężczyźni i samice ptaków wyróżniają się "śpiewem" lub, bardziej prostym, odtworzeniem dźwięków. Ale nawet tutaj gussevodov jest rozczarowany. Jeśli kogut koguta nie zdezorientuje się z kurczącym się kurczakiem, to skakanie gęsi i gęsi też jest bardzo podobne. Ale doświadczony gusevyj wiedzą, jak odróżnić szaleńca od gęsi przez ucho. Twierdzą, że głos mężczyzny jest grubszy niż samica, chrapliwy. Gęsi-uszy chichoczą wolniej, są bardziej przyjemne słuchać.

Możesz zgadnąć płeć ptaka chodząc

Ponieważ trudno jest odróżnić łupacza od gęsi od zewnętrznych oznak, wielu hodowców drobiu sugeruje, że robią to, uzależniając się od ich nawyków. Na przykład wskazówka może być ukryta w chodzie ptaków wodnych. Gęś stoi dumnie, zajmuje przeważające miejsce w stadzie. Goose woli pójść za liderem, nie biegając naprzód i nie wyprzedzając go.

Jeśli uważnie obserwujesz zwierzęta, możesz zauważyć fakt, że samice nawet w młodym wieku często siadają, jak gdyby wykazały zmęczenie. Gusakowie też wolą stanąć bardziej, wpatrując się w oddali, jakby uważnie pilnowali swoich oddziałów.

Walczący duch gęsi różni się od gęsi

Inna sprawa, jeśli w stadzie jest kilka gęsi. To wtedy zadanie dla gusevod jest zadaniem! Ale nawet tutaj doświadczeni hodowcy drobiu wskazują na pewne ważne cechy zachowania seksualnego.

Męskie gęsi, podobnie jak w całym świecie zwierząt, są agresywnymi stworzeniami, pesymistymi. Jest to szczególnie widoczne w społeczności, w której dwa lub więcej mężczyzn żyje obok siebie. Chociaż czasami gęsi nie mają nic przeciwko przedstawianiu ich bojownika.

Szczególnie walcząc samice stają się podczas jaj wylęgowych i jeśli chodzi o ochronę potomstwa. I czasami zdarza się, że nagle albo łajdak czy gęś będą się zaparzyć i nie chcą wziąć gęsi, które zostały zabrane przez inną parę do wspólnej rodziny. Sprawa może doprowadzić do walki, w której instigera może stać się kobietą.

Nerwowość i podekscytowanie ujawnią tajemnice seksu

A czasami nawet wiedza na temat wszystkich wyżej wspomnianych oznaczeń nie pomaga rolnikom drobiu odróżnić łupieżu od gęsi. Szczególnie trudno to zrobić w bardzo młodym wieku, gdy waga i wysokość osób różnią się od siebie, ale głos nie jest jeszcze kształtowany.

W tym przypadku, jako wskazówka, może służyć staranne monitorowanie młodych zwierząt podczas stresującej sytuacji. Oczywiście, nie jest konieczne, aby szczepowo przerażać ptaki, aby nie martwić się bez powodu. Wystarczy wystrzelić ryby do wody, aby pływać. Radość jest również wystarczająco silna emocje, których ptaki nie będą w stanie wykazać.

W tej chwili, gdy gęsi widzą staw, natychmiast zaczną wyrażać swoje podniecenie. Kobieta zacznie "kłaniać" i chichotać, a mężczyźni będą rozciągać szyje w kierunku poziomym i syczącym. Podobnie, gęsi zachowują się w każdym wieku w czasie strachu, podniecenia, ekstazy. Spróbuj przejść przez stado gęsi – natychmiast po zwróceniu uwagi na ptaki! I aby odróżnić łuk od gęsi od tych, którzy pobiegli naprzód i dzielnie bojowni gander, którzy prawie wyciągnęli szyje niemal równolegle do ziemi, nie będzie trudne. Jedynie jest mało prawdopodobne, aby ktoś pozostawał spokojny w tej sytuacji i rozsądnie rozważyłby płeć jednej lub innej osoby. Z pewnością w głowie tego, na kogo skierowana jest agresja gąska, tylko takie pytania zostaną pokonane: jak zostać zbawionym, jak wyjść z najbardziej skomplikowanej sytuacji przy najmniejszych stratach.

Główna cecha seksualna gęsi

Jest jeszcze jedna, najbardziej niezawodna i prawidłowa metoda odróżniania kobiet od mężczyzn. Jest to bardzo ważne dla niektórych ras gęsi, w których powyższe znaki są mniej wyraźne. Na przykład, na pytanie, jak odróżnić łajdaka od gęsi Lindovsky rasy, można odpowiedzieć, że tylko przez obecność prącia w łopatce.

Należy wiedzieć, że to narządzie w gęsi znajduje się w kloce – otwór wylotowy pod ogonem. Niemal jest to niemożliwe, ponieważ jest zwinięte w spiralę i ukryte w środku. W związku z tym, w celu przeprowadzenia inspekcji, należy otworzyć kloakę gęsi. W tym momencie bardzo ważne jest, aby nie uszkodzić przetargu skóry i narządu płciowego, dlatego konieczne jest zachowanie ostrożności.

Pomogą zrozumieć, jak odróżnić szaleńca od gęsi, zdjęcie inspekcji kleiki gęsi. Ptak podczas zabiegu powinien być odwrócony do tyłu, trzymając głowę, aby nie mogła oprzeć się i ucisnąć osoby. Następnie bardzo delikatnie kciukiem i palcem wskazującym rozłożył kloakę. Jeśli curl jest zwinięty w spiralę wewnątrz, to badana osoba należy do mężczyzn. Podobnie należy założyć, że brak tego wskazuje na to, że ta osoba, raczej gęś, a nie szaleńca.