92 Shares 6621 views

Dlaczego Land Rover Range Rover Sport SVR nazywa się "niebieski nosorożca?"

Poznaj niesamowite stworzenia „Jednorożca niebieski”! Teraz można zauważyć na całym świecie, ale początkowo okaże się tylko tam, gdzie są rośliny Range Rover. Kiedy masa 2466 kg, Land Rover Range Rover Sport SVR waży tyle co dorosłego White Rhino. Wydaje się jednak, są one nie tylko ciężar, ale również doskonałą zwrotność i skłonność do szybkiego przyspieszania. Ta potężna bestia, według jego twórcy, może pokonać Nurburgring Nordschleife w zaledwie 8 minut i 14 sekund – całkiem dobry wynik, jak na standardy nosorożce. Z biegiem czasu stało się jasne, że kierowcy wolą dwa potwory i pół tony z ogromną wydajność. A fakt, że drogi na świecie już podróżował takich samochodów jak Porsche Cayenne Turbo, powiedział, że pojawienie się własnej wersji Land Rovera – to tylko kwestia czasu.

moc silnika

Aby osiągnąć pożądany rezultat, Land Rover zwrócił się do swego ukochanego 5-litrowy silnik ośmiocylindrowy z turbosprężarką. Nowy model samochodu ma wydajność 550 koni mechanicznych i 680 Nm momentu obrotowego, aż 40 KM i 55 Nm więcej niż w poprzednim modelu linii Range Rover Sport Supercharged. I choć nowy model waży zaledwie 11 kilogramów więcej niż poprzedni. W związku z tym każdy z koni trzeba ciągnąć na 300 gramów rhino mniej. Pozwoliło to nowy samochód przyspiesza do 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 4,3 sekundy, 0,3 sekundy mniej niż w poprzednim modelu. Tylko sektory takie potwory, jak BMW X5 M, można przezwyciężyć „niebieski nosorożca” w tej konfrontacji.

Przyspieszenie i hamowanie

Interesujące jest to, że średnia Range Rover Sport Supercharged jest już dość szybki samochód w swoim segmencie podczas przyspieszania do 100 kilometrów na godzinę w 4,6 sekundy. I ten model ma rację w tytule ma słowo „sport”. Warto zauważyć, że wiele z nowego samochodu nie różni się zbytnio od swojego poprzednika – tego samego koła tego samego systemu hamulcowego. Tylko tutaj w tym samym układzie hamulcowym w „niebieski” nosorożca hamowania od 100 kilometrów na godzinę, a to zajmuje trochę więcej dystansu – 54 metrów przed pięćdziesięciu.

superior

Ale jeśli SVR nie różni się zbytnio od swojego poprzednika, zgodnie z danymi w innych obszarach jest znacznie lepiej. Tutaj jest doskonałym przykładem – na nowy samochód wykorzystuje ten sam piękny i pokazać swoje najlepsze strony w przekazywaniu osiem-biegową, samo zawieszenie, to samo z napędem na cztery koła, tym samym systemie elektronicznym opieki w zarządzaniu, ale została znacznie ulepszona, a różnica jest zauważalna gołym okiem. I z powodu tej zmiany, czas reakcji samochodu znacznie się poprawiła, jak również jego szybkość reakcji wzrosła.

Układ zawieszenia

Na przykład, nie jest konieczny demontaż układu zawieszenia, który rozpuszczono w Sport Supercharged udoskonalony SVR. Były cztery narożne sprężyny i amortyzatory hydrauliczne adaptacyjnego magnetoreologicznego stabilizator słupek przeznaczony dla lepszej kontroli nad pojazdem i zmniejszenia jej rolkę podczas pokonywania zakrętów. Dodatkowo, tylne elementy ram pomocniczych zostały zastąpione przez bardziej rygorystyczne – a wynik był zdumiewający. SVR na drodze jest gładka i płynna, a czasami można nawet powiedzieć, że staje się elastyczna i zabawny. Jednak należy zauważyć, że istnieje niewielka wada napędu w porównaniu do poprzedniej wersji – teraz małe guzki na drodze, można nie tylko usłyszeć, ale czuję. Ogólnie jednak, że samochód jest bardzo wygodny do wszystkich uczestników wyjazdu dostał mu maksymalną przyjemność.

wygląd

Należy przyjąć, że większą uwagę do siebie – to, co kierowców, którzy kupują docelowe SVR. Jednak nie wiadomo, czy sama maszyna wzbudzić uwagę ludzi na ulicy będzie mógł, ale jasny niebieski lakier, który został namalowany w samochodzie w podróży testowym, był bardzo atrakcyjny i zauważalne. Należy jednak zauważyć, że inne elementy stały się bardziej atrakcyjne, ale teraz czuję głębię smaku: im głębiej, patrząc jak głodny zwierzęcia przednim panelu, nowy tylny zderzak do układu wydechowego cztery zaciemnionym kratki przedniej mety, dodatkowe nietypowe otwory na skrzydłach.

wnętrze

Wnętrze stało się znacznie mniej krzykliwe – ma duże skórzane fotele z wygodnymi poduszkami bocznymi, zintegrowanymi reflektorami w plecy i innych przyjemnych drobiazgi. W ogólnych siedzeń są niezwykle wygodne, ale warto zauważyć, że jego górna część nie jest regulowany, więc jest zbyt wysoka lub zbyt niska, kierowca nie może być bardzo wygodne za kierownicą. Tylne siedzenia są również wyróżniają się zwiększoną wygodę, ale tylko wtedy, gdy maszyna posiada cztery przejażdżki Jeśli pasażerowie pięciu, piąty nie będzie tak wygodne, jak każdy inny.

koszt

Standardowe SVR pochodzi z aluminiowym wykończeniem, ale można zamówić droższej wersji z wykończeniem z włókna węglowego – to będzie kosztować droższe $ 2300. Można też wybrać jeszcze większy wybór opcji, takich jak ulepszony system dźwięku, adaptacyjny tempomat i tak dalej. W rezultacie, koszt samochodu może być wniesiona do ponad 125 tysięcy dolarów. Ale to zrozumiałe – nosorożec nigdy nie było tańsze zwierzęta.

Różnica w cenie

Trzeba też powiedzieć, że SVR (mianowicie jego podstawowe wyposażenie) wynosi 31,400 dolarów więcej niż jego poprzednik Sport Supercharged. Ale czy naprawdę chcesz dać tyle pieniędzy? Więc lepiej SVR, niż Sport Supercharged? Oczywiście, że nie. Jednak, podobnie jak w wielu przypadkach, nowe modele są wyceniane znacznie wyższa niż starych, więc zawsze znajdzie się kupujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie SVR jest bardzo różni się od swojego poprzednika, tym lepiej.