727 Shares 3291 views

Co to jest strefa niebezpieczeństwo turbulencji? Co jest trochę strefę turbulencji?

Wiele osób nie lubią używać takiego pojazdu, jak samolot. Wszyscy w tym względzie swoje poglądy, ale łączy ich zwykle jeden. Co? Oczywiście, strach. Może on wystąpić z wielu różnych powodów. Niektórzy ludzie boją się przełamać, inni nienawidzą wpaść w strefę turbulencji. Ponadto wiele wierzę w ten sposób podróżowania jest zbyt drogie.

Co jest turbulencja?

A jednak są ludzie, którzy kochają latać. Kiedy się do strefy turbulencji, jak to zwykle kwestia czy to jest szkodliwe. Ciesz się lot, poczuć adrenalinę podczas startu lub lądowania – to jedno, ale gdy ciało trzęsie (i nie zawsze delikatnie i bezpiecznie), istnieją różne argumenty i założenia. Więc, co jest turbulencja i jak to wpływa na zdrowie człowieka?

Najczęściej turbulencji popularnie zwany „buffeting”. W prostych słowach, jest to inny rodzaj drgań samolotu, które powstają w wyniku wiatru wir downstream i upstream. Ponadto, mała strefa turbulencji może wystąpić z uwagi na pewne typy chmury. Zwykle samolot może wytrzymać takie ładunki i pasażerowie mogą czuć lekkie wahnięcia.

Jakie jest ryzyko turbulencji?

Każdy pilot dba o jego samolot i pasażerów. Więc stara się uniknąć jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. W ten sposób unika się pilota obszaru chmury. Ale są chwile, gdy samolot wpada w takich przepływów powietrza, które są w stanie wyrzucić go na nadkrytycznych kątach natarcia. W efekcie pojazd może nadal być zagrożone. Dlatego pilot celowo nie latać w chmurach burzowych. Takie obiekty są wyraźnie widoczne na radarze i ostrzec ewentualnych przeszkód.

Zatem strefa turbulencji – to wymyka się prognozy zjawiska. Jest to spowodowane przez nagromadzenie mas powietrza , a czasami może nie być wyświetlany na pilota radaru. W rezultacie, od tego nikt nie jest bezpieczny.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jest to niemożliwe, aby powiedzieć, czy turbulencja jest niebezpieczne. Wszystko zależy od przepływu powietrza. Warto zauważyć, że przed każdym lotem pilot przechodzi specjalne szkolenie. W trakcie niej on zapoznać się z pogody i wybrać najlepszą trasę.

Ale też nie są czasy, kiedy zaplanować ani przewidzieć trasę niemożliwe. Kiedy lecisz w samolocie przez więcej niż osiem godzin, aby przewidzieć zmiany pogody jest po prostu nierealne. Następnie konieczne jest powołanie się na doskonałych umiejętności i uwagi pilota. Ponadto, w celu ochrony statków powietrznych z usterka może specjalistycznego sprzętu, który złagodzi bumpiness.

Inne przyczyny turbulencji

Należy zauważyć, że jednym z możliwych przyczyn strefę turbulencji może być strumieniowych. Ich istota polega na tym, że mogą one bardzo szybko i w różnych kierunkach, a więc zmiany w kierunkach poziomych lub pionowych. Cechą tych przepływów jest, że mogą one dotrzeć do kilkuset tysięcy kilometrów. Najczęściej można je znaleźć we wschodniej części USA.

Ze względu na gęsty ruch na niebie samolotów można uniknąć zmieniając strefę turbulencji. W innych przypadkach zjawisko to może mieć negatywny wpływ na osoby i pojazdu jako całości. Ważne jest, że płaszczyznami przechodzącymi utrzymuje pewien dystans między sobą. Po pierwsze, konieczne jest, aby upewnić się, że nie są oni do czynienia, a po drugie, pomaga zmniejszyć ryzyko upadku w strefę turbulencji.

Wielu ludzi wierzy, że turbulencja jest wynikiem błędu pilota lub braku profesjonalizmu. Jest to całkowicie błędne założenie! Samolot jest często przemieszczających się na autopilocie, a głównym zadaniem dowódcy – to oglądać lokalizatory w kabinie i innych urządzeń. Ta funkcja jest wyłączona w przypadku gwałtownego wstrząsania, które występuje, gdy wejdzie on w strefę turbulencji. Następnie pilot kieruje samolot ręcznie. I ile to będzie wstrząsać samolotu, to zależy tylko od siebie. Im większa masa statku powietrznego, tym większa będzie wstrząsów wtórnych.

Oprócz wyżej wymienionych powodów, okaże się jeszcze inny. Na przykład, opuszczenie, samolot może kolidować z silnym wirowych podmuch wiatru. Ale nie przejmuj się zbytnio, ponieważ w naszych czasach opracowała specjalny normy i parametry lotu w okresie turbulencji, która uniknąć kłopotów. Jeśli nie pomoże, wówczas obowiązkiem pilota do lądowania samolot jest w bezpośrednim awaryjnego lotniska.

Rekomendacje pasażerowie

Niezależnie od strefy lub spotkał na drodze pasażerów turbulencja, nigdy nie należy panikować przedwcześnie. Tak, nie przeczę, że coś takiego nie powinno się lekceważyć. W najlepszym przypadku przed lotem trzeba przygotować trochę do wszystkich, aby słuchać zaleceń specjalistów i zapoznania się z niezbędną literaturę.

Ale jedno pytanie nadal zainteresowany wszystkich pasażerów: „Jakie jest ryzyko turbulencji?” Pośpieszył uspokoić wszystkich ludzi, którzy cierpią z powodu aerophobia: turbulencja może być trochę przestraszyć, ale 120 lat historii lotnictwa, nie było ani jednego wypadku, z których przyczyną mogło być lub może być turbulencja. To dlatego, że kierowcy są świadomi, jak reagować i zachowywać się w takich sytuacjach. A dzisiaj istnieje wiele parametrów, specyfikacji, technik, które pomagają uniknąć niekorzystnej sytuacji.

Turbulence: zagrożenie czy strach?

Przyczyny tego zjawiska fenomenalnym wiele: skręt od końców skrzydeł nierównomierne nagrzewanie powietrza, spotkanie mas powietrza, która zmienia temperaturę i inne. Ale to tylko drobne czynniki, które mogą spowodować bumpiness. W każdym razie, to jest o wiele łatwiej zapobiegać niż dostać się do epicentrum wydarzeń. Bądź pewny żaden z pilotów nie wysłać swój samolot w niebezpiecznym miejscu! Małe wstrząsy nie powinny być traktowane jako alarmujący znak i zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Harm turbulencja – jest tylko mitem, który pod względem rozwoju zaawansowanych technologii nie mogą szkodzić ludziom.