679 Shares 8538 views

Arkharow – kto to jest? Skąd pochodzą Archanowie?

Przestarzały, popularne sprzed kilkuset lat temu słowa wciąż nie wyszły z leksykonu współczesnego człowieka. Często słychać, jak ktoś nazywa się "arharovets". Kto to jest? Co to znaczy słowo, nie każdy wie. Często nazywane są niegrzecznymi i roztańczonymi ludźmi, jeźdźcami i brawlantami. Ale czy tak naprawdę?


Dziś spróbujemy zrozumieć, kim są Archanowie i skąd pochodzą? Czy są gangsterami "na wysokich drogach" czy bardzo pozytywnymi obywatelami? Jest kilka opinii w tej sprawie, a my zajmiemy się nimi.

Pusta spekulacja

Więc kim jest ten Arkharow? Naukowcy nazywają je kilkoma "pustymi" wersjami. Niektórzy uważają, że to słowo pochodzi od imienia rasy górskich kóz i owiec. Ale historycy obalają tę teorię, mówiąc, że biedne arhary górskie nie mają nic wspólnego z lekkomyślnością i złośliwością ludzi.

Jest jeszcze jedna opinia, co oznacza słowo "arharovets". Mówią, że ludzie, którzy mieszkają w Arkharowie, nazywają się w ten sposób. Ale w rzeczywistości nie ma takiego miasta na rosyjskiej mapie. Jest tylko wieś o podobnej nazwie – Arkhara, która znajduje się w regionie Amur, ale nie ma nic wspólnego z Arkharovami. A mieszkańcy nazywają Arkanarinami, ale nie Archanami.

Historia słowa

Więc to samo, co oznacza to słowo? Według historyków, Archarow pojawił się za panowania Katarzyny II. Wtedy właśnie mieszkał Nikolai Arkharow na świecie.

Dzieciństwo Arkharowa

W owych czasach tak często zdarzały się niesamowite opowieści o wznoszeniu, jak mówią, od błota do książąt. Nikolaj Pietrowicz, który urodził się w 1742 r., Mieszkał wśród domowych rabusiów. Spędziłem dużo czasu wśród chuliganów, walczyłem dobrze i mogłem mówić "suszarka do włosów". Bez szczególnego wykształcenia wojskowego, tylko dzięki danych fizycznych i umiejętności oratorskich, podniósł się do rangi Generalnej Piechoty. Chociaż zaczął się jako zwykły żołnierz piętnasty lat w strażach życiowych pułku przedwojennego.

Historycy twierdzą, że to on pomógł królowi wejść na tron i tłumić wiele zamieszek. Po stłumieniu buntu "plagi" w stolicy został mianowany na stanowisko głównego policjanta. Ale skąd się wzięło słowo, o którym dzisiaj mówimy, i kto nazywał się Archanami?

Tworzenie "zespołu"

Po spotkaniu Nikołaj Pietrowicz zebrał się wokół niego wielu przyjaciół i rówieśników. Większość z nich, jak mówi historia, była tego samego pochodzenia, co on sam. Ponadto zespół szefa policji miał sporo przestępców. Zespół Arkharova zaangażował się w tradycyjne ujawnianie kradzieży i przestępstw. Jednak metody stosowane w pracy nie były tradycyjnymi nazwami. Ogromna sieć gwizdek i pomocników cienia pomogła odkryć przypadki praktycznie w dniu popełnienia przestępstwa.

Szef państwa rosyjskiego często uciekł się do pomocy Arkharova i jego zespołu, gdy kradzież i rabunek miały miejsce w pałacu. Wszyscy wiedzieli, że sprawa z pewnością zostanie rozwiązana, gdyby zespół szefa policji był zaangażowany. Cały zespół został nazwany "arharovtsy". To znaczy, Arkharovsky – kto to jest? Jest to jeden z członków gangu zespołu Nikołaja Pietrowicza. Mówiło się, że potrafi po prostu emocji na twarzy podejrzanego, aby ustalić, czy dana osoba była winna popełnienia przestępstwa, czy też nie.

Zauważyło się, że pomimo stromej natury i szczególnych metod prowadzenia ich spraw Archarow był człowiekiem wykonawczym. Dlatego możemy powiedzieć, że Arkharow nie jest tylko poważną osobą o niekonwencjonalnym podejściu do rozwiązywania problemów, ale o osobie, która jest odpowiedzialna i dokładna.

Miejsce w historii

Eksperci twierdzą, że Arkharow zrobił wiele użytecznych dla stanu tamtych czasów, nie tylko praktycznie likwidując przestępczość w stolicy i poza nią, ale także zapobiegając skradzionemu skarbowi państwa. W owych czasach, jak mówią historycy, znów zapalono znaki świetlne uliczne, chociaż przed mianowaniem Nikołaja Petrowicza gubernator nie zdarzył się z powodu biurokratycznej kradzieży. W listach napisanych do niego przez cesarzową, czuje się szacunek i zaufanie. Historycy mówią, że ta postawa wobec podwładnych Katarzyny była dość rzadkim zjawiskiem.

Wspólny rzeczownik

Arkharovy był nazywany najlepszym w wyszukiwaniu. Ich sława rozprzestrzeniła się w tamtych czasach daleko poza Imperium Rosyjskie. Nawet główny oficer policji we Francji wysłał listy z entuzjastycznymi recenzjami na temat pracy zespołu Arkharova. Wtedy to słowo stało się domowym słowem i nie zejściło się z języków obywateli.

Ale jest minusem medalu (zdaniem ekspertów), co przyczyniło się do zapamiętania słowa "arharovets". Kto to jest? Kim był człowiek tak zwany, dla ludności kraju? Jeśli pierwsza połowa ludzi niemal idolizowała poszukiwania, na czele z Nikołajem Pietrowiczem, druga po prostu obawiała się i nie chętnie przyjmowała metod, za pomocą których ujawniono przypadki. Pułk powierzony mu zachowywał się zupełnie niegrzecznie i nieposkromiony. Środki służące przywróceniu porządku były dość surowe i surowe.

Stąd można powiedzieć, że słowo może oznaczać również niegrzeczne, snobistyczne i celowe. Człowiek, w jakikolwiek sposób, nawet ucieka się do okrucieństwa, idzie w jego stronę.

Taka sprzeczna pamięć została zachowana na temat tego człowieka, jego pracy i zespołu. Pomimo tego, że Pavel pierwszy wstąpił na tron, wygnany do pułku, chwila tego człowieka pozostała jeszcze żywa. I wspólne słowo "arharovets" mówi woluminów.