716 Shares 3240 views

odlewnia most

W 19 wieku rosyjska stolica północna – Petersburg – miał trudności z połączeń transportowych między centralnymi blokami miejskich i lewobrzeżnej dzielnicy Wyborg na prawym brzegu Newy. most pontonowy, okresowo zniszczone przez zamarzaniem, zadanie nie mogli sobie poradzić w końcu rada miasta zdecydowała się zbudować kapitał mostu połączyć odlewni Avenue od strony Wyborg. Projekt obiecał być skomplikowane, ponieważ odległość między bankami Neva wynosiła 400 metrów, a osiągnięta głębokość 24 metrów.


W 1871 roku ogłoszono konkurs na najlepszy projekt, zatytułowany „Foundry Most”. Nazwa przyszłego mostu było ze względu na fakt, że miał być kontynuacją Odlewnictwa Avenue. W ciągu dwóch lat, różnych firm-wykonawców został przedstawiony około dwudziestu projektów. Pierwszą nagrodę zdobyła brytyjska firma most-building „Westminster”, który oferował stosunkowo niedrogą czterech przęseł mostu, łuk, z dwóch odcinków ustawy rozwodu. Inżynierowie oferowanych kwaterunku Foundry Bridge, którego rozwód został przeprowadzony przez bardzo prostego schematu – toczenie. Początkowo zastrzeżenia do tego projektu nie było jednak półtora roku, Ministerstwo Kolei przedstawić kilka uwag dotyczących budowy podpór mostowych i na przedstawiła swoje wątpliwości co do wiarygodności obliczeń finasovogo programu zapewnienia.

W „Westminster” zostało poprawione i odrzucony, a Foundry Most wręczył płk A.E.Struve. Zgodnie z umową, budowa mostu została ustalona przez okres czterech lat. Umowa została podpisana, chociaż niektóre elementy podniesione pytania urzędników państwowych. Struve nalegał na zakup konstrukcji metalowych w Anglii, chociaż rosyjski żelazo nie było gorzej, a nawet lepiej niż angielski na szeregu wskaźników. Jednak odłożenie budowy mostu nie było już możliwe, dlatego, położył pierwszy kamień w sierpniu 1875 – Odlewnia Most otrzymał start w życiu. Konstruktorzy są natychmiast do czynienia z poważnymi problemami. Podwodne warstwy gleby w tej części Newą były całkowicie nieprzydatne do montażu słupów, gliniane Masy nie trzymać kamień, a fundacja płynął.

Primer dopuszczalna twardość była głęboka dziesięć metrów, ale jest niesamowita ilość materiału do głębokości posadowienia tridtsatimetrovoy nie stoją żadnych szacunków. Dlatego zdecydowano się wycofać kilka pierwszych warstw zasady Box – wydrążoną strukturę blach spawanych w zamkniętej butli lub sfery. Jednak zbyt kasetony okazało nie wszystko jest sprawne, łóżko rzeka została dosłownie usiane ogromnymi głazami i zatopionych statków. Aby zainstalować kesonu na odpowiednią głębokość, konieczne jest, aby usunąć go pod łóżkiem, ale to było piekło pracy. Pracownicy zabity na moście codziennie instalacji dziesiątki podporach. Ostatecznie kilka kasetony były jakoś zainstalowany, po którym rozpoczęły się prace ładowania ich z kamieni. Koszt mostu z powodu niewiarygodnych trudności technicznych podniesionych w połowie. Jednak budowa jest stopniowo wraca do pozory rytmie, wkrótce można było zobaczyć wyniki. Wzniesiona pięciu łukowych przęseł sześć służyły jako nastawna część mostu. We wrześniu 1879 roku budowa została zakończona z opóźnieniem dwumiesięcznym i A.E.Struve uzyskał rangę generała.

Dzisiaj rozwód Foundry Bridge – ulubiony widok Petersburgers i gości stolicy północnego.