339 Shares 6040 views

Historyczne filmy o starożytności

Gatunek historyczna jest jednym z najbardziej popularnych w kinie światowym. W całej historii swojego istnienia został stworzony ogromną liczbę filmów z udziałem różnych epok. W ostatnich latach można zaobserwować filmy wojenne, filmy o średniowieczu, a także o wiele bardziej starożytności. Ostatnią opcją jest najtrudniejsza do kierowania, jak dotąd nie jest tak łatwo oddają atmosferę tego okresu. zestawy dużych i kostiumy są wykorzystywane do tworzenia filmów historycznych, dzięki którym reżyser jest w stanie odtworzyć epokę jak najdokładniej. Często ważną rolę w filmach tego gatunku odgrywają dużą skalę bitew i walk, które wykorzystują do tworzenia dodatki, których liczba może być nawet kilka tysięcy osób. Specjalnie dla Was zebraliśmy najlepsze filmy o starożytności. Mamy poruszył zarówno do pracy zagranicznej i krajowej.


„Spartakus”

Więc, co jest zalecane do oglądania filmów o starożytności (historical)? Porozmawiajmy o jednym z największych arcydzieł wielkiego amerykańskiego reżysera Stenli Kubrika, który w czasie swojej kariery pracował w wielu gatunkach. „Spartakus” usuwa się z niespotykaną dotychczas skalę. Zrobić film dużo pieniędzy zostało zainwestowanych. W rezultacie mamy jeden z najlepszych historycznych dramatów. Fabuła rozgrywa się w czasach rzymskich. Fabuła obraca się wokół człowieka imieniem Spartacus, która opracowała nie jest najbardziej prosty los. On jest niewolnikiem, od rana do przymusowej pracy w nocy pod palącym słońcem. Ze względu na ich fizycznym przygotowaniu i pragnieniu wolności, był w stanie wytrzymać wiele poważnych badań na jego drodze. W rezultacie, był postrzegany przez ludzi, aby zorganizować gladiatorskich walk. Ich istotą jest w walce między dwoma wojowników. Zwycięzcą jest ten, kto zabija swojego przeciwnika. Wszystko to odbywa się dla rozrywki bogatego społeczeństwa. Spartak jest w stanie przejść przez wszystkie testy na swojej drodze? Najbardziej uderzającą w tym filmie inscenizacji walk. Pomimo faktu, że film jest już pół wieku, to nadal wygląda spektakularne. Końcowa scena bitwy z udziałem armii tysięcy jest również imponująca.

"Ben-Hur"

To, oczywiście, nie chodzi o niedawnego remake'u, nakręcony przez naszego rodaka Timur Bekmambetov, i oryginalnego filmu, który pojawił się na świecie wycofana wielu dziesięcioleci. Film zdobył ponad 11 nagród „Oskara”, a za kilka lat uzyskała status klasyki. I nawet teraz, film jest w stanie przekonać widza z inscenizacji. Fabuła obraca się wokół dwóch młodych mężczyzn, którzy kilka lat temu byli najlepszymi przyjaciółmi. Ale w końcu los oddziela je. A teraz, po tak długim czasie, musieli spotkać się ponownie. Ale teraz znajdują się one po przeciwnych stronach. Główny bohater zrobi wszystko, aby uratować bliskich i odzyskać wolność. Będzie to znacznie trudniejsze. Pomimo imponującej długości trzech i pół godziny, film „Ben-Hur” wygląda za jednym zamachem i nie nudzić podczas oglądania.

"Gladiator"

„Gladiator” – bardzo godny cechą film historyczny o czasach starożytnych. Jest to kolejna dobrze znana historia walki gladiatorów, to już dawno stał się klasykiem współczesnego kina. Dyrektor Ridli Skott się notorycznie. udało mu się usunąć jedną ze swoich największych arcydzieł karierze i uderzył widzom wspaniałych scen inscenizacja walki. Fabuła obraca się wokół wojownika o nazwie Maximus, który spędził wiele lat z dala od domu, walcząc o swoich ludzi. A teraz, gdy wojna się wreszcie skończyła, był w stanie wrócić do domu, gdzie czekał na ukochanej żony i dzieci. Ale po przyjeździe był obliczu okrutnej niesprawiedliwości. Jego rodzina zabity, a Maximus jest zniewolony. Bo to sprawia, Gladiator – mężczyzna, zmuszony do zabijania innych żołnierzy z rzędu. Będzie mógł znaleźć wolność i ukarać tych, którzy złamał życie?

"Braveheart"

W epoce kaset VHS, ten obraz ruchu zyskała niespotykaną popularnością w naszym kraju. Mel Gibson był w stanie usunąć niezwykle barwny i dramatyczny film, który zmienił kino zawsze. Pomimo pewnych historycznych nieścisłości, to wygląda całkiem prawdopodobne. Wydarzenia rozwijają się w Szkocji. W tamtych czasach ludzie przechodzą nie jest to najlepszy okres w swojej historii. Brytyjczycy zrobili wszystko, co możliwe, aby uczynić życie Szkotów w piekle. Ale wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się dzielnym człowiekiem, mógł unieść całe powstanie. I mimo liczbowej wyższości angielskiego, szkockiego ludzie będą walczyć o swoją wolność do ostatniej kropli krwi …

„Aleksander Newski”

filmy fabularne o starożytności zostały usunięte i krajowy przemysł filmowy. Sergey Eyzenshteyn – osoba ma ogromny wpływ nie tylko na Radzieckiego, ale także dla całego światowego kina w ogóle. Zrobił kilka wspaniałych dzieł, które dziś zajmują wysokie stanowiska w różnych szczytach najbardziej znaczących i wybitnych filmów wszech czasów. „Aleksander Newski” – epickie dzieło, które mówi o dzielnego wojownika, który prowadził swój lud do zwycięstwa nad najeźdźcą, próbował przejąć nasze terytorium. Trudno uwierzyć, że ten film wyszedł ponad siedemdziesiąt lat temu. Może bez tego nasze filmy kina będzie już zupełnie inny sposób.

„Andriej Rublow”

Filmy o historii Rosji od czasów starożytnych popularnych wśród publiczności krajowej. „Andriej Rublow” – najbardziej skandaliczny, ale w tym samym czasie, innowacyjne kino Andreya Tarkovskogo. Obraz ruchu jest dotknięte era stałej walki i późniejszym jarzma Mongol-tatarskie. Fabuła obraca się wokół słynnego malarza Andriej Rublow, który w poszukiwaniu siebie i sens życia, oglądając po całej grozy, co się dzieje w Rosji. W filmie jest kilka scen, z powodu których film został zakazany przez wiele lat w ZSRR. Ale za granicą, jak to często bywało w tamtych latach, film Tarkowskiego stał się hitem w ciągu nocy. Niestety, w naszym kraju, praca z tym człowiekiem jest nadal nieco zaniżone.

"Viking"

Ten film był najdroższy w historii Rosji. Przy jej tworzeniu nie zostały wydane środki, które mogłyby być przedmiotem zazdrości wielu innych krajach. W rezultacie otrzymaliśmy niezwykły epickiej sagi księcia Włodzimierza. Reżyser postanowił pokazać nam historię o tym, jak Rosja stała się chrześcijanką. Chrzest Rosji zostało poprzedzone znacznej liczby krwawych bitew i wydarzeń, które doprowadziły do decyzji Vladimir. Znajdziecie na dużą skalę i raczej krwawy film, który pokazuje dawne dni bez upiększeń.

„Odyseusz”

Hollywood arcydzieło jednego z najlepszych rosyjskich reżyserów – Andrei Konchelovskogo. Jest on jednym z niewielu ludzi, którzy kiedykolwiek pracował w Ameryce i sprawiają, że jest to ogromny sukces. On stworzył kilka dużych i udanych filmów w kinach na całym świecie. Ale głównym arcydzieło swego twórczego okresu bez wątpienia można nazwać „Odyssey”. Fabuła obraca się wokół słynnego bohatera mitologii greckiej, który musiał przejść niesamowitą drogę przed powrotem do ojczyzny po kolejnej bitwie. Na swojej drodze spotyka wiele przeszkód, które na zawsze zmieni jego miejsce stałego spojrzenie na życie.

„13 wojownik”

Jakie inne godne uwagi filmy o dawnych czasach? Fiction, fantasy, przygodowe. Wszyscy obecni w tym ekscytującym filmie akcji. Główny bohater – to udane poeta, który wiedzie beztroskie życie w cywilizowanym Wschodzie. Ale jeden błąd prowadzi do poważnych konsekwencji. Za karę wygnał na północy, gdzie ludzie nadal żyją w dzikich ustaw. W wyniku tego, że znalazł się w społeczeństwie Wikingów, którzy codziennie angażują się w krwawych bitew i nie rozstawać się ze swoim mieczem. Główny bohater będzie musiał stanąć po ich stronie, aby chronić wioskę przed nieznanym złem, i potężny, zbliża z zewnątrz …

„Rzym”

Jeden z najdroższych i popularnego serialu telewizyjnego z ostatnich dziesięciu lat. Wydarzenia rozwijają się w ciągu kilku lat przed nadejściem ery. Fabuła obraca się wokół wielkiego rzymskiego zdobywcy Yuliy Tsezar, który przeszedł przez wiele walk, zanim zdążył zrobić wielkie imperium Rzymu. Ale w Senacie, nie wszyscy uważają go za człowieka godnego przejąć tron. pojąć ich przygody, które mogą na zawsze zmienić bieg historii …

„Wikingowie”

Być może najlepszym do tej pory, historycznej serii, w której twórcy udało się uchwycić atmosferę tamtych dawnych czasach, gdy Wikingowie zaczęli podbój ziemi i rozwijać swoje gospodarstwa. Byli nieustraszeni wojownicy, którzy byli gotowi poświęcić swoje życie dla swojej sprawy. Fabuła obraca się wokół show „Wikingowie” jest jednym z największych wojowników swego czasu, który jest przyszłość będzie czekać naprawdę niesamowite wydarzenie …

Zamiast epilogu

Oczywiście, to nie wszystkie filmy historyczne i serial o starożytności. Istnieje wiele godnych opus historycznych, które z pewnością zasługują na uwagę widza. Ale prace te, naszym zdaniem, wyróżniać, i odegrał kluczową rolę w rozwoju tego gatunku. Dlatego zalecamy, aby wyświetlić wszystkie powyższe.