880 Shares 7575 views

silnik samochodu. Więc czy jest to skomplikowane?

silnik samochodu – to jego serce, które zatrzymuje się, jak wiadomo, nieuchronnie prowadzi do śmierci. Aby nie stało żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, dla napędowy potrzebuje stałej opieki i środków profilaktycznych w odpowiednim czasie wymiany smarowych materiałów chłodzących, elementów filtrujących.

Silniki są podzielone na kategorie w zależności od wielkości, rodzaju paliwa, moc, w zależności od klasy pojazdów , na których są zainstalowane. Według drugiego kryterium można wyróżnić wiele podkategorii: gaźnik, wtrysk paliwa, z wtryskiem mechanicznym lub elektronicznym, z centralnym lub rozpowszechniane. Silniki pracujące na oleju napędowym, charakteryzujące się wyższą wydajnością niż benzyny, odpowiednio, mają lepszą wydajność przy tej samej objętości roboczej.

Objętość robocza – objętość, która jest uwalniana podczas instalowania tłok w dolnym punkcie martwym. Aby go znaleźć, trzeba przesunąć tłok pomnożonej przez jego powierzchni. Aby pojazd pracuje stale, bez zakłóceń i wibracji, cylindry są połączone w bloki, a ponadto, co zwiększa moc i efektywność.

Rozważmy zasadę działania silnika spalinowego wewnętrznego bloku, który ma cylinder 4. Dlaczego 4? Ponieważ pełny cykl nowoczesnych silników ma 4 cykli zegara, więc są one nazywane 4-suwowy. Załóżmy, że silnik następującego schematu: 1-3-4-2.

Bary mają nazwy w celu: spożycie, kompresja, udar i gniazda zasilania (wylot). Tak więc, według schematu na pierwszym cylindrze, gdy pierwszy środek, drugi – drugi, trzeci – czwarty czwarty – trzeci. Niespójność ostatni podyktowane takim stanie, że skok został osiągnięty w jednym cylindrze. Ma to na celu zapewnienie, że praca silnika była jednolita. Pozwoli to przedłużyć żywotność urządzenia.

Aby silnik wytwarza pełnej mocy wymaga dokładnego wykonywania wszystkich procesów, takich jak wtrysk paliwa, który może przepływać przez zawory wlotowe lub przez iniektor pod wysokim ciśnieniem, iskra w elektrodami świecy zapłonowej, lub zapalenie ciśnieniem mieszankę jak w przypadku oleju napędowego silniki, a także otwierającym zawór wylotowy do odprowadzania gazów spalinowych.

Ponadto, należy zwrócić uwagę i takie „drobiazgi”, jak jakość tankowania. Słowo nie jest daremny w cudzysłowie, ponieważ ten czynnik jest bardzo ważny, więc zanim jakiekolwiek ustawienia silnika powinno zapewnić zalanego paliwa, zwłaszcza oleju napędowego, ponieważ wielu zagranicznych samochodów do krajowego dość wybredny lokalny.

Silnik samochodu potrwa dłużej, jeśli jest się rozgrzać przed jazdą. W tym celu pożądane jest, aby ustawić podgrzewacz, od momentu uruchomienia urządzenia, gdy jest poniżej 20, a temperatura ogrzewania do 90 odpowiednik biegu roboczego 500 km, co jest dość długa podróż.

Z powyższego wynika, że stosowanie się do prostych zasad działania i wykorzystania sprawdzonych paliw, smarów chłodzących i przewodów płynu, w celu zwiększenia zasobów bloku.