708 Shares 7417 views

Najlepsza maść na dnie moczanowej

Dna moczanowa jest chorobą prowokuje powstawanie osadów na stawy i kości. Często choroba jest przewlekłą. Zewnętrznie, odroczenie nie może być szczególnie zauważalny. Jednak pacjent z tą chorobą może poczucie dyskomfortu. Często pacjentka ma nagłe napady bólu i znacząco zwiększa temperaturę.


Ostatnio wiele stali stosowane maści dna podczas zaostrzenia. Gotowe produkty można kupić w aptece. Ale istnieją recepty maści przeciwko chorobie oraz w tradycyjnej medycynie. W takim przypadku, lek może być przygotowany w sposób niezależny. Co maści stosowany w dnie moczanowej?

Objawy dny moczanowej

Dna moczanowa – choroba podstępna, która stopniowo niszczy tkanki stawowej. Jest taka choroba w wyniku naruszenia procesów metabolicznych w organizmie. W wyniku tego zjawiska zaczyna gromadzić się w tkankach kwasu moczowego w dużych ilościach.

Pierwszy stawu dużego palca. Przejawia się to jego stopniową deformację. W tym przypadku, pacjent musi silnego bólu, który występuje w wyniku procesów zwyrodnieniowych. Ponadto ograniczona ruchomość stawów. Skóra w tkankach dotkniętych stać fioletowy. Ból gorzej w nocy.

Charakterystyka terapii choroby

Kiedy manifestacja objawów chorobowych, wielu lekarzy zaleca się stosowanie maści. Jeśli czas nie rozpocząć leczenie, składnik strukturalny stawu stopniowo zaczyna się rozkładać, co prowadzi do niepożądanych skutków. Częściej zaniedbana choroba prowadzi do inwalidztwa.

W leczeniu takich chorób, jak dna moczanowa, zintegrowany. Zwykle specjaliści nie zalecają tylko maści do stosowania miejscowego, a specjalne leków w postaci tabletek, a także trzyma różnych procesów fizjologicznych. Jedynym sposobem, aby przezwyciężyć chorobę i uzyskać wynik pozytywny.

Co do maści, są one zaprojektowane w celu łagodzenia bólu i zapalenia umiejscowionego w stawu i tkanek wokół niego. Takie leki mają jedynie lokalny zasięg oddziaływania. Masi szybko wnikają w skórę, a następnie do tkanki dotkniętej dna. Jednak trzeba je stosować w połączeniu z innymi lekami, ponieważ kiedy stosowane samodzielnie są nieskuteczne.

„Diklofenak”

„Diklofenak” – maść na podagrę, które najczęściej przepisywany. Popularność leku mogą być wyjaśnione przez kilka czynników:

 • Stosunkowo niski koszt;
 • skuteczność;
 • znieczulenie;
 • Działanie przeciwzapalne.

Główny składnik aktywny lek, – diklofenak sodu. Składnik ten może znacznie poprawić stan pacjenta, jak również w celu wyeliminowania głównych objawów choroby. Miejscowe leki czy źle torturowanie dna. Maści, których leczenie może być prowadzone w domu, jest stosowany do stawu i równomiernie. Nałożyć niewielką ilość środka powinna być do trzech razy w ciągu dnia.

produkt naturalny „Fulfleks”

Ta maść na podagrę posiada unikalny i całkowicie naturalny skład. Do wytwarzania leku „Fulfleks” wzięte podstawy rośliny. Jest to jeden z najlepszych maści w leczeniu dny moczanowej. Struktura takiego leku obejmują kory brzozy, Meadowsweet, kasztanowca kory wierzby i pachnący Martin. Ponadto, zastosowanie olejków eterycznych z jałowca, szałwi i eukaliptusa. Lek ma szereg właściwości:

 • zmniejsza zapalenie tkanki;
 • To eliminuje ból stawu;
 • Eliminuje zaczerwienienie i obrzęk tkanek.

„Fulfleks” to bezpieczny lek, który nie ma żadnych przeciwwskazań. Tylko składniki roślinne stosowane do ich produkcji. Z tego powodu maść jest często przepisywany kobietom w ciąży cierpiących na podagrę. Nawet w zaawansowanym stadium choroby lek może znacznie złagodzić stan pacjenta i wyeliminować objawy choroby i zapobiec jego dalszemu rozwojowi.

Zmniejszyć stan zapalny i ból „indometacyna”

Co maści przepisywane dna moczanowa? Dzięki tej choroby zaleca się stosowanie żelu „indometacyny”. Jest to niesteroidowy lek, który jest w stanie usunąć obrzęk, aby wyeliminować stan zapalny i złagodzić ból. Wystarczy, aby natrzeć na tym terenie na codzień w niewielkiej ilości narkotyku. Należy przeprowadzić procedury dla maksymalnie 3 razy w ciągu dnia.

Pomimo skuteczności takiej maści do dny ma skutki uboczne, w tym:

 • spalanie;
 • zaczerwienienie skóry;
 • świąd;
 • wysypka.

Rosyjski maść „Bystrumgel”

Bardzo często przepisywany tę maść na nogach z dną moczanową, urazowe choroby naczyń, zapalenie kaletki, zapalenie stawów, problemy z więzadeł i mięśni. Lek „Bystrumgel” wykonana przez rosyjską spółkę. Taki preparat wykazuje działanie przeciwzapalne.

Niewielka ilość maści należy ścisnąć z rury, a następnie łagodnie w odniesieniu do obszaru problemów. Lek należy rozdzielić ostrożnie. W celu przeprowadzenia takiej procedury jest zalecany do trzech razy w ciągu dnia.

Maść z ibuprofenem „obowiązek”

Jest odą popularny maść. Podczas zaostrzenia dny moczanowej istnieje silny ból. Aby je wyeliminować, lekarz może przepisać maść „dług”, który jest wykonany na bazie ibuprofenu. Taki lek zmniejsza obrzęki tkanek, zmniejsza zapalenie stawów, a także zwraca pacjenta normalnego ruchu.

Warto zauważyć, że lek „dług” jest często przepisywany w leczeniu dny moczanowej u kobiet w ciąży. Może być również stosowany w leczeniu choroby u dzieci starszych niż 14 lat. Podobnie jak większość maści, „dług” należy stosować tylko zewnętrznie. niewielką ilość kremu do stosowania na obszarach dotkniętych i rozprowadzać równomiernie. W ciągu kilku dni wymagana do czterech takich procedur.

terapia maść „dług”, nie przekracza 1 miesiąca. W przypadku braku poprawy, lekarz może zalecić zmianę leków.

maść bursztynowy

Wielu lekarzy zaleca się stosowanie butanodiowy maści wyeliminować ból dna. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zwiększa ruchomość stawu. Ta maść jest dobrze łagodzi dyskomfort dny moczanowej i łagodzi ból.

Podczas zaostrzenia bursztynowy zaleca się stosowania maści z zapaleniem stawu, delikatnie i równomiernie rozprowadzenie. Tylko niewielka ilość leku, aby wyeliminować ból. Przeprowadzić procedurę polecaną dwukrotnie w ciągu dnia. Wcierać maść nie jest konieczne. Po jego stosowania nakładać bandaż gazy. Leczony obszar należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Vishnevsky maść na dnie moczanowej

Do leczenia dny mazidła jest używany – jest bardziej płynny maść Vishnevsky. Taka konsystencja pozwala lek bardziej równomiernie rozprowadzać go na obszarze zagrożonym. Z tego powodu pacjent stosując lek niemal bez względu na stawu pacjenta, nie powodując występowanie bólu. Kompozycję leku obejmują:

 • xeroform – 3%;
 • smoła – 3%;
 • olej rącznikowy – 94%.

Dlaczego znika dna? Dobra maść z tą chorobą – Vishnevsky maść. Ze względu na swój skład, możliwe jest usunięcie objawów choroby. Gdy leczenie skojarzone można usunąć pogorszeniu. Maść Wiśniewski posiada unikalne właściwości. Ten lek:

 • przyspiesza proces regeneracji tkanki;
 • uaktywnić wszystkie procesy mikrokrążenia krwi;
 • Ma działanie immunomodulujące;
 • Ma działanie bakteriobójcze;
 • łagodzi procesy zapalne;
 • Ma działanie antyseptyczne.

W leczeniu dny moczanowej należy zastosować do obszaru dotkniętego niewielką ilość maści Wiśniewski, równomierne rozprowadzenie. Po tym, leczony obszar jest zalecany do stosowania bandaż i naprawić go z bandażem. W celu przeprowadzenia takiej procedury powinny być do trzech razy w ciągu dnia.

Charakterystyka stosowania maści Vishnevsky

Vishnevsky maść na podagrę zaleca się stosowanie kursów jako aplikacja jednorazowej nie całkowicie usunąć objawy. Ponadto lek ma przeciwwskazań. Ten lek nie powinien być stosowany dla tych, którzy cierpią na choroby nerek, dna moczanowa jest sprowokowany. To z tego powodu przed użyciem Vishnevsky maści należy skonsultować się ze specjalistą. Samoleczenia w tym przypadku, może tylko pogorszyć stan pacjenta.

Vishnevsky maść może powodować rozwój działań niepożądanych, w tym:

 • Reakcja alergiczna objawia się podrażnienia skóry;
 • swędzenie i wysypka w zakresie stosowania leku;
 • zaczerwienienie skóry.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy zaprzestać używania produktu i skonsultować się ze specjalistą. Nie jest konieczne do samoleczenia i wybrać maść z ostrej dny moczanowej. Zły lek może spowodować rozwój niepożądanych konsekwencji.