541 Shares 9593 views

Dzień Armii Rosyjskiej. Dzień rosyjskiej armii i marynarki

23 lutego obchodzony jest święto tych, którzy służyli lub wciąż w armii rosyjskiej i wojska lotnicze. Ważną datą jest obchodzony nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach: Białorusi, Kirgistanu i innych.


Co to jest rosyjskie siły zbrojne?

Tuż przed przystąpieniem do opisu tego święta jako dnia Armii Rosyjskiej, konieczne jest wyjaśnienie, że termin oznacza. Jest to organizacja wojskowa stan naszego kraju. Jest on przeznaczony:

 • w celu odparcia agresji na tle kraju;
 • do zbrojnej obrony integralności terytorialnej i nienaruszalności terytorium kraju;
 • do wykonywania zadań o znaczeniu międzynarodowym, zgodnie z umowami.

Jaki jest Navy?

Ten oddział Sił Zbrojnych. Jego celem jest:

 1. Prowadzenie operacji bojowych na morzu i oceanie.
 2. Wojskowe w celu ochrony swoich interesów morskich i kraju.

Rosyjska marynarka jest w stanie:

 1. Zniszczyć wrogie ugrupowania militarne morza i zasad.
 2. Zakłócić wroga komunikacji morskiej.
 3. Dostarczyć ataków nuklearnych przeciwko celom w ziemi wroga.
 4. Każda pomoc do sił lądowych, etc ..

Jak widać z powyższego, armii i marynarki są ze sobą ściśle powiązane. Marynarze i żołnierze, podoficerów i chorążych, oficerów, generałów i Admirals … Dzień armii rosyjskiej – to jest ich święto. Obecne pokolenie musi powiedzieć dziękuję spokojnego życia i spokojnego nieba nad głową, i być wdzięczny tym, którzy walczyli za swój kraj w tych latach.

Nowoczesna armia rosyjska

Słusznie uznał, że wojska rosyjskie – najsilniejszy na świecie. Zgodnie z jednym z magazynów na parametry zestawu sił zbrojnych naszego kraju zajęli drugie miejsce potęgi bojowej po Ameryce. Armia rosyjska jest lepsza od całego świata w liczbie czołgów i broni jądrowej. Rosyjska armia mobilizacja zasobów szacowana jest na 69 milionów dolarów. Man. Odsetek kompletności naszych sił zbrojnych na wiosnę 2015 jest tylko 82%, to znaczy, że brak personelu jest stosunkowo niewielka – około 200 tysięcy osób ..

Nowoczesne siły zbrojne Rosji utworzona 7 maja 1992 na podstawie dawnych radzieckich sił zbrojnych. W tym czasie liczba personelu armii były około 2 Millina 900000 osób. Liczba pracowników Federacji Rosyjskiej w czasie ustalonym przez dekretem prezydenckim.

Siły zbrojne armii rosyjskiej, czy aktualnie posiadamy w magazynie największe na świecie zapasy broni masowego rażenia.

Historia rosyjskiej armii

15 stycznia 1918 (28 starego kalendarza), VI Lenin podpisał dekret o organizacji pracowników i Chłopskiej Armii Czerwonej. Po powstała Red robotników i chłopów Flota. 22 lutego tego samego roku, podczas ofensywy niemieckiego imperializmu wydał dekret vozvanie. To brzmiało jak „socjalistyczna ojczyzna jest w niebezpieczeństwie”.

23 lutego 1918 w dużych miastach Rosji, takich jak Piotrogrodzie, Moskwie, wieców były ogromne. Nazywano ich masy pracujące do obrony państwa radzieckiego. Data ta została oznaczona przez masywną wpisu ochotników w szeregi Armii Czerwonej. Również, że dzień był początkiem szerokiej formacji swoich zespołów i części.

23 lutego to dzień rosyjskiej armii i marynarki. Wcześniej był to dzień Armia Czerwona (do 1946 roku), to była data wojsk radzieckich. To święto jest obchodzone na cześć wielu wzlotów narodu radzieckiego w zakresie ochrony kraju Sowietów i odważny opór wrogów Armii Czerwonej.

Podczas jego tworzenia, wojska rosyjskie stały się znacznie silniejsza, nie były one na niczym z całej armady najeźdźców i ich zwolenników. Było to Armia Czerwona była w stanie wygrać wojny domowej. Sekret wszystkim zwycięstwo – jest wysoki duch moralny ludzi. Żołnierzy i oficerów strzeżone resztę swoich współobywateli, a podczas testu wybraliśmy się na ataku na przyszłość i ich dzieci, wnuki i prawnuki.

Dzień Obrońcy Ojczyzny

Było to 23 lutego 1918 roku Armia Czerwona otrzymała swój chrzest bojowy w Narva i Pskowa. Dlatego, Dzień Obrońcy Ojczyzny (ostatni dzień Armii Rosyjskiej) zasłużony najważniejsze święto Federacji Rosyjskiej. To nie znaczy, że w dniu 23 lutego – symbol rosyjskiej wojowniczości. Jest to hołd dla tych, którzy zalecał spokój, wolność i niepodległość ojczyzny.

Bohaterstwo armii rosyjskiej

Podczas wojny Związek Radziecki, ze względu na jego Sił Zbrojnych, został zwycięzcą w śmiertelnym boju z faszyzmem światowej. Czerwony sztandar z Rosji powstał pod zrujnowanym Reichstagu. Skomponowane piosenki i wiersze na Dzień Rosji wojsko, które gloryfikują bohaterskie wyczyny obrońców Ojczyzny.

Podczas II wojny światowej w 1941-45. Dwadzieścia sześć żołnierze Armii Czerwonej jeszcze powtórzono ten sam wyczyn pilot myśliwca A. Maresiev. Podczas wojny żołnierze i oficerowie popełniono około 600 samolotów, 16 morza i 160 baranów pancernych. W czasie wojny żaden statek nie łódź podwodna nie jest obniżona flagę przed wrogiem. Byli silni duchem, i nie bali się wroga. Takie masowe bohaterstwo nie wiedziałem i nadal nie wiem, nie ma armii innych krajów.

Przez lata obchody ojczyzny Obrońców napisanych przez więcej niż jednego scenariusza wypoczynkowego. Dzień Rosji Armia jest powszechnie obchodzony w państwie rosyjskim. Wyczynach bojowych i rewolucyjnych tradycji narodów Rosji i wojownicy przedstawione w licznych filmach, rzeźb, obrazów, dzieł literackich i innych.

23 lutego

Od wczesnych 2000s, Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej w dniu 23 lutego zdecydował, że w Rosji ta data jest uważana za dzień wolny od pracy. Wcześniej był to zwykły dzień, jak każdy inny. Dzień Rosji Army był obchodzony jako Dzień Obrońcy Ojczyzny dopiero po przyjęciu ustawy „w dniach Military Glory Days (zwycięstwa)” w 1995 roku.

Dzień Armii Rosyjskiej dzisiaj

Dziś jest to nieformalny i jednocześnie świętem narodowym dla wszystkich ludzi. Obchody 23 lutego jest zawsze ten sam scenariusz. Dzień Armii Rosyjskiej obchodzone jest przez wszystkich w miejscu pracy, rodzin i firm.

W tym dniu, pogratulować i piękne kobiety:

 1. Weteranów.
 2. Żołnierzy.

Szkoły odbywają cześć armii rosyjskiej Day – Dzień Obrońcy Ojczyzny. Celem tego wydarzenia:

 1. Formacji szkolne patriotyzmu.
 2. Uogólnienie i znajomość specyfiki rosyjskiej armii.

Jeden z moskiewskich tradycji tego święta – uroczystej ceremonii w murach Kremla i układania wieńców i kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Prezydent przybywa Alexandrovsky Garden, a także szefa parlamentu, liderzy organizacji i partii politycznych, dowódców wojskowych i innych. Po chwili ciszy, brzmi hymn Federacji Rosyjskiej. Następnie pochód przechodzi Honor Guard.

Wszędzie świąteczne imprezy poświęcone tej pamiętnej daty, koncerty, rajdy. Wieczorem we wszystkich większych miastach Rosji dać fajerwerki. Ten dzień hołd dla heroizmu i poświęcenia obrońców naszego kraju. Dla większości Rosjan, Rosja Day Defender – to bardzo ważna data. Twierdzenie to około 80% wszystkich badanych.

Zebrane szczere gratulacje dla żołnierzy i oficerów obecnie służą rosyjską armię i emerytowanych wojskowych. Że dasz obowiązek Ojczyzny i zawsze chętny do bezinteresownej walki o interesy naszego narodu, dla jego świetlanej przyszłości dla swoich dzieci, a pokój na ziemi.