642 Shares 8409 views

Nowe urządzenie umożliwia głusi „słyszeć” poprzez język

Od momentu powstania, implantacja ślimaka pomogło wiele, aby uczynić życie lepszym. Pozwoliło to osób niesłyszących oraz osób cierpiących na utratę słuchu postrzegać dźwięk. Ale, niestety, opracowano urządzenie nigdy nie było idealne. Po pierwsze, są one odpowiednie jedynie dla pewnych form głuchoty, a po drugie – istnieją setki tysięcy dolarów.


Ale teraz, być może, dla wszystkich ludzi, którzy są w stanie usłyszeć, było bardziej opłacalne alternatywy na horyzoncie. Naukowcy z Colorado State University (CSU) wymyślić nowy sposób, aby osiągnąć ten sam rezultat. Ich rozwój – to urządzenie, które pozwala użytkownikom na „słyszeć” język.

Teraz język może zastąpić uszy

System nie przywraca słuch i przetwarza dźwięki na wibracje o różnych formach. Wibracje te mogą być odczuwalne w język. Funkcja ta pozwala użytkownikowi na interpretowania dźwięków i słów. Z zalet nowej technologii można zidentyfikować, że byłoby znacznie tańsze niż implantów ślimakowych. Ponadto samo urządzenie autonomiczne, więc nie ma potrzeby operacji na jego wykorzystanie.

Jak to działa?

implanty ślimakowe i słuchowe działają zupełnie inaczej. W drugim przypadku, urządzenie wykrywa tylko zwiększa dźwięk. Jak implanty ślimakowe, zostały one włączone do uszkodzonej części ucha i bezpośredniej stymulacji nerwu słuchowego. dźwięki środowiska są rejestrowane mikrofonu, a następnie analizowane przez procesor mowy. Informacje uzyskane przekształca impulsy elektryczne, które są następnie wysyłane do innych części nerwu słuchowego. Przyzwyczajenie się do implantu zajmuje trochę czasu, ale w końcu użytkownik zaczyna rozpoznawać różne sygnały jako specyficzne dźwięki lub słowa.

Urządzenie utworzony CSU działa w podobny sposób. Jedyna różnica jest w sposobie konwersji dźwięki na impulsy. Jako łącznik łączący służy Bluetooth słuchawki. Przez niego dźwięki są przesyłane do procesora, gdzie są one przekształcane w impulsy, które tworzą słowa. Zamiast stymulować nerw słuchowy, sygnały są następnie wprowadzane do specjalnego zamka, który musi być łatwy w ustach. W rezultacie, jak organizm odbiera informacje, działa jako język. Małe elektrody w urządzeniu za pomocą jego impulsów stymulujących próbek. Nerwy, które są w języku, aby odpowiedzieć na te oddziaływania i przekazuje odebranych sygnałów do mózgu.

Opis technologii

„Niektórzy ludzie porównują uczucie obecności bąbelków szampana w ustach” – powiedział inżynier i kierownik projektu Dzhon Uilyams.

Oczywiście, aby sprawić, że język i mózg pracują razem, trzeba potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy regularnych ćwiczeń. W rezultacie, prędzej czy później, mózg zaczyna rozpoznawać jak użyteczne mrowienia informację dźwiękową. W ogóle, po prostu trzeba się przyzwyczaić – a potem „słuchać” swojego zdrowia!

Powodem naukowcy postanowili zrobić urządzenie, które działa poprzez stymulację językowych – tysiące nerwów, które przechodzą przez ciało. Nasz mózg interpretuje bardzo dobrze złożony sensorycznej transmitowany z nich.

Obecnie urządzenie ma dość imponujące rozmiary, ale jego twórcy nadzieję, że w końcu utworzyć film, który nie będzie widoczny podczas użytkowania. Naukowcy uważają też, że instrument nie powinien kosztować więcej niż 2000 $.