531 Shares 6821 views

Jak poprawnie stosować witaminę E w kapsułkach

Teraz każdy ma plotkę o terminach "wolne rodniki" i "przeciwutleniacze". Faktycznie te zjawiska są antagonistyczne względem siebie. Ale dla zdrowia ludzi, były to trucizna, a te ostatnie są potężnym antidotum. Tutaj witamina E i jest jasnym przeciwutleniaczem, nasycając komórki tlenem, uwalniając wszelkiego rodzaju substancje toksyczne. I tak lekarze często przepisują witaminę E w kapsułkach pacjentom.


W medycynie witamina E w kapsułkach nazywa się tokoferolem. Jest używany nie tylko do celów medycznych, ale także do celów kosmetycznych. Terapeutyczne właściwości tego leku, jak już wspomniano powyżej, są bardzo szerokie. Biorąc witaminy E w kapsułkach, człowiek przyspiesza korzystne procesy utleniania w organizmie, które prowadzą do poprawy metabolizmu i nasilają odżywianie komórek. Tocopherol chroni erytrocyty z toksyn, wspomaga wzmacnianie naczyń krwionośnych i mięśni sercowych, poprawia krążenie krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Okres klimakterium u kobiet w wieku Balzaca, zaburzenia czynności gruczołu krokowego u mężczyzn i normalizacja właściwości reprodukcyjnych ciała, krytyczna chwila ciąży, gdy płód jest zagrożony poronieniem – wszystkie te dolegliwości są leczone za pomocą witaminy E. Należy wspomnieć o chorobach oczu, oparzeniach i urazach, łuszczycy i mięśniach Dystrofia – wszystkie te różne choroby są leczone w złożony sposób z włączeniem tokoferolu.

Ten lek istnieje w wersji naturalnej i syntetycznej. A w kosmetologii jego analog syntetyczny jest używany jako skuteczny środek odżywiający i nawilżający skórę, zachowując jego młodość i piękno. I indywidualna uwaga kosmetologów używa witaminy E w przypadku włosów jako środka zapobiegającego kruchości i utracie. Jest dodawany do wszystkich odżywczych masek, które traktują delikatne włosy.

Oczywiście, witamina E dla włosów ma tylko efekt zewnętrzny nie ma. Dlatego też kosmetolodzy zalecają, aby łączyć zewnętrzne aplikacje z wewnętrznym, a często przepisywać witaminę E w kapsułkach, gdy widzą szczególne problemy w wyglądzie osoby wprowadzającej dysharmonię do jego stanu. Kapsułki są wykonane z żelatyny, która szybko rozpuszcza się po spożyciu, a witamina E jest równomiernie rozłożona przez naczynia krwionośne w całym ciele, bez jakichkolwiek istotnych zmian.

Jeśli pacjent przyjmuje leki takie jak witamina E, dawka będzie niewłaściwa, może wystąpić nawet ciężka postać zatrucia, która w przyszłości będzie skomplikowana przez złożone reakcje alergiczne. Faktem jest, że witamina E jest zasadniczo rozpuszczalnym w tłuszczu pierwiastkiem o złożonym wzorze chemicznym. Jego asymilacja i akumulacja powinny się znormalizować. W przeciwnym razie występuje nadmiar tokoferolu. Dlatego ten lek jest przepisywany przez lekarzy w kompleksie i bardzo rzadko jako osobny lek.

Dla każdego, kto zaczyna przyjmować witaminę E, dawkowanie powinno być podawane ściśle. Przedawkowanie może prowadzić do różnych powikłań, takich jak biegunka. Naruszenie wątroby i nerek i innych. Dlatego też, bez wyznaczania lekarza, nie należy rozpatrywać samoregulacji. Nie zaprzestanie uważnego zapoznania się z instrukcją przygotowania preparatu, w której zawsze szczegółowy opis jego właściwości, metod stosowania i dawkowania. Ta instrukcja musi być przestrzegana z wielką odpowiedzialnością, aby nie zaszkodzić nieodwracalnej szkodzie dla zdrowia.

Aby nie dać ciału pretekstu do wymuszenia uzupełnienia witaminy E, konieczne jest spożywanie pokarmów zawierających naturalny tokoferol. Takimi zasadniczymi składnikami diety człowieka są oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce, wszystkie produkty mleczne i mięsne, jaja, kiełki zbóż, orzechy i rośliny strączkowe.