534 Shares 2183 views

Przewodniczący KGB Białorusi Wadim Zaitsev biografii, działalności i ciekawostki

Wadim Zajcew, były szef KGB Białorusi, zniknął z widoku publicznego w listopadzie 2012 roku, nagle pojawił się w swojej nowej pozycji. Stał CEO firmy „Kosmos TV”, największego prywatnego operatora kablowego w stolicy Białorusi. Coś jeszcze, że sześć miesięcy temu Zaytsev Vadim Yurevich została uznana za jedną z najbardziej wpływowych funkcjonariuszy bezpieczeństwa. W tym artykule opisano niektóre fakty z biografii emerytowanego kagebista.


Kim on jest?

Białoruski establishment polityczny wprowadził nową nazwę niedawno. Wadim Zajcew Jurewicz – politykiem, który osiągnął niesamowity sukces w ślad za zmianą przywództwa w kraju. Kilka lat temu nikt nie mógł sobie wyobrazić, że Zajcew, jego życie pilnuje granicy państwowej będzie w stanie dokonać takiego spektakularną karierę i stać się jedną z najbardziej wpływowych postaci w systemie państwowego kraju.

Były przewodniczący KGB Republiki Białorusi Wadim Zajcew Jurewicz na tym stanowisku od 2008 roku (czerwiec) i listopadzie 2012 roku. Wcześniej pełnił funkcję pierwszego zastępcy naczelnego, a od 2007 do 2008 roku pierwszy zastępca szefa Państwowego Komitetu Wojsk Granicznych białoruski th 2005 do 2007 roku. Ma stopień generała broni.

Wadim Zajcew biografia. straż graniczna

Vadim urodził się w 1964 roku na Ukrainie w rejonie Żytomierza. Jego ojciec był serwisant.

W 1986 roku ukończył studia w Moskiewskiej Wyższej Szkoły Dowodzenia Granicznej KGB. Podawać rozpoczął od stanowiska zastępcy szefa posterunku granicznego. Po upadku Związku nadal służyć w GKPv (Państwowa Straż Graniczna) Komitetu Białorusi.

Aż do 1994 roku pełnił funkcję szefa posterunku granicznego. Od 1997 do 1998 roku, po ukończeniu Akademii Straży Granicznej Federalnej, pozostał w służbie Urzędu Straży Granicznej. Od 1998 do 2002-tego Zajcew pracował jako zastępca szefa jednostki, szef sztabu, szef granicznego oderwania w Pińsku. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Ogólnego Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji.

W 2005 roku, Wadim Zajcew został mianowany zastępca przewodniczącego GKPv. Od kwietnia 2007 roku – pierwszym wiceprzewodniczącym GKPv jako szef sztabu. Dekret prezydenta Łukaszenki we wrześniu 2007 roku, Wadim Zajcew został mianowany pierwszym zastępcą przewodniczącego GKPv i obejmie urząd wcześnie. Główna Dyrekcja Operations. Przez cały ten czas, Zajcew był również szef wydziału Wojsk Granicznych w ramach Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Białorusi.

KGB

W lipcu 2008 roku, Wadim Zajcew Jurewicz został mianowany przewodniczący białoruskiego KGB. W tym czasie był w randze generała. W 2009 roku, Wadim Zajcew otrzymał stopień generała porucznika. W grudniu 2010 roku, Zajcew zachowała swoją pozycję w momencie zmiany gabinetu, który miał miejsce po wyborach prezydenckich, w wyniku których kierownictwo kraju przyjść, Aleksandra Łukaszenki.

rezygnacja

W listopadzie 2012 roku, w białoruskie media zaczęły być omówione sprzeczne informacje na temat samobójstwa jednego z wyższych funkcjonariuszy białoruskiego KGB. Niektóre publikacje poinformował o morderstwo. Później okazało się, że tragedia się z ppłk Aleksander Kazak.

Ta sprawa, a także szereg innych kwestii „wystąpiły”, które potrzebują uważał prezydent Aleksander Łukaszenka, dokładnego badania, które doprowadziły do tego, że Wadim Zajcew został odwołany. Przewidywano, że środek ten jest tymczasowy: pozytywny wynik dochodzenia, jeśli Zajcew i inni urzędnicy zaangażowani w ten rezonansowej historii, dowieść swoich kompetencji, były szef powróci na swoje stanowisko. Jednak w drugiej połowie listopada, jego pozycja na stałe była już zajęta przez innego.

Osobisty przyjaciel Wiktora Łukaszenki

Media Zajcew nazywa osobistym przyjacielem syna prezydenta Wiktora Łukaszenki. Wiadomym jest, że tworzenie Victor jest także funkcjonariuszem straży granicznej. To działa w Radzie Bezpieczeństwa kraju.

„Tryb pies łańcuchowy”

Generał broni Zajcew, człowiek o bardzo nijaki biografii straży granicznej oficerskich, dziennikarzy i politologów nazywają „tryb watchdog”.

Po przybyciu do biura KGB stało się nie do poznania, poddawanych dotychczas niewidoczne zmiany. Nowy przewodniczący KGB, chyba pożegnanie Łukaszenka były zbyt dosłownie postrzegana konieczność poprawy polityki zarządzania zasobami ludzkimi w systemie GB. W ciągu kilku miesięcy na wielu kluczowych stanowiskach kierowniczych byli mieszkańcy GKPv (Komitetu Granica Państwa). Ktoś został odwołany bez wyjaśnienia, aby ktoś z wyższych funkcjonariuszy za ich ostatnich usług do jego kraju były oferowanych stanowisk szeregowych.

Ogólne Zajcew jego początkowe zadanie zostało wykonane doskonale. Wiktor Łukaszenko, wraz z nowym naczelnym nadrzędnych białoruskich służb specjalnych byli w stanie przekonać prezydenta, że KGB potrzebne dodatkowe uprawnienia formalne. W 2009 roku KGB uzyskał prawo do wszczęcia i zbadać wszystkie rodzaje spraw karnych. W pewnym momencie, klasyczny przypadek, który tradycyjnie KGB – szpiegostwo, zdrada, itd., – .. Gdyby w tle.

Profesjonalne prawnicy twierdzą, że w każdym cywilizowanym kraju na świecie agencji wywiadowczej nie posiada uprawnień proceduralnych, które są porównywalne z prawami Prokuratury Generalnej.

reforma

Ogólne Zajcew z pomocą swoich patronów w pracach KGB dokonał radykalnych zmian. Podczas swojej służby trzymał w dłoniach nici wszystkich kluczowych badań.

KGB zostały przypisane nowych pracowników prowadzone poprawić zdolność techniczną, uzyskano dodatkowe środki pieniężne. Organizacja zaczęła otwarcie kontrolować prokuratorów i sędziów.

Białoruskie KGB do bolesnego reputacji zostało nabyte w czasie jego kadencji jako dyrektora Vadim Zaitsev. Na sumieniu byłego dyrektora bezpieczeństwa kilkudziesięciu Rzeczypospolitej karnych i prowadzonej działalności, co spowodowało oburzenie nie tylko obywateli, ale czasami międzynarodowych skandali.

Przede wszystkim, to jest bez precedensu w jego cynizm i brutalność zbrodni popełnianych przez nich wobec politycznych przeciwników obecnego rządu. Charakter systemu otrzymała fałszowanie spraw karnych czele KGB Zaitsev. Wiadomym jest, że wszyscy aresztowani działacze opozycji w więzieniach KGB. Były kandydat na prezydenta „Europejska Białoruś” Andrej Sannikau dostarczył informacji o mediach, że generał Zajcew wywiad z nim osobiście. Podczas przesłuchania, szef KGB zagrożone przemocą opozycji, jego żona, dziennikarka i ich synka.

Pod Ogólne Zajcew odbyła ochrona tragikomiczny Korzh, złodziejstwo KGB ogół rzekomo oczerniany media. Pod płaszczykiem urzędów zostały przewrócone niemal wszystkich niezależnych mediów, które na stałe skonfiskowane sprzętu. Że generał Zajcew był rzeź nad „myśliwych” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który jest dostosowany do zepsucia systemu karnego KGB i Komisji Granicznej. To samo Zajcew został dosłownie deptane główny badacz Prokuratora Generalnego Urzędu Svetlana Baykova – kobieta próbuje zbyt trudne do czynienia z tym, co się rzeczywiście dzieje na granicy z Białorusią.

Pod dowództwem generała Zaitsev rozłożeniu rezonans tzw „przypadek polowania”, który stał się zwieńczeniem rywalizacji między MSW i KGB. „czekistów” został pokonany.

Mediów dowiedział się, że człowiek, który ufa prezydentowi bardziej niż własnego syna, był Wadim Zajcew Jurewicz. Nagrody byłego oficera ochrony nie jest wymieniony w źródłach.

"KosmosTV"

„KosmosTV” stał się nowym CEO w 2013 roku, były szef KGB. Mińsk największy prywatny operator kablowy powiedział mediom w sprawie powołania Prezesa Zarządu, a także ustanowienie dodatkowych kontroli w firmie – zarządzanie i rady nadzorczej, są one wyposażone w zaktualizowanej wersji Karty. To ma na celu zapewnienie „znaczącą poprawę ładu korporacyjnego w spółce i kontroli procesów biznesowych.”