587 Shares 6596 views

Medycyna, aby zmniejszyć odpływ: „Lasix” (Instrukcja obsługi)

Diuretyki pomaga zmniejszyć obrzęki. Lasix jest ich grupy i szybkie przygotowanie. Jego działanie jest spowodowane blokady reabsorpcji jonów sodu i chloru. Lasix wpływa na zawiłe kanalików i ma wyraźne działanie moczopędne. Lek ten zwiększa się i wyjścia z korpusu magnezu, wapnia i potasu. Dzięki wprowadzeniu dożylnego leku gwałtownie obniża ciśnienie krwi, obrzęku płuc, ciśnienie w lewej komorze serca.


W jakich okolicznościach należy podjąć Lasix? Instrukcje użytkowania zawierają wszystkie informacje na jego temat. Tak więc, celem Lasix jest konieczna, gdy:

– Zespoły obrzękowe z powodu choroby serca, nerek, wątroby;

– ostra niewydolność lewej komory serca;

– spalić choroby;

– stan przedrzucawkowy w ciąży;

– wymuszone diurezy;

– zespół leczenia nadciśnienia tętniczego;

– obrzęk mózgu.

Formularz uwalnianie leku

Preparat „Lasix” jest wytwarzany w postaci tabletki do dawki 40-45mg i 50 sztuk w opakowaniu, a także roztwór do iniekcji z 10 mg na 1 ml ampułce.

Dawkowanie i sposób podawania leku „Lasix”: instrukcje użytkowania

Dawka leku i jego użycia do programu opracowanego przez pacjenta jest wyłącznie jednostka. Wszystko zależy od wielkości filtracji kłębuszkowej, stopień naruszenia równowagi wodno-elektrolitowej. Oznacza „Lasix”, jego zastosowanie będzie wymagać dostosowania dawki. To zależy od ciężkości pacjenta i wielkości diurezy. Tabletki „Lasix” są zazwyczaj przepisywane w większości przypadków. Rzadziej (pilnych warunkach) lek jest podawany domięśniowo, czas podawania powinna być nie mniejsza niż 1,5 minuty.

Gdy średni stopień zespół obrzęk dawkowania Lasix waha się od 20-80 mg 20-40 mg doustnie lub domięśniowo. Zwiększenie to jest możliwe po 6-8 godzinach. Taka dawka jednostkowa stosuje się raz lub dwa razy dziennie.

Dzieci oczekują dawki, w zależności od masy ciała. Początkowej dawki w tym przypadku wynosi 2 mg na 1 kg wagi ciała przy doustnym trybie zużycie.

Jeśli leczenie jest zakończone, odbiór Lasix 80 mg dziennie. Dawka ta jest podzielona na dwa etapy. Zwiększenie to dalej jest niepraktyczne. Inne powszechnie dodawane leków przeciwnadciśnieniowych.

skutki uboczne

Stosowanie leku w dużych dawkach może powodować:

– zmniejszenie objętości krwi, co oznacza możliwość powstawania skrzepów krwi i zakrzepicą;

– zasadowicy;

– zwiększenie poziomu cholesterolu, kreatynina, kwas moczowy, trigletseridov;

– reakcje alergiczne (zapalenie skóry, świąd, rumień, plamica wstrząsu anafilaktycznego);

– nudności, biegunka, wymioty;

– słuch, wzrok;

– osłabienie mięśni, skurcze.

Lasix „pigułki”: Przeciwwskazania

Lasix (instrukcja obsługi wyraźnie mówi) ma następujące przeciwwskazania:

– ciąża (tylko wtedy, gdy efekt terapeutyczny jest warte ryzyka dla płodu);

– śpiączka w wątrobie;

– hipokalemię, niedoboru sodu we krwi, metabolizm patologii w wodzie soli;

– śpiączkę cukrzycową;

– ostre glomerunefrit;

– nadwrażliwość sulfanidam;

– terminal stadium niewydolności nerek.

przedawkować

W przypadku przedawkowania Lasix obserwowane odwodnienie, zawroty głowy, suchość w ustach, niedociśnienie, hipokaliemii, zaburzenia równowagi elektrolitowej, zasadowica, chloropenia. Toksyczny wpływ stężenia w płynie biologicznym nie jest znana.

Szczegółowe wytyczne w sprawie stosowania leku „Lasix”

Instrukcje stosowania leku wskazuje zgodność z ostrożnością lek złożony zastosowanie, ponieważ jednoczesne stosowanie Lasix leki hipoglikemiczne i może wystąpić efekty uboczne i zmniejszenie skuteczności urządzenia. Możliwe jest również nieuwaga podczas prowadzenia pojazdu.

Przed użyciem Lasix, należy skonsultować się ze specjalistą.