380 Shares 5356 views

Jak umieścić silnik Diesla o UAZ?

Na UAZ zainstalować oba typy silników: na benzynę i olej napędowy. Drugi typ ma silnik, który z jego cech jest jednym z najsilniejszych jednostek wewnętrznego spalania na rynku krajowym. Uljanowsk Automobile Zakład produkuje kilka serii silników, które zostały zmodyfikowane od silników z czterema cylindrami. Rozważmy na silnik Diesla UAZ więcej.

diesel charakterystyka silnika UAZ

Instalacja tego typu silnik stał się nowy etap w rozwoju motoryzacji Uljanowsk: więcej możliwości, lepszą wydajność i funkcjonalność pojazdu, lepszą dynamikę i pracy jako całości. Jeśli weźmiemy pod uwagę silnika ZMZ-5143, jego objętość nieco ponad dwa litry. Jest szybki, idealny system jest wyposażony recyrkulacji gazu i turbosprężarki. To wszystko umieścić na samochodzie „UAZ-Patriot”.

diesel parametry silnika UAZ

Rozważmy parametry silnika. Ma bezpośredni układ wtryskowy ze sterowaniem mechanicznym. Cylindry są umieszczone w jednym rzędzie pionowym. Ich praca jest wykonywana w kolejności pierwszy lub drugi trzeci lub czwarty. Wał korbowy obraca się we właściwym kierunku. Pojemność dziewięćdziesiąt osiem koni mechanicznych.

Silnik jest wyposażony w kołek napędowy UAZ świece żarowe. Przekładnia rozrusznik ma zdalny wyłącznik i układ paliwowy typu jest dystrybutorem. Sterownika pompy mechanicznej.

Układ chłodzenia ma wyspecjalizowanego urządzenia do smarowania, które jest wymiennik woda-olej. Znajduje się pomiędzy blokiem cylindra i filtru oleju. Obudowa jest pompa oleju z jednej sekcji.

System chłodzenia ma typu zamkniętego, z wymuszonym obiegiem. Waga silnika bez opatrunku jest około dwustu kg. Objętość wypełniona silnika wzrasta o około dziesięciu litrów.

Niuanse silnika wysokoprężnego na UAZ

UAZ wysokoprężny silnik w niskich temperaturach musi się rozgrzać, a dobra. Po uruchomieniu urządzenia, jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej zera, zaleca się odczekać chwilę po włączeniu przycisku na pierwszej pozycji. Ma to na celu rozgrzanie filtra paliwa. Przed uruchomieniem silnika przy pełnej eksploatacji należy pozwolić mu pracować przez krótki czas w tryb niskiego poboru mocy. Aby przełamać w silniku, trzeba jechać około trzech tysięcy kilometrów.

Silnik Diesla o UAZ muszą spełniać określone warunki, co zwiększy jego żywotność.

Nie dopuszcza się przegrzanie, które powinny być monitorowane przez cały czas pod wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej. Jeśli dać nieogrzewany końcu silnika z dużą prędkością, będzie to prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa i szybszego zużycia części silnika.

Konieczne jest również, aby spełniać określone w książce służby jako ewentualnej kontroli. Oprócz tego trzeba używać tylko oleju i przeciw zamarzaniu, które są określone w tej samej książki.

Montaż silnika wysokoprężnego na UAZ własnymi rękami

Umieścić silnik wysokoprężny w UAZ nie jest bardzo trudne. Taka praca może być wykonywana w domu.

Przed wyjęciem silnika musi być odprowadzana od środka przeciw zamarzaniu, należy odłączyć wszystkie połączenia, usuń żaluzje chłodnicy. Będzie dobrze, jeśli pokrywa też zostaną usunięte, ponieważ zapobiega silnik do łatwego demontażu.

Następnym krokiem jest usunięcie wszystkich przewodów i rur, które są połączone bezpośrednio z silnikiem. Należą do tłumika, Wały, kable na hamulec ręczny i więcej. Następnie odkręcić i zdjąć skrzyni biegów, generator odłączony od przewodów, filtrów odkręconych z generatora i pompy paliwowej. Z piecem i grzejnikiem usunięto wszystkie węże.

Demontaż starego silnika i zainstalować nowy silnik

Po odłączeniu od silnika do niego wszystkie pasujące części można go wycofać. Wymiana silnika UAZ na olej napędowy powinny być wykonywane przez kilka osób, jak silnik waży około dwustu kilogramów. W tym celu najlepiej jest użyć czterech lub pięciu osób. pożądane silnik do połowu na kablu i usunąć z wnętrza od strony pasażera.

Ustaw silnik diesla na UAZ również trzeba użyć pięć osób w tej samej kolejności, w jakiej została ona wykonywana usunięcie. Aby podłączyć silnik w odwrotnej kolejności wszystkich jednostek – alternator, pompę paliwową, i tak dalej. Ustaw z powrotem wszystkie przewody, rury i grzejnik. Następnie umieścić skrzynię biegów i sprzęgło. Skręcone tłumik, a na końcu umieścić osłonę okapu.

Tak więc, jest oczywiste, że dostawy silników wysokoprężnych do UAZ nie jest tak trudne, jak się początkowo zdawało.

Awaria silnika wysokoprężnego, a zwłaszcza jego demontażu

Aby rozpocząć, należy rozważyć przyczyny, to będzie sygnał do demontażu silnika:

  • wzrostu zużycia oleju ;
  • niejasne dym z silnika;
  • gwałtowny wzrost zużycia paliwa;
  • nietypowe hałasy;
  • spadek kompresji.

Aby zidentyfikować przyczyny, trzeba rozpocząć prace remontowe. Montaż silnika wysokoprężnego na UAZ wymaga mu krach każdym z pogorszeniem parametrów operacyjnych. Należy wziąć pod uwagę fakt, że niektóre części mogą być ponownie wykorzystane w przyszłości.

Podczas montażu silnika jest oczyszczone z pyłu i brudu, spalonych oleju. Po parsowania zacznie pracować nad osadu oczyszczania i odtłuszczających części silnika. Jeśli są one wymienione podczas naprawy, konieczne jest, aby stosować wyłącznie nowe części, najlepiej tego samego producenta jako że od samego urządzenia.

Silniki wysokoprężne mają jedną charakterystyczną cechę – jeśli czas nie eliminuje uszkodzenia, może dalej prowadzić do poważnych awarii lub bardzo szybkiego zużycia części, co w konsekwencji doprowadzi do ostatecznego niepowodzenia całej jednostki. Zakłócenia w pracy silnika jest podobna do silników benzynowych są identyfikowane za pomocą diagnostyki komputerowej.

Wreszcie dać zalecenia dotyczące tego, co marka silników nadają się podczas instalacji silnika wysokoprężnego w UAZ. Doświadczonych kierowców krajowych SUV powinni zainstalować diesel z pojazdu , „Ford Sierra”. Dobrym rozwiązaniem byłoby również silnik o „Mercedes”.