266 Shares 1085 views

Procedura pompowania hamulców i podstawowe elementy systemu

Musisz wiedzieć, co obserwuje się krwawienie hamulec zamówienie na cały system do pracy najbardziej stabilne. Jednocześnie ważne jest, że rury i węże, ani jeden milimetr sześcienny powietrza, w rzeczywistości jest to przeszkodą w realizacji hamowania. Ale po pierwsze, warto zastanowić się cały układ hamulcowy, aby poznać jego zasada działania i zrozumienia celów, dla których potrzebuje konkretnego węzła.


Urządzenie wspomagające hamulcowego próżni

Jest to ten sam węzeł system, który zapewnia maksymalny komfort jazdy, udoskonalone. Oczywiście, w celu pompowania hamulce 2109 nie ma żadnego wpływu, ale musimy o tym mówić do pełnego obrazu. Zainstalowany wzmacniacz próżni między głównego cylindra hamulcowego i pedału. W rzeczywistości, to pośredni związek, który pozwala na zwiększenie siły, która jest stosowana do pedału hamulca przez stopy kierowcy.

Wewnątrz można zobaczyć błonę, a pręt pompy hamulcowej nie jest podłączony (hard) z nim. Z drugiej strony wykonane podłączenie pedału hamulca. moc działa pod wpływem podciśnienia, który tworzy gaźnik lub specjalną pompę. Wszystko zależy od systemu gaźnika wtryskiwacz lub wtrysku paliwa stosowany jest na konkretnym samochodzie. Ale potem przychodzi bardziej ciekawe urządzenie – GTZ. Na nim zostaną omówione poniżej.

Główny cylinder hamulcowy

jest zamontowany na korpusie wzmacniacza próżniowej za pomocą dwóch kołków. Jego wymiana nie stanowiłoby problemu, gdyby nie przewody hamulcowe, których końcówki są wykonane z miękkiego metalu. Oto pompa hamulcowa i wpływają na kolejność pompowanie hamulce 2107 i inne modele. Faktem jest, że z pomocą ciśnienia jest tworzony w systemie, który jest wystarczający do kompresji klocki zacisku. I nie musi być dużo wysiłku, ponieważ, aby zatrzymać samochód z prędkością nawet 60 km / h – to wyzwanie.

Wewnątrz głównego cylindra zagłębieniu, porusza się dwa tłoki. Co więcej, ich ruch odbywa się synchronicznie, które pozwala na tworzenie równego ciśnienia we wszystkich obwodach układu hamulcowego. Ale istnieje ogromna zaleta w stosowaniu takiej konstrukcji, pompa hamulcowa – gdy szczelność jedna rura drugiego obiegu nadal działa stabilnie. W związku z tym zapis bezpieczeństwa ulega poprawie. Nawet jeśli jeden z maszyną węża można zatrzymać bez żadnych problemów.

Zaciski napędowe klocki

Ale to hamulce urządzeń zasilania. I kolejność pompowanie hamulce 2110 zakłada, że trzeba odpowietrzyć powietrze z zacisku. Powód tego jest prosty – jest to punkt końcowy kalibrem do płynu hamulcowego. Potem odchodzi. I jakie wsparcie, co jest nazwą projektantów wymyślić? W rzeczywistości może to być nazywane i cylinder, ponieważ konstrukcja jest identyczna.

Ten aluminiowy korpus, wewnątrz którego wgłębienie. Ona jest w układzie hamulcowym jest wypełniona cieczą. W przypadku wystąpienia wzrostu ciśnienia pedału, przy czym tłok stalowy, sztywno przymocowane do zacisku, wyciska w wyniku ruchu bloku. Poprzez zmniejszenie ciśnienia podkładkę pod działaniem sprężyny wracają do pierwotnego położenia. Tylny hamulec bębnowy wyposażoną w cylindry w części środkowej, posiada otwór dla płynu czyszczącego, a na krawędziach tłoków napędzających bloku ruchu.

zbiornik wyrównawczy

Istotnym elementem systemu jest zainstalowany zarówno na obudowie pompy hamulcowej, lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Pamiętaj, że kolejność pompowanie hamulce 2114 implikuje obecność płynu w zbiorniku. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego, dolna część posiada otwór do połączenia z cylindrem hamulcowym. Górny otwór do napełniania cieczą, jest zamknięty za pomocą zatyczki.

Ten ostatni ma bardzo specyficzną konstrukcję. To nie tylko dżem i symbioza z pływaka czujnika poziomu typu. Jest osią metalową, na jego dolnym końcu jest lekki, że pływak jest zanurzony w płynie hamulcowym. Powyżej oba styki są położone. Przez obniżenie poziomu ich obwodu występuje i napięcie dostarczane do żarówki, który jest zainstalowany w desce rozdzielczej. To sugeruje, że konieczne jest, aby wlać płyn w układzie, a także do przeprowadzenia oględzin strat przecieku.

Jak przeprowadzić pompowanie

Aby przeprowadzić pompowanie hamulce, trzeba:

  1. Płyn hamulcowy.
  2. Przezroczysta rurka i bank.
  3. Klucz 19 (do odkręcania śruby kół).
  4. Klucz 8.
  5. Klucz specjalny Crimp 8.
  6. Asystent.

Pierwszym jest pompowana z powrotem koło po prawej stronie. Jest to najdalej od pompy hamulcowej. Konieczne jest, aby przestrzegać kolejności odpowietrzania hamulców, inaczej efektywność wykonywanej pracy będzie wynosić zero.

Asystent siedzi na fotelu kierowcy. Sami na zawór odpowietrzający umieścić na słuchawce. Wolna krawędź jej kąpieli w słoiku z niewielką ilością płynu. Zbiornik napełniony do maksimum, asystent wielokrotnie wciska pedał hamulca, a następnie skręcić w skrajnym położeniu w pobliżu podłogi. Jesteś skręcanie sutek (pół obrotu wystarcza). Patrząc na słuchawce zacznie iść na płyn z bąbelkami powietrza. I tak kilka razy, aż nie pozostało powietrze. Następnie przechodzi do drugiego tylnego koła. Po nim, prawy przód. A ostatnio pompowana lewe przednie koło.

wniosek

To wszystko, układ hamulcowy krwawienie zakończone. Przed rozpoczęciem montażu należy sprawdzić wszystkie złączki są dobrze dokręcone. Wskazane jest, aby je nosić czapki gumowe, żeby tam być zator. Byłoby to plus dla Ciebie, następnym razem, gdy naprawa będzie łatwiej skręcać sutki.