314 Shares 7087 views

Valentin Iwanowicz Dikul: biografia, życie osobiste, rodzina

Valentine Dikul, którego biografia potwierdza niespotykaną odwagę – słynny artysta cyrkowy, opracowała unikalną metodologię funkcjonalnego odzyskiwania układu mięśniowo-szkieletowego, którego działanie zostało przerwane po otrzymaniu groźne obrażenia. Ustanowiła system ćwiczeń Pomogło setki ludzi w obliczu tego problemu.

Dzieci i młodzież

Małe Roller widział świat w Kownie na Litwie. Urodził się przedwcześnie, waży nieco ponad jeden kilogram, w kwietniu 1948 roku. Wala była jeszcze dzieckiem, gdy jego życie przyszedł smutek: został osierocony. Tato – Ivan G. – został zastrzelony przez uzbrojonych mężczyzn w wieku 30 lat. Matka – Anna Korneevna – zmarł właśnie 27, kiedy chłopiec poszedł do przedszkola. Po raz pierwszy – do siedmiu lat – mieszkał z dziadkami. Po tym, jak zidentyfikowano w domu dziecka (dorastał w Wilnie i Kownie).

Choć jeszcze dziecko dziewięciu lat, Dikul, którego biografia jest pełna wzlotów i upadków, zafascynowany cyrku. Często przyszedł tam dołączyć do tego wspaniałego świata: dać wszelką możliwą pomoc w instalacji namiotu, zadbał zwierząt, sprzątanie areny, mycia podłóg, zamiatanie …

Czternaście lat Wala Dikul, biografia i życie osobiste zawsze interesowały mieszkańców, zaczął praktykę w naprawie różnych motocykli. Równoległe podnoszenie ciężarów, robiąc żonglerka, zapasy, równowagi, gimnastyka, akrobatyka. Chłopiec chętnie wymyślić różne sztuczki i akrobacje, a nawet zdecydował się dołączyć do cyrku koło Kowno klub.

Sny z tego …

Co się z nimi stanie w przyszłości, on myślał dużo. Ale stało się zupełnie przez przypadek. Dikul Valentin Iwanowicz, którego biografia jest szczery podziw, jako nastolatek przypadkowo wpadł na pomysł namiotu cyrkowego. Wszystko, że widział go w szoku: Valentine wiedział, że chce być tak silny, zwinny, zręczny, jak gimnastycy, którzy wypowiadali się na dzień przed społeczeństwem. Tylko na chwilę, młody człowiek zwrócił obraz w mojej głowie, w której publiczność oklaskiwała go w taki sam sposób, jak to jest teraz, że brawa tych panów. A młody Valentin zdecydowali się pracować w cyrku. Wyjątkowo akrobata. Inne opcje nie są nawet brane pod uwagę.

Chłopak bardzo się starała być spełnieniem marzeń jak najszybciej, spędziłem cały dzień w cyrku. Roller uciekł z sierocińca, które mają być przeprowadzone w ukochanych ścianach jak najwięcej. Oczywiście, nauczyciele byli niezadowoleni, ale namiot administracja zwrócił na utalentowany uwagi: to był utrzymywany w cyrku, podczas prezentacji nie odrywał wzroku od areny. Roller wkrótce zaangażował się w realizację prostej operacji.

Pierwsze kroki do snu

Stopniowo zaczął realizować swoje marzenia Val Dikul. biografia Ten niesamowity człowiek jest dobrym przykładem, że nawet w trudnej sytuacji, w jakiej był, można znaleźć wyjście. Wyjście pełne bólu, nadziei i codziennych treningów.

Valentin rozpoczęła nowe klasy dla niego – zapasy, akrobatyka, gimnastyka. Wszystko to lubił. Dikul rozpoczęła mała. Stopniowo, dzień po dniu, było gromadzenie umiejętności, wzmocnić ich siłę fizyczną. Pewnego dnia przyszedł czas, kiedy młody akrobata był w stanie pokazać widzom, czego się nauczyli – bardzo skomplikowane triki na trapezie. Teraz już nie pamiętam, czy w głowie myśl o niebezpieczeństwach artystów wykonujących akrobacje. Może …

Ale Valentine był zadowolony, że uczeni umiejętności cyrkowych, które przynoszą radość występy publiczność podziwiała jego zdolność prodelyvat dość trudne akrobacje. Dlatego też zawsze był inspiracją do nowych wyczynów pod kopułą cyrku.

poważne obrażenia

Ogromna tragedia w życiu młodego człowieka miało miejsce w 1962 roku. Tego wieczoru, jak zwykle, pracował pod dużym górze. I nagle urwał. Wałek pozostało bez ubezpieczenia na wysokości 13 metrów.

Publiczność i wszyscy, którzy z nim udał się na arenę, przestał oddychać horror. Po tym wszystkim, nie obiecuję taką sytuację – akrobatyczny został poprawnie zbudowany, a jego chłopiec wykonano więcej niż jeden raz. Circus zrozumieć, co musi się zdarzyć, a publiczność gorąco z nadzieją na cud, że nie stało … Młody aktor poślizgnął się i upadł.

To było to, że on wciąż żyje w trudnym okresie tylko pocieszająca myśl o nim. Reszta jest po raz pierwszy starał się nie myśleć.

Poważny uraz nie poszła na marne: Valentin było więcej niż kilkanaście złamań, oprócz przebywał w szpitalnym łóżku. To był bardzo ciężki cena za tak krótkim sława cyrkowcem. Najbardziej bolesne dla Dikulja było to, że okazało się, że złamany kręgosłup w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, z tym samym facetem i ma uraz głowy. Ze względu na złamanie kompresyjne nie mógł chodzić. Lekarze obserwują go, dał mu najbardziej niekorzystne prognozy dla całego życia.

Trudna droga do odzyskania

Valentin Dikul, którego biografia zmieniła się dramatycznie po tragedii, nie zamierza się poddać. Nawet nie myślę, aby zostawić wszystko jak to się stało. Uznał, że czas był w stanie nauczyć się wykonywać na arenie skomplikowanych sztuczek, więc można przezwyciężyć chorobę. Obłożnie aktor postanowił za wszelką cenę, aby osiągnąć ten cel – aby wstać. Być może nie stanie się to tak szybko, ale jego głębokie przekonanie, że musi się zdarzyć.

Valentin rozpoczął swój trening. Postanowił zrobić pompek, podnoszenia ciężkich przedmiotów, rozciągnąć gumkę. Ćwiczenia oporowe przeznaczone do sześciu godzin dziennie. Niestety, jego starania nie przyniosły rezultatów. Mężczyzna dzielnie znosił ból w kręgosłupie i stałego zmęczenia. I nie zapominaj, że jest badanie specjalną literaturę medyczną, w celu zwiększenia ich wiedzy i poszukiwania informacji, które było potrzebne.

Trening bezwzględny

Lekarze namawiali go, aby nie przeciążać swoją siłę, ponieważ byli przekonani, że odzyskanie z takich urazów jest niemożliwe. Wala jeszcze nie powstrzymało szkolenia. On nawet podnoszone ciężary: były początkowo niewielka, to ich waga znacznie wzrosła. Dikul, którego biografia w tym okresie przypominała skomplikowaną walkę z samym sobą, chciał rozwijać mięśnie pleców.

Przez pewien czas była ona nadal trenować w nadziei na sukces. Kiedyś myślałem, że nieaktywna część ciała powinna działać. I traktował je jak gdyby były one prowadzone jak poprzednio. Valentin wiązanej nogi linowe brakowało zagłówkiem i ciągnąc za nimi. Więc przeniósł się nogi, starając się je rozwijać.

DIKUL wymyślić system bloczków, narysować schemat i jego przyjaciele przyczyniły się do ustalenia tego systemu. Chłopiec każdy dzień szkolenia nie zatrzymał, a jeszcze osiem miesięcy po kontuzji został zwolniony ze szpitala nieprawidłowych pierwszej grupy.

cud

W wieku szesnastu lat, został mianowany szefem okręgu amator cyrku w Pałacu Kultury. Chłopiec w klasie wyjaśnić małych dzieci, jak wykonywać różne sztuczki.

Pięć lat minęło. Krótka biografia Dikulja w tym czasie mogła się zmieścić tylko kilka słów – trudne dzieciństwo, realizacja sen, ćwiczenia, urazu, działania na rzecz ożywienia. Tak, młody człowiek przychodzi ze swoim cyrku okręgu w Niemczech, w mieście Nidda na wakacjach. Nagle ma dreszcze, gorączka, bóle stawów silne. Wala okresowo stracił przytomność. Kiedy kryzys się skończył, nie mógł mówić ani poruszać rękami.

Ale po jakimś czasie młody człowiek mógł doświadczyć pracy mięśni biodra i nogi, kiedy ukłuł igłą, czułem ból. To oznaczało odzyskanie rdzenia kręgowego. Po zaledwie dwóch tygodniach Dikul zaczął chodzić, choć z pomocą dwóch patyków.

Pacjenci pomagając sobie pomóc …

Wielki dzień nadszedł już w 1970 roku, kiedy Dikul znowu był pod wielkim górze. Publiczność oklaskiwała go na stojąco. Ale tym razem pracował jako potęgi żongler dość skutecznie rzucając się kule armatnie i gramatury. Utalentowany artysta, któremu udało się wygrać okoliczności i powrócić do swojej ulubionej pracy, stała się znana w całym kraju. Dostał w polu widzenia twórców który poprosił go, aby zagrać w filmie „Pippi Pończoszanka” i „Bez rodziny.”

Po raz pierwszy lek radziecki jest bardzo ostrożny z innowacyjnym podejściem do leczenia tego kompleksu. Ale z czasem, Ministerstwo Zdrowia zgodził się na wprowadzenie tej techniki w praktyce.

Historia Valentine Dikul dał nadzieję na setki i tysiące ludzi z podobnymi problemami na fakt, że mogą one również odzyskać. Listy pochodzą z wszystkich zakątków rozległego kraju.

Próbował odpowiedzieć na wszystkie cierpienia, wysyłając zbiór środków służących rehabilitacji medycznej, która rozwijała się niezależnie. W tym przypadku wyjaśniła, że bez woli osoby lub jakiegokolwiek sprzętu do ćwiczeń nie będą miały niezbędną pomoc.

W 1988 roku otwarto centrum Dikulja, a później – trzy. Pod jego kierownictwem kliniki rehabilitacji pojawił się w innych krajach – w Ameryce, Niemczech i Polsce.

Na osobiste …

W swoim życiu, były dwie wielkie miłości. Valentin Dikul (biografia i życie osobiste ten człowiek jest nadal sprawą mieszkańców procentowych) zawsze marzył o jego syna. Ale w pierwszym małżeństwie Ludmila (także artysta cyrkowy) córka Ania urodziła. Sławny tata z niej dumni – jest silny, zwinny i piękne. Ona – absolwentka wydziału reżyserskiego GITIS, ale ostatecznie wybrał arenę, kontynuując dynastię rodzicielskiej.

Drugie małżeństwo z Jeanne, która jest znacznie młodszy niż Valentin Iwanowicza Dikul szczęście zostanie ojcem po raz drugi: był 62 lat, urodził się, gdy długo oczekiwany syn, nazwany Valentine.

Oto on, mocarz Valentin Dikul. Biografia Życie osobiste, dzieci mężczyźni cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nie tylko on sam zdołał dostać się na nogi, ale również nieocenioną pomoc dla dziesiątki i setki innych osób potrzebujących pomocy.