254 Shares 7629 views

Przetwarzanie szklarni poliwęglanu źródła przed szkodnikami i chorobami

Funkcja każdej szklarni lub szklarni poliwęglanu, aby zapewnić najlepsze warunki do uprawy roślin. Dzięki tej optymalnej temperatury i wilgotności parametrów przyczyniać się do aktywacji różnych szkodników, drobnoustrojów i patogenów. Aby uniknąć takich zjawisk specjalne szklarnie przetwarzania poliwęglanu sprężyny muszą być wykonywane przez szkodniki, których wyniki mają zostać odzwierciedlone w postaci zwiększonej wydajności i jakości owoców.

Szkodniki i jak sobie z nimi radzić

Szklarnie z poliwęglanu zakaża chorób grzybiczych, przędziorków i Phytophthora. Ponadto, dla każdego występowania szkodników lub chorobę stanowi oddzielny sposób walki. Na przykład przędziorek Sposób fumigacji działa efektywnie wykorzystać siarki lub sprawdzających, ale ta technika nie działa w przypadku grzybów. Aby zapobiec rozwojowi zarazy powinny być aktywnie zaangażowane w glebie, zmiany jego składu, przetwarzania i wytwarzania nawozu z miedzi. Zintegrowane leczenie ziemia na wiosnę poliwęglanu cieplarnianych pomóc uporać się z innymi przeciwnościami i ogród w walce z którym nawet specjalistyczne leki bezużyteczne. Łącząc Szklarnie projektowe dezynfekcję i właściwej opieki gleby, można uzyskać kompleksowy program działań na rzecz zwalczania owadów, chorób i mikroorganizmów.

czyszczenia szklarni

Bezpośrednio przed przystąpieniem do przetwarzania roślin ogrodowych, trzeba go odpowiednio przygotować. Ponadto może być konieczne, aby zastąpić starą sznurka i gobeliny. Pierwszym krokiem usuwa wszelkie resztki roślinności z ubiegłego sezonu – ich brakuje owoców, liści, chwasty i korzenie.

Wydawałoby się, że materiał ten może być stosowany jako nawóz w przyszłości, ale jeśli kompletna obróbka poliwęglanu szklarni planowane jest na wiosnę chorobami i szkodnikami, trzeba spalić wszystkie pozostałości roślinnych. Fakt, że organizmy chorobotwórcze pojawiają się nie tylko w dotkniętych kopii, ale również zdrowe. Po okresie zimowym, pochodzą one do życia i zwiększają jego aktywność. A jednak, w pewnych warunkach, pozostałości starych roślin mogą być wykorzystane jako kompost. W szczególności, zachowanie szczytach jest możliwe, jeżeli:

  • w poprzednim sezonie nie zaobserwowano ognisk choroby;
  • Kompost przygotowuje się przez co najmniej 4 lat (w czasie których szkodniki śmierć);
  • Nawóz nie jest przeznaczone do hodowli, z którego jest wykonany.

Przygotowanie konstrukcji szklarni dla obróbki

Na tym etapie nie jest konieczne celem leczenia dezynfekcji powierzchni, tak, że wystarczy ograniczyć standardowego zestawu do mycia – z mydłem i wodą i ściernych. Poliwęglan jest łatwo czyścić z użyciem zwykłych środków czyszczących. Następnie powierzchnię myje z chemią w prosty sposób. Następnie może być wykonana z poliwęglanu leczenia szklarni na szkodniki sprężynowy, który już jest zastosowanie skuteczniejszych leków.

Oprócz budowy szklarni, a w szczególności z płyt poliwęglanowych, czystego sprzętu, półek, pojemników i opakowań. elementy plastikowe zdezynfekowane z wybielaczem, wrzącej wody, formalina lub witriolu. Ponadto, leczenie szklarni poliwęglanu sprężyny może być przeprowadzane przy użyciu podstawy wapna. Narzędzie jest odpowiednie dla materiałów na bazie drewna.

dezynfekcji szklarni

Do tej pory, ogrodnicy trzy główne sposoby leczenia: szklarni poliwęglanu. Wśród nich – wapno gaszone, siarkę i sprawdzaczy biopreparaty. Ponieważ nie jest to kwestia, jak radzić sobie szklarnię wiosną przed sadzeniem, aby alternatywnych metod dezynfekcji powinny być traktowane z ostrożnością, ponieważ działanie wielu substancji chemicznych silnie wpływa na jakość plonów.

Tak więc, kontrolery siarki może być stosowany z obliczenia 50 g materiału na 1 m3 szklarni. Środki te korzystnie działają na owady i mikroorganizmy, ale jest nieskuteczna w zwalczaniu Phytophthora, bacteriosis i pleśni. Wapno hydratyzowane stosuje się do obróbki elementów konstrukcji szklarni – rozcieńcza się siarczanem miedzi , a otrzymany roztwór jest dezynfekowana wszystkie tusze powierzchnie ścian i sufitu. Biologics w zakładzie są uważane za bardzo obiecujący kierunek. Jeśli istnieje problem, jak radzić sobie szklarnię wiosną przed sadzeniem leki w tej serii będzie najlepszym rozwiązaniem. Eliminują chorób grzybiczych i hamują rozwój niepożądanej mikroflory w przyszłości.

uprawa gleby w szklarni

Specyfika funkcjonowania gruntu w szklarni ze względu na fakt, że jest on zwykle uprawiane w tym samym roku po roku uprawy. To przyczynia się do ochrony i rozwoju szkodliwych bakterii, które muszą być zwalczane zielono-nawozy, preparaty z efektywnych mikroorganizmów i biopaliw.

Ostrożny uprawa gleby na wiosnę poliwęglanu cieplarnianych stosując nawóz zielony stworzy optymalne warunki do uprawy owsa, gorczycy, facelii, sałatek i innych upraw. Zielony nawóz jest dosłownie podseivayutsya roślin w przejściach, chroniąc je przed wszelkiego rodzaju szkodników. Leki z efektywnych mikroorganizmów również chronić rośliny w szklarni, z powodu chorób i szkodników przez zasiedlać gleby korzystne bakterie. Specjalne pomnożyć mikroorganizmy w glebie, poprawia jej strukturę i mają działanie lecznicze.

Zyskuje popularność i grzbiety na biopaliwo. Ten alternatywny przetwarzanie szklarni poliwęglanu sprężyny na szkodniki, które również efekt izolacji termicznej. Gleba położył napełnianie drewna, składający się ze starych desek, konopi i innych odpadów. Następnie ta warstwa ma korzystny wpływ na rośliny w szklarni, dostarczania i działania dezynfekcyjnego.

wniosek

Do sezonowej pielęgnacji cieplarnianych dała oczekiwanych rezultatów, konieczne jest, aby używać na kilka sposobów do dezynfekcji powierzchni i rozbraja struktury i gleby. przetwarzania wielopoziomowego szklarni poliwęglanu sprężyny szkodników i pozwala, aby poradzić sobie z rozszerzaniem zarazków i owadów. Najważniejsze z tym – nie zapomnij o ochronie samych roślin, które są wrażliwe na najsilniejszych leków.