123 Shares 9924 views

"Nokian Nordman 5": opinie. Opony zimowe Nokian Nordman 5: opis

Wielu kierowców, szczególnie tych, którzy mieszkają w Rosji i innych krajach, gdzie zimą jest bardzo zimno, przed wyborem opon zimowych. Oczywiście, obecnie na rynku istnieje ogromna liczba propozycji, które obejmują zarówno nabijane i opony studless. Ale wśród wszystkich tych ofert do wyboru, co jest dla ciebie? Jak upewnić się, że zakupione opony ci służyć przez długi czas bez utraty kolców, a nie na sobie? Kto może zagwarantować, że sprzęgło, które zapewnią opony zimowe z oblodzonej drodze, będzie wystarczający, aby uniknąć poślizgnięcia się, ślizgając się i tym samym wypadków drogowych? Dlatego też wybór opon zimowych i zamienia się w prawdziwy problem.


Niestety, w tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak rozwiązać ten problem, ale tutaj można zapoznania się z jednym z najlepszych modeli zimowych opon klasy budżetowej – „Nokian Nordman 5”. Komentarze na temat opon w całej więcej niż dobry, więc powinno się zwrócić uwagę na nich. Oczywiście, na rynku można znaleźć inne modele, ale nasz materiał pokazuje, co dobre te opony. Jest to również bardzo ważny punkt, który jest niezbędny w selekcji i oceny wszelkich gumy zostaną opisane, w tym opony, „Nokian Nordman 5” – opinie użytkowników. Od nich można dowiedzieć się dokładnie, jak pokazują sobie te opony w rzeczywistych warunkach jazdy, a nie tylko w zależności od producenta.

Przegląd

Nie jest tajemnicą, że istnieją różne rodzaje gumy do różnych długi rok. Dlatego właśnie ten producent można znaleźć wiele modeli, a jednym z najbardziej znanych jest „Nokian Nordman SX”. Jednak warto zauważyć, że producent skupia się głównie na oponach zimowych, ale to nie znaczy, że wystarczy, aby zwolnić jednego modelu w przyszłości stopniowo się poprawia. Istnieją modele dla różnych warunkach pogodowych, to znaczy dla miękkiego lub bardziej ostrą zimę, z większym naciskiem na oblodzenia drogi lub jej śniegu. Dlatego „Nokia” produkuje różne typy opon do różnych typów odbiorców. Można kupić „Nokian Nordman SX», jeśli nie muszą podróżować w siarczystym mrozie, ale problem nie jest najbardziej przyjemny droga warunki pozostają.

W tym artykule mówimy o innym modelu, i to właśnie w celu poradzenia sobie z najcięższych warunkach pogodowych, silnego oblodzenia i głębokim śniegu. Z tego materiału dowiesz się, co to jest piątym modelem tak sobie, co jej funkcji, które pozwalają na osiągnięcie maksymalnej wydajności w prowadzeniu samochodu w zimie.

prototyp

Zanim weźmiemy pod uwagę cechy, które odróżniają ten model od poprzedniej w składzie „Nokian Nordman 4”, konieczne jest, aby zrozumieć, gdzie są te wszystkie nowoczesne technologie stosowane w produkcji. Okazuje się, że ten model opony nie jest innowacyjny – to wykorzystuje niemal wszystkie technologie, które były wykorzystywane do tworzenia NokianHakkapeliitta 5, droższe i bardziej efektywne wersji. Kiedyś niemal dokładnie ten sam wzór bieżnika, który zapewnia maksymalne osiągi na drodze. To samo odnosi się do różnych rozwiązań konstrukcyjnych i podejść, więc jeśli jesteś zaznajomiony z powyższego modelu, a następnie pod uwagę w tym artykule zmęczyć jesteś całkiem blisko.

Jednak niezależnie od tego, gdzie rosną korzenie tego modelu, warto bliżej przyjrzeć się, co faktycznie jest w stanie i, oczywiście, znaleźć różnice w stosunku do poprzedniej wersji „Nokian Nordman 4”. Sprawiają, że będzie łatwo, że praktycznie wszystkie rozwiązania stosowane w rozwoju kauczuku, są innowacyjne w porównaniu do tego, co zostało wykorzystane w „cztery”.

Technologia "bear claw"

opony zimowe „Nokian Nordman 5” na pierwszym miejscu innym od poprzedniego modelu, specjalną technologię o nazwie „bear claw”. Celem jej stosowania – jest poprawa jakości zaangażowania z oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. Ze względu na to, co osiągnąć? Technologia ta jest ulepszona konstrukcja z kolcami, które w przejażdżce nie zmieni swojego stanowiska, to znaczy, że nie uginają się pod wpływem grawitacji. Fakt, że pozostają one w pozycji pionowej, zapewnia znacznie bardziej imponujące przyczepność z nawierzchnią drogi.

Technologia ta została po raz pierwszy użyty jako czas tworzenia modelu, a okazało się z najlepszej strony, więc można śmiało powiedzieć, że jest „Niedźwiedzi Pazur” jest główną różnicą tego modelu od jego poprzednika. Opony zimowe zawsze wymagają znacznie mocniejszy chwyt na pokrycie lodowaty jazda była bezpieczna i niezawodna. I dzięki tej technologii bezpieczeństwa ruchu może być zwiększona do kilku razy.

Ale nie sądzę, że jest jedyną zaletą, że nie jest w stanie w danym gumy. Posiada szereg technologii, które zostały wykorzystane w procesie jej tworzenia, dzięki czemu była tak skuteczna i popularna wśród użytkowników.

Funkcje regiony naramienne

Co jeszcze są charakterystyczne cechy „Nokian Nordman” opony zimowe? Opony zimowe są znacznie mniejsze zapotrzebowanie, ponieważ na drodze musieli wykonać mniej funkcji, podczas gdy w warunkach zimowych wymaga uwagę na absolutnie każdy szczegół. Jeśli opony letnie często barkowe opony zone są tylko do dekoracji, w przypadku opon zimowych można wykorzystać z korzyścią. To jest to, co producenci zrobić, wiersz „Nordman”, zapewniając piątą wersję specjalnych obszarów barkowych. Mają specjalne rowki, które służą do poprawy sprzęgania krzyżowego. Oznacza to, że obecnie strefa barku opony zimowe używane są w stu procentach, przy jednoczesnym zwiększeniu funkcjonalności gumy jako całości.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, cechy strukturalne obszarów barkowych mieć magistrala danych natychmiast przyciągają wzrok, a testy „Nokian Nordman 5” już wykazano, że te rowki rzeczywiście działają i dają doskonały rezultat. Tak więc, droga zima poczujesz się bardziej bezpieczne i sprawność samochodu na powłoce lodowatej znacząco wzrosnąć.

Zjednoczone Warcaby

Bez względu na to Ci „Nokian Nordman 5 SUV”, który został zaprojektowany dla konkretnego typu pojazdu (tj SUV, które odnoszą się do rozjazdów i łączy w sobie funkcje różnych rodzajów transportu, z samochodu wyścigowego do minivan), lub kupić zwykły " pięć”można znaleźć na bieżniku kolejny chwytliwy cechę – połączone warcaby centralnych. Nie jest tajemnicą, że wzór bieżnika może być inna, a „w kratkę” – to jedna z najczęstszych opcji. Różni się od innych tym, że bieżnik jest podzielona na oddzielne „warcaby”, z których każdy wykonuje rolę w ruchu. W większości przypadków te opony mają wzór, który jest całkowicie podzielony na poszczególne elementy. Ale z tego modelu, strefa centralna jest zupełnie inna, ponieważ nie warcaby są w pełni zintegrowane we wspólnym zespole. Odbywa się to bez powodu – z pomocą oryginalnego kursu zapewnia wyższą wrażliwość na działania koła kierowcy. Mówiąc najprościej, przekazanie kontroli kierownicy do kół staje się znacznie prostsze i bardziej wydajne.

Jak widać, nawet najdrobniejsze szczegóły mogą odgrywać znaczącą rolę w oponach high-end. Guma „Nokian Nordman 5” jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej niezawodne na rynku, a to popularność zdobył uczciwie.

bieżnik

Jeżeli mówimy konkretnie o wzór bieżnika, w tym przypadku „Nokian Nordman” opony są jednymi z najlepszych na rynku, między innymi opcjami zimowych. Bieżnik tego modelu jest unikalna i nadaje oponie wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim warto zauważyć, w jakim stopniu staje się gładki kontakt z drogą. Wielu ludzi, którzy już mieli okazję do korzystania z tych autobusów, poinformował, że uczucie jazdy na oponach są bardzo różne na lepsze od tego, co otrzymują z innych modeli zimowych. Ale w szczególności na zwrotnej użytkownik zostanie omówione później, a potem ostatecznie upewnić, że opcja ta – to najlepszy nabijanie opon, dostępny w swojej klasie na rynku. I pod wieloma względami jest to zasługa unikalnej rzeźbie bieżnika opony, która umożliwia znacznie bardziej płynny i ciągły obracać, przynosząc więcej zabawy do prowadzenia procesu, nawet w najbardziej trudnych i ciężkich warunkach zimowych. Ale nawet na zalety tego modelu nie kończą się tak, że można dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, co dokładnie to oprócz większości innych opon zimowych.

przyjazne dla środowiska

W dzisiejszym świecie, oddzielna bardzo ważną rolę odgrywaną przez gumową środowiska, zarówno zimą jak i latem. Ludzkość zdołała znacznie zanieczyszcza środowiska, powodując poważne szkody dla naszej planety, na której mieszka. I pod wieloma względami było to przyczyną tego jest przemysł motoryzacyjny, który jest nie tylko spaliny mają negatywny wpływ na otaczający świat. Produkcja opon jest również zaangażowana i nadal popełniają potężny cios dla ekosystemu Ziemi. Dlatego producenci kauczuku coraz częściej myśli ostatnio o tym, jak uczynić swoje produkty, jakie są składniki użyte do tego celu, i co to może oznaczać dla naszej planety. Dlatego opony „Nokian Nordman 5” do wytwarzania mieszanki gumowej, z których składa się koło, oleje specjalne niskiej aromatyczne są stosowane, co jest maksymalnie przyjazne dla środowiska. Oznacza to, że opony te będzie można zakupić za pomocą samochodu, aby powodować minimalne szkody dla przyrody, a także wspierania produkcji przyjaznych dla środowiska opon w przyszłości.

cena

Jedną z głównych zalet tej opony modeli jest ich koszt. On „Nokian Nordman 5” cena może się różnić w zależności od dostawcy, ale jeśli przeznaczyć średnio, nie będzie przekraczać czterech i pół tysiąca rubli, nie tyle na jakość zimowych opon z kolcami. Oczywiście, jeśli uważnie przestudiować propozycję, można znaleźć i znacznie tańsze opcje, do trzech tysięcy, ale opcje te dostępne są w żaden sposób nie zawsze, więc najlepiej jest skupić się na przedziale cenowym od 03:56 i pół tysiąca rubli. Jak wspomniano powyżej, nawet ta cena jest bardzo dobra i jest całkiem do przyjęcia dla kierowców, więc masz jeszcze jeden powód, aby kupić ten model.

Jednak tak naprawdę jest tak dobry, jak opisane przez producenta? Oczywiście, chcę wierzyć w jego słowa, zwłaszcza w świetle faktu, że „Nokia” na rynku opon zimowych jest dość długi czas, i zdobył zaufanie ogromnej liczby kierowców. Ale najbardziej niezawodnym sposobem jest sprawdzenie opinie prawdziwych kierowców, którzy testowali produkt i byli w stanie uczynić z niego konkretny pogląd i kto współdzielonych w sieci publicznej.

pozytywne opinie

Niestety, to nie jest faktycznie tak różowo, jak chcielibyśmy, jeśli chodzi o opinie, które użytkownicy wykonanych na oponach „Nokian Nordman 5”. Opinie Rosjanie nie są w większości tak źle, ale nie można nazwać idealnym. Być może powodem jest to w kraju dystrybucji, ponieważ anglojęzycznych publiczność Internet opinii na temat tego produktu, są znacznie bardziej imponujące. Ale jakie są pozytywne ludzie w tych autobusach?

Przede wszystkim – jest to cena, która jest znacznie niższa niż w przypadku jakiegokolwiek innego popularnego rynku kauczuku. Ludzie widzą na reklamę telewizyjną tych autobusach i kupić je, tak że „Nokia” Marketing w Rosji pracuje idealnie.

Jednak nie tylko niski koszt przyciągnięcia użytkowników, wiele osób pisze o rzeczywistych zasług których pokazane są na drodze. Na przykład, wielu użytkowników zauważyć, że te opony doskonała praca z osadu, który jest bardzo trudny do utknąć gdy samochód wyposażony jest w takich opon.

Ponadto, istnieje duża kontrola nad procesem jazdy, to znaczy, że samochód nie jest poślizg na lodzie, nie prowadzi się z boku na bok, jak to często ma miejsce w przypadku niskiej jakości gumy.

I, oczywiście, warto zauważyć, jak trzymali uderzenie – to jest bardzo ważne na rosyjskich drogach, a doświadczenie pokazuje, że jeśli i będzie latać do dołów i napotkasz wybojów, szkoda nie jest powodem opon.

negatywne opinie

Niestety, nie są „Nokian Nordman 5” i negatywne opinie. Naturalnie, są one znacznie mniejsze, ale to nie znaczy, że należy je ignorować – są, przeciwnie, należy zwrócić największą uwagę przed zakupem, znasz wszystkie ewentualne niedogodności, które ma towaru. W pierwszej kolejności ludzie skarżą się ciernie – działają one więcej niż jakościowo, ale spada z dużą prędkością iw dużych ilościach. Dlatego też, nawet po dziesięć tysięcy kilometrów, które mogą być bardzo krótkie 15-20 kolce. Także ludzie skarżą się na fakt, że ta opona jest dość głośny – to normalne opony z kolcami, jak inni stworzyć dużo więcej hałasu, ale niektórzy kierowcy twierdzą, że poziom hałasu w piątym „Nordmann” jest wyższa niż w przypadku wielu kolcami odpowiedników.