558 Shares 2010 views

likier kawowy


Alkohole oznaczają grupy napojów alkoholowych, o różnych fortecę i niekoniecznie wypełniających. Tak więc, w słodkich napojów dodać jagody, kakao i owoców, a gorzkie – zioła i przyprawy. Taki alkohol produkowany jest w wielu krajach europejskich, a może być częścią koktajl lub aperitif. W tym samym smakiem ma likier kawowy, który można przygotować w domu jest łatwo to zrobić, po prostu trzeba mieć pewne umiejętności.

Rozważmy kilka przykładów gotowania płynów w domu.

1. Tradycyjny przepis na likier kawowy.

Składniki: dwie butelki z wódki, trzy łyżki kawy organicznej, kieliszek cukru i wody, jedną łyżkę soku z cytryny.

Kawa szlifować konieczne, aby napełnić wodą i zagotować. Uzyskany rosół utrzymywano noc w szczelnie zamkniętym pojemniku, a następnie przesączono ją i dodano wódki. W osobnym naczyniu zmieszać cukru z wodą (jednej filiżanki) i gotować do czasu, aż mieszanina zgęstnieje. Po którym jest chłodzone, dodać kawę i dobrze wymieszać. Można również dodać sok z cytryny i wanilii. Butelki kawy likier przechowywane w dwóch lub trzech dni (przed Projekt), a następnie ostrożnie wylano do innego naczynia i umieszczony w ciemnym miejscu w celu naparzenia.

2. Alkohol "Mocha".

Składniki: pół litra ciemnego piwa, szklankę alkoholu i cukru, trzy łyżki mielonej kawy, pakiet wanilii.

W garnku leżały następujące produkty: piwo, kawa i cukru – i ogrzewano aż do rozpuszczenia drugich. Temperatura powinna być pięćdziesiąt stopni, inaczej utracone walory smakowe napoju. Otrzymaną mieszaninę wlano do słoika, dodać cukier, alkohol, wymieszano i szczelnie zamknięty.

Gdy roztwór kawy schłodzeniu, jest umieszczona w chłodnym pomieszczeniu przez trzy dni. Następnie przecedzić i pić ponownie umieścić w chłodniejszym miejscu do naparzenia. Trzeba powiedzieć, że twierdza ługu wynosi trzydzieści stopni. Jednakże, jeśli w domu nie ma alkoholu, jest on zastępowany wódki. W tym przypadku, twierdza spadnie do dwudziestu stopni.

3. irlandzki likier kawowy krem.

Składniki: pół litra dziesięciu procent kremu dwie łyżki kawy trzysta g mleka skondensowanego jedno jajo trzysta gramów alkoholu pięćdziesiąt gramów roztopionym ciemnej czekolady.

Czekolada musi stopić, dodać śmietanę i mleko skondensowane, potem kawa i dobrze wymieszać. Żółtko oddzielono od białka i trochę kłaczków, a następnie powoli wlano do całkowitej masy wraz z alkoholem. Wszystkie dokładnie wymieszano i wlano do butelek, które są związane przez cztery dni w chłodnym miejscu. Likier kawowy sklep może być przechowywane w lodówce maksymalnie do sześciu miesięcy.

Im dłużej znieść likiery, smaczniejsze są. Zaleca się, aby utrzymać ten napój na miesiąc na zakup wielkiego smaku i wysokich walorach smakowych.

Podczas gotowania alkohol zamiast alkoholu lub wódki, niektórzy ludzie wolą korzystać z brandy lub koniaku. W tym ostatnim przypadku, likier kawowy nabyć jakąś skórkę i stać na jego smak lepiej niż jakikolwiek napój zakupiony w sklepie.

Aktualne przepisy kawy likierów wystarczy. Która zależy od osobistych preferencji gotować, jak również swoich kulinarnych umiejętności do wykorzystania. Konieczne jest jedynie, aby powiedzieć, że ten rodzaj alkoholu w każdym przypadku wytwarza się w alkoholu z dodatkiem ziaren kawy, nadając mu odpowiedni kolor i orzeźwiający aromat. Siła tego napoju alkoholowego, zazwyczaj 17-30%. może być stosowany samodzielnie lub dodaje się koktajle lub różne desery. W każdym przypadku należy pamiętać, że kofeina zawarta w napoju w postaci stężonej. Ponadto, należy pamiętać, że trzeba pić alkohol w umiarkowanych ilościach.