347 Shares 8805 views

odmian cytryn

Mandarynki i cytryny są rodziną owoców cytrusowych. Słowo cytrusowych została zapożyczona z łaciny i oznacza nic innego niż drzewa cytrynowego. Podobnie cytryna ojczyzna nie jest określony, ale w Chinach było wiadomo, około 4000 lat temu. Najcenniejszym w nim został uznany za wysoką zawartość witaminy C, ale zakres użytecznych właściwości cytryny był znacznie szerszy. Badania naukowców wykazały, jak zróżnicowane jego skład, a jej lecznicze właściwości niemal legendy. I sok zawarty w miąższu i skórce są wykorzystywane do celów leczniczych.


Odmiany cytryn są bardzo różne, różniących się właściwości są grube skóry i wrażliwy. To ich skórka jest bardzo bogata w olejkach eterycznych, pulpy cytrynowy składający się z 90% wody, zawiera witaminy i rozpuszczalnego w wodzie kwasu. W obecności wysokiego odsetka kwas jabłkowy i kwas cytrynowy, a także pektynę, potas, miedź, miedź-karoten, witaminy B, C i P.

Witamina C wzmacnia system odpornościowy, a to ze względu na zalecenie zrobić cytrynę jesienią, zimą i wiosną. Podczas korzystania z jakichkolwiek cytryn szybciej lekarstwo na choroby takie jak alergie, reumatyzm, gruźlica. Szybko leczyć złamania, otwarte rany i oparzenia. Nadal jest to dobry środek na robaki.

Na półkach prezentuje różnorodność uprawianych odmian cytryn, zarówno w normalnej glebie i wewnątrz pomieszczeń. Są bardziej prawdopodobne, aby znaleźć Pawłowski – owoce owalne i prawie bez pestek. zapewnia do 30 owoców na drzewie to przedstawiciel gamy cytryn wewnętrznych,. Z należytą starannością, zgodnie z wszystkich zaleceń, nie tylko można stale rosną cytryny na parapecie, ale również do ich rasy. Inną powszechną odmianą jest Ural. Pomimo swojej nazwy, jest także uprawiana w domu.

Ranoobraznye odmian cytryn pokoju jest cytryny i Maikop. Owoce swego na 130-140 gramów, mają zaokrąglone i lekko wydłużone w stanie niedojrzałym. Dobre owoce. Specjalnie hodowane i bardzo smaczne cytryny Taszkent z pomarańczowym miąższu i cienkiej skóry. Wysoko wydajnych hodowli cytryny Kursk z cienkiej skóry.

Również odporne na zimno odmiany cytryny są przedstawiane, popularny wśród kucharzy pochodzących z Włoch, cytryna Gminy. Innym popularnym cytrynowy – Novogruzinsky lub jak to nazywa, Nowy Atos z rozszerzonym postaci owoców i przyjemny smak.

Innym przedstawicielem owoców cytrusowych, co często wiąże się z wakacji noworocznych – mandarynki. Swą nazwę zawdzięcza do starożytnych Chin. Mandarynki zwane tam bardzo bogatych ludzi, które były dostępne w momencie te owoce. Wiele odmian mandarynki zostały sprowadzone do Europy w 16-18 wieku. Na początku, jak każdy egzotycznych owoców uprawianych w jego szklarni, a następnie w otwartym terenie, w krajach o łagodnym klimacie.

Co ciekawe, w rosyjskim regionie nazywa mandarynki wszystkie pomarańczowo – czerwone i wrażliwy cytrusy są mniejsze niż pomarańcze. Chociaż, jako gatunek, przynosi ze sobą wiele odmian. Podobnie ma pomarańczowym hybrydy. Więc odmiany mandarynki reprezentowane są zbyt szeroko. Cięższe owoce względem jego wielkości, więc jest słodszy.

Dobry marokański mandarynka, mają wspaniały dodatek do słodkiego smaku, nie ma jeszcze jedną zaletę – są pestki. Turkish mandarynek tej samej wielkości, ale z lekką kwasowością i obecności nasion. Następni na targach smaku – hiszpańskie mandarynki o dużej wielkości, jasny pomarańczowy grube porowate, łatwy skrobanie skórce i niewielką ilość nasion. Zasadniczo słodki deser owoce mandarynki spożywane świeże i stosowany do sałatek lub dodatków do mięsa, jak jeden ze składników.

Rodzina z owoców cytrusowych jest konkurencja ze swoich dobroczynnych właściwości, więc ich używać do zdrowia!