499 Shares 6171 views

Niewyrównaną niewydolność serca – co to jest? Objawy i leczenie

Spełnia kompensowane i niewyrównanej niewydolności serca. Compensated uważany jest za łagodny niedobór (1 etap).

Niewyrównaną niewydolność serca jest końcowym stadium choroby, które wynika z tego, że uszkodzenia mięśnia sercowego nie jest zdolna do dostarczania krwi do różnych układów funkcjonalnych organizmu. Charakterystyczną cechą jest przejawem nie tylko podczas ćwiczeń, ale również w spoczynku. Często podczas niewyrównaną niewydolność serca występują spore serca zmian patologicznych i funkcjonalnych. Zmiany te są zazwyczaj nieodwracalne i może spowodować śmiertelne. Ten rodzaj patologii związanych z ciężką (trzeci etap).

W tym artykule, niewyrównaną niewydolność serca zostaną omówione szczegółowo: co to jest, jakie są różne rodzaje, objawy choroby i ewentualnego leczenia.

Przyczyny SDS

Niestety, pochodzenie tej choroby przez naukowców nie jest w pełni poznany. Jednak badania w tej dziedzinie wskazują, że niewyrównana niewydolność serca może wystąpić, jeśli istnieją wyzwalacze. Te czynniki mogą być przyczyną choroby. Wśród nich:

 • Przerost mięśnia sercowego.
 • Spowodowane przez zawał serca, urazu, niedokrwienia lub zawału mięśnia sercowego u zmianę integralności strukturalnej.
 • Przełom nadciśnieniowy.
 • Zaburzeń rytmu.
 • Przypadki nagłego wzrostu ciśnienia w krążeniu płucnym.

Tak przejawia się niewyrównanej niewydolności serca. Co jest przedmiotem zainteresowania wielu.

Na równi z wymienionych powyżej są również przyczyny choroby mogą być wszystkie rodzaje procesów stojących układu oddechowego. We wszystkich tych przypadkach istnieje ogólna zasada: SDS, a także inne rodzaje niewydolności serca następuje w wyniku krytycznego przeciążenia i nadmiernego zmęczenia mięśnia sercowego.

Obraz kliniczny i różnorodność niewyrównanej niewydolności serca są opisane poniżej.

Przed rozpoczęciem badania objawów SDS, należy zauważyć, że obraz kliniczny choroby jest całkowicie zależne od rodzaju niewydolności serca. Specjaliści zidentyfikowania dwóch form – przewlekłych i ostrych. Zatrzymajmy się na każdej z nich.

Ostra niewydolność serca

Powstaje i rozwija się po szybkiej dekompensacji, występowanie odszkodowania w których jest to niemożliwe. Mechanizmy niewydolności serca, takie jak zwiększona tonu żylnej, zwiększenie funkcji tonik lub zwiększenie ilości rozkurczowe napełnianie komory krwi nie może pojawić się z powodu cechy fizjologiczne ostrych formach SDS. Do tych cech należą:

 1. Lewej komory SDS w ostrej formie. Jest to spowodowane zawałem lub zwężeniem zastawki mitralnej. Charakterystyczne objawy nadmiernego obrzęk płuc i systemu jej przekroczeniu naczyniach krwionośnych układu oddechowego. Co jeszcze dzieje niewyrównanej niewydolności serca? Objawy rozważy później.
 2. Prawokomorowej SDS w ostrej formie. Występuje dlatego przeniesionego serca pacjenta lub zakrzepowo-zatorowych, w wyniku czego zakłócone funkcji i integralności mezhduzheludochkovoy przegrody. Typowe objawy ostrego SDS lewych komorowych w następujący sposób: jest gwałtowny wzrost wątroby, zastój krwi jest przymocowany do krążenia ogólnego, płuca może wypełnić krwią.

Ostra forma jest niebezpieczne?

Niestety, ostrej postaci charakteryzującej się wysokim poziomem zgonów z powodu faktu, że mięsień serca jest w stanie napędzać odpowiednią ilość krwi i funkcję kompensacji offline (lub niewystarczające), a także ze względu na obrzęk płuc lub zawału mięśnia sercowego. W przypadku objawów ostrych form SDS pilnej interwencji ekspertów, które będą umieszczone pacjenta w szpitalu i posiadają szereg działań potrzebnych do reanimacji.

Występuje także w przewlekłej dekompensacji niewydolności serca. Co to jest? O tym później.

Postać przewlekła SDS

CHF mogą występować w postaci niewyrównanej. W tym przypadku, różne objawy mogą się manifestować, którego cały opis jest wykonywane za pomocą testów diagnostycznych. Charakterystycznej dla CHF jest to obraz kliniczny:

 • Objawy ciężkiego obrzęku nóg, w dolnej części brzucha, moszny, jak również w osierdziu.
 • Zaburzenia rytmu serca i niedotlenienie.
 • Kończyny syndrom zimno.
 • Gwałtowny wzrost masy ciała.
 • Przejawy niewydolności zastawki mitralnej i trójdzielnej.
 • Pojawienie się duszności, związanych z brakiem aktywności fizycznej.

Niewyrównaną przewlekła niewydolność serca – patologii, w których często przejawiają nieprawidłowości w układzie oddechowym. szmery płuc (gdy pacjent znajduje się w pozycji leżącej na plecach) może być wykryta przez personel kontroli. Przyczyną tych objawów jest nadmierny przepływ krwi do układu oddechowego. Innym objawem może być niedotlenienie, aw konsekwencji obniżenie świadomości. Niedotlenienie następuje w wyniku niedostatecznego dopływu krwi do mózgu i głowy niedoboru tlenu.

Ważne jest, aby w porę wykryć taką chorobę, takich jak przewlekła niewyrównanej niewydolności serca (co to jest teraz jasne).

diagnostyka

Złożonych środków diagnostycznych należą badania zmian poziomu ureticheskogo peptydu beta, typu peptydu H-neutralnym prowadzącego badanie echokardiograficzne rentgenowskiej trzewia transkoronalnoy echokardiograficzne.

Dokładniejsze informacje na temat wytrzymałości na ciśnienie krwi u specjalistów komór serca można otrzymać przez przeprowadzenie specjalnej procedury, w którym żyły centralnej lub cewnik do tętnicy płucnej, a dla uzyskania wymaganego pomiaru.

Ponadto, diagnozowania dowolnej postaci niewydolności serca jest przeprowadzenie wielu badań laboratoryjnych, w tym testu kreatyniny we krwi i mocznika, na elektrolity, glukozę i transaminaz również odbywać innych badań krwi i moczu; zbadanie obecność i stopień gazów krwi w tętnicach.

Niewyrównaną niewydolność serca: Leczenie

Według danych statystycznych za 2010 rok, z powodu niewydolności serca w Rosji co roku zabija około 1 miliona ludzi. To jest występowanie dekompensacji i zaburzeń rytmu serca zwanych ekspertów główną przyczyną wysokiej śmiertelności. Dekompensacji często wymaga natychmiastowej interwencji medycznej. Dlatego też, poza nielicznymi wyjątkami, farmakoterapia jest dokonywane poprzez podawanie leku dożylnie (w celu uzyskania kontrolowanego i szybkich wyników).

Więcej na temat leczenia dekompensacji

Głównym celem terapii jest do utrzymania normalnego poziomu nasycenia tlenem hemoglobiny, dzięki czemu do normalnego dostarczania tlenu do tkanek i narządów w celu uniknięcia i niewydolności wielonarządowej.

Jedną z technik stosowanych – prowadzenie wdychanego tlenu (zwykle stosowane nieinwazyjne wentylacyjna (NPVD) pod dodatnim ciśnieniem), co eliminuje potrzebę intubacji dotchawiczej. Ten ostatni służy do wentylacji mechanicznej w przypadku awarii wyeliminowania obturacyjnej choroby płuc przez NPVD.

Leczenie za pomocą leków

W leczeniu dekompensacji stosowania terapii tym lekiem. Stosowanych leków i ich grupy:

 • „Morfina” i jego analogi. Jest on stosowany w celu zmniejszenia częstości akcji serca i zmniejszyć ból.
 • Diuretyków. Stosowany w płynach opóźnić objawy w organizmie;
 • Inotropowe wyeliminować hipoperfuzji obwodowej.
 • środki wazopresyjne dla rozwoju normalnej perfuzji narządu.
 • rzutu serca „dobutamina” wzrasta.
 • Noradrenalina zwiększa opór naczyniowy.
 • Glikozydy nasercowe zmniejszają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko wystąpienia ostrej dekompensacji.

Jednak dokładny wykaz niezbędnych leków stosowanych w łagodzeniu i leczeniu SDS jest zidentyfikowanie i dokonać tylko lekarz prowadzący.

Rozważaliśmy, co to znaczy niewyrównanej niewydolności serca.