699 Shares 7208 views

Reychel Vays: filmografia i życie osobiste brytyjska aktorka

Dziś proponujemy zapoznanie się ze słynną brytyjską aktorkę Reychel Vays. Większość krajowej publiczności jest znany z ról w takich filmach, jak "Mumia", "Return of the Mummy", "Constantine: Czarnego Pana". "The Constant Gardener" i "My Blueberry Nights" oraz Aktorka jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród filmowych „Oscar” i „Złotych Globów”.


Biografia aktorki

Hannah Weisz urodziła się w dniu 7 marca 1971 roku w Londynie. Jej ojciec, który jest Żydem z urodzenia, wraz z rodziną została zmuszona do ucieczki z rodzinnej Węgrzech od prześladowań nazistowskich. Na linii matczynej jako Rachel odziedziczyła austriackiej i włoskiej krwi. Jej ojciec był utalentowany wynalazca, który wymyślił mechanizm wykrywania min lądowych, a także opracowane wyposażony we własne źródło masek tlenowych.

Rachel jest absolwentem Cambridge University, gdzie studiowała nie tylko studium języka angielskiego i literatury, ale także aktywnie uczestniczyli w przedstawieniach studenckich, co czyni pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej. Podczas Weiss studentów z grupą założył trupę dramatyczną «mówienia językami w Cambridge», który zdobył nagrodę na festiwalu w Edynburgu.

Reychel Vays: filmografia, początek kariery

Mogła pojawić się na dużym ekranie w 1985 roku, kiedy otrzymał propozycję nagrania, w których później stał się bardzo popularny obraz Richard Gere zwany „Korol David”. Jednak rodzice Rachel były zdecydowanie przeciwny, i wziął na siebie rolę innego pretendenta.

W związku z tym, debiut utalentowanej aktorki w filmie był opóźniony prawie 10 lat. Miało to miejsce w 1993 roku. Miał główną rolę w telepostanovke brytyjskiej telewizji o nazwie „Czerwone i czarne”. Dwa lata później, Weiss pojawił się na dużym ekranie w „maszyny śmierci” filmowej.

W 1996 roku Rachel grał, choć nie głównym, ale bardzo pamiętne role w filmie „Ukryte pragnienia” Bernardo Bertolucciego. Sukces młodej aktorki została wzmocniona, a drugi wydany w tym samym roku film „Reakcja łańcuchowa”. Na zestaw zdjęć jej partnerem był Kianu Rivz. Potem następuje szereg znaczących ról w serii American-made "Travel" (1997) i "Land Girls" (1997), jak również w języku angielskim dramacie "I Want You" (1998).

Droga na szczyt sukcesu

Istnieje przekonanie w środowisku aktorów, że pierwsza część określa całą przyszłą karierę. W przypadku Reychel Vays Zasada ta okazała się prorocza, jak większość jej pracy jest związane z uczestnictwem w mistycznych obrazów. W 1999 roku zagrała w dwóch bardzo udanych filmów „Mumia” i „Smak słońca.” Przez tych ról, Rachel otrzymał prawdziwie międzynarodową sławę i weszła na listę najpiękniejszych kobiet w Hollywood. Po dwóch latach rozwijają się na drugą część „The Mummy”, który następuje po sukcesie pierwszego filmu. Rachel zasugerował strzelanie w „Mumia 3”, jednak w stosunku do zatrudnienia w innych projektach, musiała zrezygnować. W sprawiedliwości należy zauważyć, że film, pomimo wspaniałej gry Brendan Fraser, otrzymał objawienie słaby.

2000s

Reychel Vays, filmografia, który już zawiera kilka bardzo udanych filmów, w dalszym ciągu być usunięte i nowe tysiąclecie. Tak więc, w 2001 roku pojawił się przed publicznością w roli Tanya Chernova – „Wróg u bram” Rosjanka w filmie Pomimo faktu, że dla rzutowania to nosił pewne podobieństwo do jej charakteru, dzięki udziałowi w projekcie takich wielkich aktorów jak Dzhud Lou i Dzhozef Fayns, film został powitany bardzo serdecznie. W następnym roku Weisz zagrała w filmie „My Boy”, gdzie jej partnerem na planie był Toni Collette i Hyu Grant.

Poniższe uwagę zasługują zdjęcia z Rachel ukazał się w kinach w 2005 roku. Mówimy o filmie „Constantine: Dark Lord” i „The Constant Gardener”, za niewielką rolę w którym otrzymał nagrodę „Oskara” nagrodę.

W 2007 roku premierę kolejny bardzo udanych zdjęć z Rachel – „My Blueberry Nights” w reżyserii Wong carven.

Filmy z Reychel Vays nadal iść na ekranach. Tak więc, w 2009 roku, odbyło się obraz na dużą skalę premiera z jej udziałem, jak „Agora”. W ślad za role w takich filmach jak "Nostalgia anioła" (2009), "The Whistleblower" (2010), "The Moon" (2010), "Colossus" (2010), "Deep Blue Sea" (2011), "Kaleidoscope miłości" (2011), "Dziedzictwo Bourne'a" (2012), "Pogrzeb" (2012) i inne.

W 2013 roku, publiczność miała okazję po raz kolejny świadkami aktorkę na dużym ekranie w filmie „Oz Wielki i Potężny”.

życie osobiste

Od kilku lat Reychel Vays był w związku z reżysera Darrena Aronofsky'ego. Para były zaangażowane w 2006 roku mieli syna, który otrzymał imię Harry. Jednak w 2010 roku dawni kochankowie ogłosili przerwę.

Po rozstaniu z Aronofsky'ego aktorka rozpoczęła romans z Denielom Kreygom, którego poznała podczas kręcenia w 2001 roku. Jednak miłośnicy utrzymuje swój związek w tajemnicy. W czerwcu 2011 r Deniel Kreyg i Reychel Vays byli małżeństwem, ale ceremonia została przeprowadzona w warunkach ścisłej tajemnicy, a informacja o tym fakcie w mediach pojawiły się znacznie później.

Reychel Vays: wzrost, waga i ciekawostki

  • Według większości aktorek, uwielbia gorzką czekoladę, uwielbia wielbłądy i śni sen dłużej. Co do tajemnicy jej urody, a następnie formułuje Rachel go po prostu: „We wszystkim musimy wiedzieć, kiedy przestać.”
  • Wzrost znane aktorka 170 cm i waga – 56-58 kg. Reychel Vays – brunetka, kolor oczu – brązowy.
  • Aktorka jest odbiorcą dwóch prestiżowych kinopermy „Złotego Globu” i „Oscar”.