238 Shares 1711 views

Nikon Coolpix P600: Przegląd aparatu

Nie tak dawno temu światowej sławy firma Nikon wydała nową kamerę, nazywaną Nikon Coolpix P600. Urządzenie, w porównaniu z poprzednimi modelami, zostało znacząco zmodernizowane. Oprócz wzornictwa, napełnianie również się zmieniło. Ale, jak stwierdzili przedstawiciele firmy Nikon, główną cechą nowego modelu jest niesamowity zoom optyczny. Po ogłoszeniu w internecie zaczęła się prawdziwa wojna. Niektórzy twierdzili, że zbliżenie jest ważną i niemal istotną rzeczą, podczas gdy inni uważali, że to nic innego jak ruch marketingowy , aby sprzedawać jak najwięcej urządzeń. Więc kto ma rację? Możesz odpowiedzieć na to pytanie, czytając tę recenzję na temat Nikona Coolpix P600.


Nikon

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, gdy słowo "aparat" to Nikon. W ciągu ostatnich kilku lat firma praktycznie zmonopolizowała rynek profesjonalnych urządzeń fotograficznych. Chociaż takie produkty są produkowane przez takie giganty jak Sony, Canon, itd., Ale Nikon jest po prostu poza konkurencją. W pewnym momencie faceci z firmy Nikon starali się jak najlepiej i dokonali prawdziwej rewolucji w świecie sprzętu fotograficznego. Otrzymali ogromne zyski i miliony lojalnych klientów. W rezultacie Nikon wyprzedził swoich konkurentów. Ale teraz wszystko jest inne. Ze względu na brak wartych przeciwników firma rozwija się powoli. Nowoczesny "Nikon" koncentruje się na zarabianiu pieniędzy i regularnym wypuszczaniu nowych aparatów, które są minimalne w porównaniu do poprzednich modeli.

Ale nie tak dawno temu firma zdała sobie sprawę, że podąża za fałszywą ścieżką, że trzeba coś zmienić, a oni ogłosili nową kamerę, która wygląda obiecująco. Firma przedstawiła Nikon Coolpix P600 jako kolejną rewolucję w świecie urządzeń fotograficznych. Ale czy tak naprawdę? Naprawdę w "Nikon" kolejny przełom? Czy to tylko kolejny ruch marketingowy, dzięki któremu firma ma zamiar zapakować portfel za pieniądze? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Przegląd Nikon Coolpix P600

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok to projekt. Jasna błyszcząca komora o kolorze wiśni przyciąga całą uwagę. Dla zwolenników konserwatyzmu jest bardziej klasyczna czarna wersja urządzenia. Plastik, z którego wykonana jest kamera, jest dość silny i nie zgina. Jedyne, co rozczarowuje, to jakość kompilacji. Są małe przechyły, a przyciski lekko skrzypią.

Jeśli chodzi o ergonomię, to wszystko odbywa się na najwyższym poziomie. Niezwykle wygodna rękojeść z gumowaną podszewką pozwala łatwo trzymać aparat, pomimo imponującego rozmiaru. Ponadto "Nikon" jest jedną z niewielu firm, w których zdecydowali się założyć nasadkę na obiektyw i założyć mały zestaw kabli z kapronu. To wydaje się być drobiazgowe, ale ładne.

Z boku obiektywu widać zduplikowaną dźwignię zoomu. Umożliwia zmianę odległości lewą ręką. Może być również dostosowany do ręcznego ustawiania ostrości. W pobliżu znajduje się przycisk, po naciśnięciu, wbudowana lampa błyskowa wzrasta. Tryby fotografowania (które są całkiem sporo) przełączane są za pomocą mechanicznego bębna, podobnie jak na lustrzanym odbiciu. Obok bębna znajduje się spust migawki z dźwignią zoomu, zaprogramowany przycisk Fn i włączony.

Wyświetlacz aparatu, wykonany specjalną technologią, wynosi 3 cale, rozdzielczość – 921 tys. Pikseli. Obraz jest dość jasny, a co najważniejsze, ma bardzo wyraźne szczegóły. Kiedy kąt widzenia ulegnie zmianie, obraz praktycznie nie zanika. Również w aparacie Nikon Coolpix P600 znajduje się mechanizm obrotowy. Umożliwia wybór niemal każdego kąta kamery, a czasami można nawet ustabilizować aparat.

Wszystkie zdjęcia są zapisywane na karcie SD. Jako zasilacz wykorzystywany jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 1850 mAh. Oznacza to, że jedno zdjęcie może trwać około 400 zdjęć. Dla kompaktowej kamery jest to bardzo przyzwoity wynik.

Powiększ

Cóż, może rozważymy największą zaletę Nikona Coolpixa P600 – zoom. Faceci Nikona naprawdę zrobili wszystko, co w ich mocy. Zakres odległości równoważnych może wahać się od 24 do 1440 milimetrów. Wielokrotność zoomu wynosi 60x. Dzięki temu aparat fotografuje bardzo daleko i widzi nawet, co osoba z oczami orła nie zauważy. Przyjazny jest inteligentny system wskaźnikowy, skupiający się na właściwych przedmiotach. Stabilizacja optyczna jest również na wysokości. Nawet w bardzo słonecznej pogody wszystkie klatki są jasne. Ale w nocy prawie niemożliwe jest użycie aparatu bez statywu. W końcu, lekka szybkość urządzenia jest stosunkowo niewielka.

Nikon Coolpix P600: opinie specjalistów

Co profesjonaliści myślą o nowym modelu? Najbardziej lubi nowy Nikon Coolpix P600 Black. Opinie są przeważnie pozytywne. Oprócz niesamowitego zoomu, wiele pochwały ergonomii, łatwość obsługi, niewielki rozmiar i zwartość. Ogólnie rzecz biorąc, kupujący narzekają na niską jasność, z powodu której prawie niemożliwe jest pracę w nocy bez dodatkowego wyposażenia.

Wynik

Firma naprawdę uderzyła wszystkich swoim nowym Nikon Coolpix P600. Urządzenie ma niesamowite właściwości, a w rękach może strzelać niesamowite i fascynujące zdjęcia.