824 Shares 3170 views

Państwowe Muzeum Biologii Timiryazev. programy naukowe i rozrywkowe dla dzieci i dorosłych

Po mieszka od 76 lat, zmarł w 1920 roku, główną rosyjski specjalista w fizjologii roślin, który wiele badań poświęconych fotosyntezy, K. A. Timiryazev. Nie tylko często rozmawiał z Karola Darwina, ale również spopularyzował jego idei w Rosji. Rosyjski naukowiec pogłębił nie tylko nauki, ale również uważnie obserwować zmiany zachodzące w społeczeństwie. Czytał dzieła Karola Marksa w oryginale, popierali bolszewików. Na jego cześć nazwano ją Państwowego Muzeum Biologii, jak również jedną z dzielnic Moskwie, stacji metra, na ulice w wielu miastach, statek oraz instytucji naukowych i edukacyjnych, krater na Księżycu, miasteczkach i wsiach w całym kraju. Wielki uczony, chciał stać się nauką dostępne i zrozumiałe dla wielu.


Państwowe Muzeum Biologii Timiryazev. historia

Muzeum zostało otwarte po Clement Abramowicz już nie ma. Ale kolekcja rdzeń został zmontowany w Muzeum Przyrody i Uniwersytetu Moscow City. Jak traktować pierwszy dyrektor, akademik BM Zavadovsky, Timiryazev Państwowe Muzeum Biologii powinien:

  • Wykazać podstawowe problemy wszystkich grup biologii.
  • Do prowadzenia wykładów dla studentów.
  • Prowadzenia naukowych eksperymentalnych odwiedzających pracy związanej.
  • Przestudiuj istotną aktywność organizmów i dlatego wykazują żywe rośliny i zwierzęta.

Zasady te, rozwój i działa dzisiaj. Początkowo muzeum znajdował się na Sparrow Hills, ale Gorky petycja przeniesione. Małe gruziński ulica była lokalizacja muzeum. Znajduje się on w kompleksie budynków unikalnych poprzednio posiadanych przez kupca, kolekcjonera i mecenasa P. I. Schukinu.

Miasto dwór Shchukin

Od młodego wieku zapalonym kolekcjonerem Piotr zgromadził dużą liczbę dzieł sztuki. Składały się one z mistrzów wschodnich, zachodnich obrazów i przedmiotów życia rosyjskiego europejskich. Budynek dla kolekcji była niewielka. Małe gruziński uliczne zbudowane pierwsze wspaniałe wieże (1892, architekt BV Freudenberg) z czerwonej cegły z białym wystroju i wzorzystych płytek ceramicznych. Obecnie mieści administrację muzeum biologicznym. Ale ten budynek staje się bliższy. W 1898 roku architekt A. E. Erihson budowa kolejnego budynku. Dziś jest to ekspozycja muzeum. Oba budynki połączone są podziemnym przejściem. W 1905 Petro całą kolekcję i budynek podane do Muzeum Historycznego. Zmarł w 1912 roku. budynek dalej przenoszone do różnych organizacji. Ale według oficjalnej wniosek Gorkiego w 1934 roku w tych budynkach nazwano Państwowe Muzeum Biologii. K. A. Timiryazeva, którego adres to brzmi jak: Ul. M. gruziński, 15.

Życie muzeum dzisiaj

W salach muzeum odbyło się wiele wycieczek. „Rodzina podróży” nie jest programem. Ma trzy trasy dla wszystkich grup wiekowych i na różnych tematów. W programie uczestniczy czterdzieści pięć muzeów z bardzo różnych i nieoczekiwanych tematów. Dla dzieci od trzech do czterech lat, zadanie jest bardzo proste, nastolatki – znacznie trudniejsze, a nie czują ich dzieciom. Każdy podróżny otrzyma paszport. Stopniowo wypełnione znaczków muzeów odwiedzili. Rozpocząć i zakończyć podróż może być w każdym z muzeów.

„Rodzina w muzeum” Program

Obejmuje on grę biologiczny, w którym wiele ciekawych przygód, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Co może być tak interesująca w biologii? Znaleźć się na plaży z rozgwiazdy, korali, gąbek, muszli. Wszystko, co można zobaczyć i dowiedzieć się, bez konieczności podróżowania poza miasto, tych zwierząt morskich. Były tajemnice morza. Las jest pełen tajemniczych śladów. Po wizycie w muzeum, nawet młody ranger w parku i parku będzie nauczyć się rozpoznawać ślady pazurów, których widział na drzewach, na ziemi lub w śniegu. W tych sesji można uzyskać w okresie jurajskim, a także dowiedzieć się wiele na temat pasożytów: tasiemiec bydła, roundworm, czynnik sprawczy malarii i Śpiączka. A ty nie chcesz trzymać pająka? To jednak nie wszystko, co można znaleźć głęboko w muzeum.

urodziny

To może być razem ze swoimi przyjaciółmi spędzić w muzeum i spacer śladami Carica i Wali. Każdy chce dostać rygorystyczny wiedzy naukowej na ten wspaniały dzień – i to jest możliwe. Najmniejsze przewodnicy oferują fascynującą drogę do pięćdziesięciu minut z zagadkami. Otgadki dzieci na pewno znaleźć na stoiskach i gablot. Wtedy nie będzie herbata. Ponadto, można grać w magazynach w mrowisko, albo zobaczyć ptasich gniazd. Więc to będzie działać przez długi czas. Tutaj jest to zabawne, State Museum of Biology Timiryazev! Jest możliwe, aby spędzić przygodę nowy rok.

Program noworoczny dla dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat

Ona nie ujawnił wcześniej jego tajemnice. Grupa jeszcze klasę lepiej, nie więcej niż trzydzieści osób, dzieli się na zespoły. Muzeum Nowego Roku od 20 do 28 grudnia zafascynowany, a faceci muszą zapisać wakacje. Oni głowią nad doświadczeniem, zagadek naukowych i eksperymentów. wystarczy dla wszystkich ryzykowny. Każde poprawnie zakończone odcinek toru daje klucz do następnego. Państwowe Muzeum Biologii Timiryazev czekają na pomoc z dociekliwy i zaradny.

Czego ci, którzy mieszkają daleko od Moskwy, a wkrótce przyjdzie? Musimy dostać się na wirtualną wycieczkę po salach muzeum. Można go znaleźć na głównej stronie internetowej muzeum. To tylko, jeśli w domu lub w szkole z komputera.

Odwiedzający miasto trzeba wiedzieć, gdzie jest Państwowe Muzeum Biologii Timiryazev. Jak dostać się na metro do muzeum: art. "Krasnopresnenskaya" Street w 1905 lub Barrikadnaja.