691 Shares 8970 views

Winogrona Vodograi: obfite ojczyzna!

Wśród wielu istniejących winogron pożądane przydzielić Vodograi otrzymano hodowcy VV Zagorulko przy przejeżdżaniu promieniowania Arcadia i Sultana.


Winogrona Vodograi: opis odmiany

Tabela ta winogrona charakteryzuje okres wegetacji 120 – 125 dni, co jest wczesnym, średnim okresie dojrzewania. Rośliny dość silny, z dobrze dojrzewają pędów. Liście z pięciu płatków, średniej wielkości. Pęczki kształtu stożkowego, duży, średni ciężar na około 1 kg. Jagody owalne, różowy, duża; każdy o wadze około 10 gramów, długość 34 mm, szerokość 20 mm. Soczysty mięsisty miąższ ma wyraźny smak Muscat i bogaty aromat.

Ta klasa charakteryzuje się stabilną, wysoką wydajność, odporność na choroby grzybicze i szron, dopuszczalnej granicy temperatury -21 ° C,

Grape odmiana Vodograi ma dobrą przenośność i nie pogarsza w czasie transportu.

Charakterystyka uprawy i pielęgnacji

Vodograi winogrona sadzenia może być produkowana zarówno na wiosnę i na jesieni, chociaż w sadzonkach jesienią będą bardziej narażone na zmiany temperatury, z powodu możliwej mróz. dołki, którego wymiary 0,8 * 0,8 * 0,8, pożądane jest przygotowanie wcześniej, w celu stopniowego sprasowania gleby. Przygotowując dołu zdejmowaną, górną warstwę gruntu o pozostawienie zmieszać ją z popiołem, próchnica, nawozy organiczne, po czym całą mieszaninę wprowadzono do otworu.

Aby uzyskać stabilny i wydajność rośliny jest wymagana w celu zapewnienia odpowiedniego podlewania. Najpierw trzeba trzymać w wczesną wiosną, zanim nastąpi przerwa pączek. Wymagane jest, aby odzyskać siły po okresie zimowym.

Następnym razem, gdy rośliny potrzebują wilgoci do kwitnienia po podlaniu, wyprodukowane w okresie kwitnienia krzew może spowodować przelanie kwiatów, więc nie jest to zalecane.

Za trzecim razem winogrona podlewane Vodograi wymagane, gdy pierwsze owoce. Zużycie wody na 1 roślin krzewiastych 3-4 wiadra.

Zaleca się również przed podlewanie krzewów schronienia, w tym przypadku trzeba wlać krzew 1 pod 4 do 5 wiader wody.

Jeśli winogrona Vodograi sadzone w rzędach, a następnie podlewanie jest wymagane do wytworzenia w bruździe. Kiedy pojedynczy sadzenie krzewów wokół siebie na głębokości 30cm wykopano rów kołową.

Ściółkowanie – ważnym czynnikiem dla uprawy winogron

Ważną cechą jest winogrona pielęgnacji mulczowania reprezentujący glebę wokół krzewów powlekania materiałów okładzinowych (igieł, trociny, słoma, torf, humus, liście, trawa), aby zapobiec wzrostowi chwastów i oszczędności wilgoci. Pierwsza powłoka ściółka natychmiast po posadzeniu korzeni i sprzyja przeżywalności. Następna operacja powinna być przeprowadzona kilka razy w trakcie sezonu, jak wzrost winogron.

Przed nadejściem mrozów jesienią powinien dbać o ochronie roślin i wytwarzają swoje schronienia, optymalne materiały, dla których są polietylen lub ziemię. W pierwszym przypadku łuku żelaza, która jest wymagana do ściągania polietylen zainstalowany na wielu winorośli; Po drugie – winorośl pokryte ziemią, tworząc roller coaster. konieczne winorośli z każdej rośliny, aby leżał na ziemi, który pozwala przypiąć pasy metalowe. Przed ułożeniem na powierzchni gleby jest wymagane ustalenie dowolnego materiału osłonowego, nie pozwól im dotykać ziemi.

Z zastrzeżeniem odpowiednich technik uprawy i pielęgnacja jesienią winogron Vodograi hojnie docenić dobre i smaczne plony.