691 Shares 4361 views

"Bromhexine 8 Berlin-Chemie": instrukcje użycia, cel i opinie

Kaszel jest nieprzyjemnym problemem, z którego nikt nie jest odporny. Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele leków, które pomagają złagodzić i wyeliminować ten objaw. I dość dobrym narzędziem jest "Bromgexin 8 Berlin Hemi". Instrukcje dotyczące stosowania, działania niepożądane, przeciwwskazania, ceny i recenzje – to właśnie pacjenci są zainteresowani. Jakie są właściwości leku? Jak prawidłowo zastosować?


Uwalnianie postaci i opis składu leku

Preparat jest wytwarzany w postaci postaci dwuwypukowej. Ma biały rdzeń i twardą żółtą (czasami zielonką) powłokę. Główną substancją czynną jest chlorowodorek bromheksyny. W jednej granulce zawiera 8 mg tego składnika, co w rzeczywistości jest potwierdzone jego nazwą – "Bromhexin Berlin – Chemie 8". Tabletki umieszcza się w blistrach 25 sztuk.

Rdzeń zawiera także niektóre zarobki, w tym koloidalny ditlenek krzemu, monohydrat laktozy, stearynian magnezu i skrobia kukurydziana. Skład powłoki zawiera takie substancje, jak węglan wapnia, makrogol 6000, węglan magnezu, sacharoza, syrop glukozowy, ditlenek tytanu, wosk karnauba, talk, poidon i barwnik chinolinowy.

Taki lek jest dostępny w postaci kropli do podawania doustnego. Jest to jasny roztwór żółtawego koloru o przyjemnym aromacie. Jako substancje pomocnicze, diwodorofosforan potasu, wodorofosforan sodu, lewomentol, polisorbat 80, woda oczyszczona, sacharoza, olej anyżowy, owoce kopru włoskiego, mięta i eukaliptus są tu obecne. Gotowy roztwór zawiera 41% alkohol etylowy.

Główne właściwości farmakologiczne

Jakie są właściwości leku "Bromgexin 8 Berlin-Chemie"? Instrukcje użycia wskazują, że lek ma właściwości mukolityczne i wykrztuśne. Lek ten aktywuje nabłonek nabłonka, zwiększa ilość wydzielanego plwociny, a także zmniejsza jego lepkość, co ułatwia jego łatwe i szybkie rozdzielanie.

Ponadto lek stymuluje wytwarzanie endogennego środka powierzchniowo czynnego, co zapewnia stabilność komórek pęcherzykowych w procesach oddechowych. Lek ma również łagodny efekt przeciwzakrzepowy.

Po zażywaniu pigułki szybko rozpuszczają się i absorbują przez ściany przewodu pokarmowego – proces ten trwa nie dłużej niż 30 minut. Biodostępność leku wynosi 80%. Metabolizm jest przeprowadzany w tkankach wątroby – tutaj bromheksyna nadaje się do reakcji utleniania i demetylowania. Głównym metabolitem jest ambroksol, który następnie wydalany jest przez nerki wraz z moczem. Okres półtrwania wynosi 15 godzin. Po wielokrotnym użyciu lek może gromadzić się w organizmie, dlatego bardzo ważne jest, aby podczas leczenia stosować się do zaleceń lekarza.

Wskazanie do leczenia

W jakich przypadkach jest wskazane podanie leku "Bromgexin 8 Berlin-Chemie"? Jego stosowanie jest wskazane w obecności suchego kaszlu i tworzenia plwociny o zwiększonej lepkości. W szczególności lek jest przepisywany u pacjentów z obturacyjnym zapaleniem oskrzeli, astmy oskrzelowej, zapalenia tchawicy, zapalenia płuc i pneumokoniozy. "Bromgeksyna" pomaga złagodzić stan pacjentów cierpiących na rozedmę płuc, gruźlicę, mukowiscydozę i oskrzelik. Musimy jednak od razu powiedzieć, że ten lek jest stosowany w złożonych terapiach, ponieważ jego pomoc nie pozwala wyeliminować podstawowej choroby.

Przygotowanie "Bromhexine 8 Berlin – Chemie": instrukcje użycia, tabletki

Przede wszystkim należy powiedzieć, że tylko lekarz może przepisać taki lek – w tym przypadku nie należy angażować się w samoleczenie, zwłaszcza w przypadku przyjmowania innych leków. W jakich dawkach należy wziąć wykrztuśny "Bromhexin 8 Berlin-Chemie"? Instrukcja dotycząca używania stwierdza, że u dorosłych pacjentów i młodzieży w wieku powyżej 14 lat przyjmują co do zasady 1 lub 2 tabletki trzy razy na dobę. Osoby ważące mniej niż 50, a także dzieci w wieku od 6 do 14 lat zaleca się przyjmowanie jednej tabletki trzy razy na dobę. Przebieg leczenia zależy od stanu pacjenta, ale co do zasady nie przekracza 4-5 dni.

Tabletki należy przyjmować po posiłku, zmyć wodą, bez krakowania i żucia. Podczas terapii zaleca się pacjentom picie dużej ilości wody w celu utrzymania sekretarskiego działania bromheksyny.

Przygotowanie "Bromhexine 8 Berlin-Chemie": instrukcje użycia, krople

W niektórych przypadkach zaleca się przyjmowanie leku w postaci kropli. 1 ml roztworu zawiera 8 mg chlorowodorku bromheksyny, co odpowiada 23 kroplom.

W jakich dawkach należy podjąć rozwiązanie "Bromhexin 8 Berlin-Chemie"? Instrukcja mówi, że dla dorosłych dawka pojedyncza to 23 – 46 kropli. Maksymalna dzienna ilość leku wynosi 69 – 138 kropli, co odpowiada 24 – 48 mg chlorowodorku bromheksyny. Dzieci od 6 do 14 lat przyjmują 23 krople roztworu trzy razy dziennie.

Czy istnieją przeciwwskazania do przyjęcia?

Czy wszyscy pacjenci mogą przyjmować lek "Bromgexin 8 Berlin-Chemie"? Instrukcja obsługi potwierdza, że niektóre przeciwwskazania są nadal dostępne, a ich lista powinna być przeczytana przed rozpoczęciem terapii.

Na początek trzeba powiedzieć, że lek nie jest przepisywany pacjentom z większą wrażliwością na bromheksynę lub inne składniki składowe. Lek ma limity wiekowe – nie może on być stosowany przez dzieci w wieku poniżej sześciu lat. Ponadto przeciwwskazania obejmują wrzód trawienny żołądka lub jelita w okresie zaostrzenia.

Istnieją tak zwane przeciwwskazania względne, do grupy, w której jest klasyfikowana niewydolność nerek i wątroby – w takich przypadkach lek jest możliwy, ale w małych dawkach i pod ścisłym nadzorem lekarza. Nie zaleca się również stosowania leków na choroby układu krążenia, które towarzyszą zwiększonej plwocinie lub upośledzeniu motorycznemu, ponieważ może to prowadzić do przekrwienia i zastoju wydzielania.

Jakie efekty uboczne mogą powodować narkotyki?

Wielu pacjentów interesuje kwestia, czy leczenie preparatem Bromhexin 6 Berlin-Chemie może być niebezpieczne? Instrukcja zawiera dane o możliwych skutkach ubocznych, chociaż opinie lekarzy i pacjentów wskazują, że są one niezwykle rzadkie.

Czasami tabletki powodują reakcję alergiczną, którą mogą towarzyszyć wysypki skórne, świąd, obrzęk i nieżyt nosa. Bardzo rzadko na tle terapii, są nudności, wymioty, bóle brzucha, wzdęcia, a także zaostrzenie wrzodu trawiennego. Inne działania niepożądane obejmują ból głowy, gorączkę, trudności w oddychaniu, dreszcze, zawroty głowy. W bardzo rzadkich przypadkach leczenie towarzyszy zwiększeniu aktywności transaminaz wątrobowych.

Jeśli wystąpią nasilniejsze nasilenie, należy przerwać przyjmowanie pigułek przez pewien czas i skonsultować się z lekarzem najszybciej jak to możliwe – być może wystarczy zmienić dawkę. Jeśli lek nie jest odpowiedni dla pacjenta, specjalista wybiera skuteczny analog.

Ile kosztuje lek?

Oczywiście, bardzo trudno jest określić dokładny koszt leku, ponieważ liczba ta zależy od wielu rzeczy, w tym miasta zamieszkania, polityki finansowej apteki itd. Niemniej jednak, blister 25 drażetek z dawką 8 mg będzie kosztować średnio 100 do 130 rubli. Przy okazji, ta ilość leku, co do zasady, wystarcza na pełny przebieg leczenia. Nawiasem mówiąc, cena kropli "Bromgexin 8" jest taka sama – butelka 20 ml warta średnio 130 rubli.

Czy są jakieś skuteczne odpowiedniki?

Jaki jest lek "Bromgexin 8 Berlin-Chemie"? Instrukcje użycia? Tabletki lub krople – co jest lepsze? Te pytania są interesujące dla wielu pacjentów. Ponadto często pytają o to, czy istnieją skuteczne substytuty tego leku.

Oczywiście, jeśli to konieczne, możesz wybrać analog jakościowy. W szczególności ten sam produkt zawiera preparat "Ambroxol" dostępny w postaci tabletek, syropu dla dzieci i dorosłych. Inne substytuty obejmują Ambrosan, Acetal, ACTS, Lazolvan, Mukosol, Pektolvan, Fluiditek i wiele innych. Niektóre z nich są droższe, niektóre z nich są odpowiednie dla dzieci, a niektóre są przeznaczone tylko dla dorosłych. W rzeczywistości wybór leków wykrztuzyjnych we współczesnym rynku farmaceutycznym jest wystarczająco szeroki, ale pamiętaj, że tylko lekarz uczestniczący może znaleźć skuteczny i bezpieczny substytut.

Opinie pacjentów i lekarzy o medycynie

Prawie wszystkie choroby układu oddechowego towarzyszą kaszel. Często podczas badania z lekarzem ludzie narzekają, że suchy, chudy kaszel zakłóca spanie w nocy i powoduje problemy z oddychaniem. W takich przypadkach eksperci często zalecają stosowanie leku "Bromgexin 8 Berlin – Chemie". Opinie o tym leku są przeważnie pozytywne.

Efekt pozytywny pojawia się po 1 – 2 dniach od rozpoczęcia terapii. Ataki kaszlu stają się mniej wyraźne i towarzyszy im wystarczająca ilość plwociny. Pacjenci zauważają również, że lek jest wygodny do podjęcia, ponieważ tabletki są niewielkie. Według oficjalnych danych powikłania na tle terapii są niezwykle rzadkie. Zasługi lekarskie można przypisać i jego niski koszt, ponieważ analogi są w większości kosztowne. Tabletki są łatwe do znalezienia, ponieważ są sprzedawane w niemal każdej aptece.

Pacjenci reagują również na krople, które mają raczej przyjemny smak, dzięki czemu można je nawet przez dzieci. Skutki tego rozwiązania przejawiają się również dość szybko, a co najmniej jedna butelka wystarcza do przeprowadzenia pełnego przebiegu terapii.

Oczywiście lek ma przeciwwskazania, a także prawie każdy inny lek. Istnieje również grupa osób, na których tabletki nie miały spodziewanego efektu, ale jest to również rzadko spotykane. I oczywiście nie zapominaj, że "Bromgexin 8 Berlin-Chemie" usuwa tylko objawy i nie może wyleczyć przyczyny kaszlu – wymaga złożonej terapii w zależności od obecnej choroby układu oddechowego.