605 Shares 5910 views

Dlaczego żółty czosnek? Głównymi powodami

Bardzo często, gdy istnieją pędy czosnku i zaczyna nabierać tempa, ogrodnicy obserwować dziwny obrazek: liście rośliny są żółte. Jeśli weźmiemy pod uwagę czas sadzenia, wtedy to, co zasadzone przed zimą, jest bardziej podatny na zmiany. Więc dlaczego zima żółty czosnek? W tym celu można podać kilka powodów, które są związane z technologią i właściwą opieką. A raczej z ich niepełnosprawności. Aby ustalić prawdziwą przyczynę żółty czosnek, należy zastosować metodę wyłączenia.

Głównymi powodami

1. Po sadzenia

Rośliny posadzono zęby wcześnie i nie mają czasu, aby wziąć tylko korzenie, ale również zaczynają rosnąć. Powoduje to, że młodzi, ale słabe pędy zamrażać lekko nawet przy słabym zimnem. Najlepszy czas lądowania jest późna jesień. Czosnek żółknie jeśli łóżka nie są wznoszone do schronu na ściółkę zimowym. W tym celu humusu lub kompostu.

2. Brak nawozu

Myśląc o tym, dlaczego żółty czosnek, wziąć pod uwagę ilość czasu i wprowadzonego nawożeniu. Dla odmian ozimych potrzebuje azot, który jest bardzo szybko wymywane z gleby. Jej uzupełnienia niedoboru wczesną wiosną lub stosując mieszaninę próchnicy zawierających azot i mocznika. Na jesieni suplementów mineralnych lepiej nie korzystać, tworząc, wraz z wody źródlanej pójdzie w głąb. Lepsze wykorzystanie naturalnej materii organicznej. Gdy niedobór potasu i siarczany magnezu stosowanie ich rodzajów, w oparciu o pięć litrów wody, 10 g i 100 g odpowiednio.

3. zakwaszenie gleby

Zbyt kwaśne gleby może być kolejny powód, żółty czosnek. W tym przypadku, należy dodać do podłoża podczas jego przygotowań do sadzenia wapna w całej jego połączenia. Przy wyższej kwaśności konieczne splot około 60 kg proszku w łagodnie gleby pobranych 40 kg, a w słabo kwaśnych – 30 kg.

brak 4. Woda

Gdy głowa zaczyna się tworzyć, potrzebują regularnego podlewania. Ten czas jest w maju i czerwcu. Niewystarczające nawadniania – jest to jeden z powodów, dlaczego żółty czosnku.

5. Choroby i szkodniki

Jednym z najważniejszych powodów, dla których żółty czosnek. Chorób obejmują biały i gnicie bakteryjne, czarnej pleśni Fusarium. Można tego uniknąć, gdy przeprowadzenie wstępnego namaczania nasion w roztworze nadmanganianu potasu. A jeśli zostały posadzone nieleczone zęby, szopa łóżka ze słabym roztworze wody i soli – łyżka na pięciu litrów. Z najgroźniejszych szkodników uwierzyć macierzystych nicieni. Te małe robaki nie można dostrzec gołym okiem. Ale ich działania są łatwo zobaczyć przez szkło powiększające, jeśli kopać kilka głów. pokażą ich pęknięcia o obecności wokół korzeni przed wyschnięciem, obieranie wagi i nieprzyjemny zapach. Wystarczy, aby kopać czosnek i uznał szkodników. Zainfekowane żarówki są usuwane z witryny i spalone poza nią. czosnek sąsiedztwo z nagietka, tymianku, nagietka, mięty i kolendry będzie służyć jako dobry profilaktyki przeciw pasożytom.

życzenia

To nie jest zalecany do zakładu po ziemniaków i cebuli, mają tę samą chorobę. Jeśli żółknięcie liści czosnku karmione złożonych nawozów.