359 Shares 7663 views

Co robi „motywacja”? Proste wskazówki, jak osiągnąć ten cel

„Motywacja” – pojęcie, które jest znane wszystkim. Ale wszystkie są w pełni zrozumieć znaczenie tego terminu i ważnej roli, jaką odgrywa w życiu każdego człowieka? W rzeczywistości, motywacja – to jest coś, bez czego trudno jest żyć. To jest cel, powód, że ludzie nic robić. Co robi „motywacja”? Push, motywować do działania, czy coś więcej? Powiedzmy sobie!


Jakie działania motywowane? Znaczenie słowa „motywacja”

W rzeczywistości, tego rodzaju usprawiedliwienia lub, jeśli chcesz wyjaśnienie działań. Dlaczego wstać z łóżka rano? Dlaczego warto iść do pracy? Dlaczego oglądać swój wygląd? Dlaczego czytać książki? Motywacja – jest to najbardziej „po”, który motywuje nas do działania i zachowywać się w określony sposób. Człowiek działa, aby uzyskać pieniądze, gry sportowe, aby być zdrowym, przyjmowania leków, jeśli jest on chory lepiej. Jeśli myślisz o wszelkich działań można motywować siebie. Odpowiedź na pytanie, jak osiągnąć ten cel jest dość prosty, ale najpierw zastanowić się, co motywacja wewnętrzna i zewnętrzna.

gatunek

Motywacja jest zewnętrzny i wewnętrzny. Zewnętrzna zwykle przychodzi z zewnątrz i jest związane ze środowiskiem człowieka, jego osiągnięcia w niektórych instytucjach społecznych. Na przykład, chęć do ciężkiej nauki, zdobyć wykształcenie i pracę do nagrody, do podpisania umowy, i tym podobne.

Co oznacza „zmotywować zewnątrz”? Wewnętrzna motywacja jest związane bezpośrednio z emocjami, które powstają w wyniku ludzkiego celu. Wewnętrzna motywacja do konkretnego działania, to mówimy, jeśli chodzi o swoim ulubionym działalności, zadowoleniu pokonywania przeszkód, pozytywnych emocji z pomyślnym zakończeniu zadania. To zaufanie, który pojawia się na drodze do celu, poczucie władzy, która występuje podczas walki ze strachem. Motywacja zewnętrzna, z kolei – jest bodźcem, że siły zaczynają wykonywać zadania. Zgodnie z ogólną zasadą, oraz zewnętrznej i wewnętrznej motywacji równorzędnym znaczeniu w każdej sytuacji.

Pożądanie jako siły napędowej

Siła, która wpływa na motywację – pragnienie. Ogólną zasadą jest, że musi być jakiś powód dlaczego trzeba zrobić tak i tak. Wszelkie ciężka praca lub negatywne doświadczenia, ból i cierpienie – są one również źródłem motywacji, jeśli dana osoba nie wie, że to wszystko jest tymczasowe, a gdy czarny pasek jest zawsze biały. Często zdarza się, nawiasem mówiąc, jest to negatywna motywacja do działania, aby pozbyć się złych szybko. W takich sytuacjach człowiek może pomóc szereg zwrotów motywacyjnych, które sprawiają mu myśleć i chcą kontynuować zaplanowane.

Energia i wytrwałość

Motywacja – źródło energii potrzebnej do osiągnięcia celu, a także odwagi i wytrwałości. Zrobić coś naprawdę konieczne i korzystne, szczególnie jeśli chodzi o wyzwania i trudności, osoba musi wyjść z własnej strefy komfortu i zrobić coś, co powinien zrobić absolutnie nie chce, czy co, że nie wie jak. Że wytrwałość pomogą przekształcić nudę na ciekawą rozrywką i trudności może wydawać się tylko kolejny krok na drodze do szczęścia.

Co to znaczy „zmotywować się”? podstawowe zasady

Po pierwsze, upewnij się, że zawsze trzeba. Celem jest, aby Cię inspirować, ale zrobić tak powinno być zwięzłe i jasne. Chęć osiągnięcia końca był silny, trzeba zrozumieć, dokąd idziesz. Wystarczy powiedzieć: „Chcę morze” – to z pewnością nie wystarczy. Aby wybrać morze, tak, jak się tam dostać, zdecydować, jak będzie można zarobić pieniądze na wakacje i wyobrazić sobie, jak wielki będzie odpoczywać. W tym przypadku, jedno rozwiązanie również nie jest wystarczająco. Ważne jest, aby upewnić się, że celem ciągnie jak magnes. Do tego generowanego obrazu, aby być tak dokładne, jak gdyby już się stało. Technika ta nazywana jest wizualizacja.

Po drugie, nie starają się zatrzymać. Często ludzie myślą wiele o problemie, ale robi niewiele, aby go osiągnąć. Być może w takich momentach, że są napędzane przez strach przed porażką, więc pomija. W celu wzmocnienia motywacji, aby rozpocząć, zrobić pierwszy krok. Tak, poruszając krok po kroku, będziesz coraz bliżej do celu, do którego tak długo i ciężko chodzić. Nie na darmo mówią, że uczenie się na błędach. Ważne jest, aby zaakceptować i nie bać się porażki: wszyscy ludzie popełniają błędy i to jest naturalne. Nawiasem mówiąc, negatywne doświadczenia często ma pozytywny wpływ na motywację, ponieważ wyklucza podobnych błędów w przyszłości. Motywacyjne słowa, prawda?

Po trzecie, trzeba nauczyć się wyznaczać cele krótkoterminowe w ramach dużego problemu. Rozbić główny cel na małe i przy wykonywaniu każdej z nich, sen staje się coraz bliżej, a nawet nie można zobaczyć, jak można dostać się do mety. Technika ta ma również pozytywny wpływ na wewnętrznej motywacji, a każda nowa osoba wykonuje zadania z nową energią i szarpnięciem.

Po czwarte, nie żal mi siebie, podejmuje się po drodze. Nauczyć się nie poddawaj się i nie szukać wymówek. Wystarczy zrobić dobry uczynek, myśląc o wyniku i nagrodę za przejechaną odległość. W żadnym wypadku nie można odłożyć coś na później. Uruchom zadanie z najtrudniejszych chwil – tych, które nie daje spokoju.

Dobrze, ostatnia rada: bądź cierpliwy i wytrwały. Pamiętaj, że najłatwiejszym sposobem bramki – jest to wyjątek od reguły, a w każdym razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i zdeterminowany.

wniosek

Teraz już rozumiem, co to znaczy „motywować” wiesz, rola odgrywana przez motywacji do osiągnięcia wyznaczonych celów. To jest dokładnie to, co prowadzi człowieka. A także w celu zwiększenia motywacji, to dużo pracy trzeba na siebie. Ale to nie wszystko. Paradoks polega na tym, że tak, że masz motywację do motywacji, trzeba jakoś pobudzić się w pragnieniu, aby osiągnąć cele i rozwiązywać zadania. To nie ma znaczenia, czy wewnętrzny głos pomoże nie do zatrzymania lub motywacyjne zwroty z innymi … Jeśli ktoś przychodzi do końca, będzie zrozumieć, jak wielki to jest, i zrobi to jeszcze raz i jeszcze raz!