95 Shares 6744 views

Płonące stopy. Przyczyna choroby

Ból nóg – choroby, które zaznaczają prawie każdy z nas. Najczęściej problemem dla kobiet noszących wysokie obcasy codziennie. Czynniki zewnętrzne występowania tej choroby u mężczyzn może być: obcisłe buty, biednych jakości materiały użyte do produkcji skarpet. Ale nie zapomnij o wewnętrznych przyczyn bólu. Tak więc, z powodu których występują i jak sobie z nimi radzić?

Przyczyny bólu w podeszwach stóp

Nie jest tajemnicą, że pieczenie w stopach – to bardzo zły znak. Prawdopodobnie każdy z nas zna to uczucie, kiedy zdjąć buty i czuć, że palą swoje nogi. Powodem może być w ciasnych butach. Kiedy go usunąć, statki mogą nadal pracować w pełnym zakresie. Stąd – dziwne uczucie pieczenia w nogach.

Jeśli masz obolałe nogi, powód nie może być nieszkodliwe. Spalanie może być również spowodowane przez żylaki i patologii grzybicze i choroby zwyrodnieniowej stawów i zapalenia stawów, a nawet płaskich stopach.

Jeśli ból w nogach przeszkadza ci wystarczająco często konieczne jest, aby dowiedzieć się, co było przyczyną. Po tym wszystkim, funkcja ta może być początkiem choroby.

  • Jeśli zauważysz, że do wieczora puchnąć nogi, ból łydki, pieczenie stóp, powód – w varikrze. Należy spojrzeć na żyłach. Być może są spuchnięte.
  • Jeśli twoje stopy płoną, powodem może być i choroby grzybowe. W tych chorób, będzie również odczuwać swędzenie i pieczenie. Nawiasem mówiąc, w tej chorobie pięć typowego zgrzewania i pęknięcia. Płytka paznokcia żółty.
  • Zakrzepowe zapalenie żył i miażdżycę tętnic może również wpływać na kondycję swoich stóp. Choroby takie charakteryzują się słabość kończyn. Jednocześnie czujesz, że nogi płoną. wzrasta temperatura ciała i obrzęki pojawiają się w tych miejscach, gdzie utworzyli skrzepliny.
  • Gdy pozostanie na nogach, powodem może być związane z cukrzycą. Po tym wszystkim, złe jedzenie może powodować neuropatię obwodową. I początkowe stadium tej choroby charakteryzuje się również płonących stóp.
  • Choroba okluzyjna gdy istnieje pełna porażka nóg tętnic. Chromych i chorych na ból w nogach.

W obecności któregokolwiek z tych objawów natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej. Po tym wszystkim, choroba łatwiej jest zapobiegać niż radzić sobie z jego skutkami.

Ból nogi, stopy. Co robić?

Jeśli okazało się, że przyczyną bólu w stopach jest zmęczony, może on być stosowany w leczeniu środków ludowej.

  • Bardzo skuteczną metodą jest do masażu. Wlać do pojemnika płytkie kamyczki, gryki lub grochu i chodzić po nich. W tym celu można użyć specjalnego drewniane masażysta. Codziennie dziesięć minut masaż pomoże nogi.
  • Można zrobić kąpiel, dodanie soli lub trawy morskiej. Zastosowanie wapna kwiat, kwiaty nagietka, rumianku i szałwii, pomogą Ci osiągnąć pozytywne rezultaty. Aby to zrobić, trzeba około dwóch łyżek ziół, które trzeba zalać wrzątkiem. Bulion nalegać i dać cool. Nogi trzymać w ciepłej wodzie przez około dziesięć minut. Wszystko czego potrzebujesz 15 takich procedur.
  • Podczas spalania przystanek uczucie może szybować nogi w silnych gałązek wierzbowych bulion (procedura powinna trwać około 30 minut). Nie zapomnij, aby poruszać palcami i nogi rozprostować nogę. Szybować stóp codziennie przez tydzień.